Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Amerika ja dha Pavarsine Kosoves
fancy_boy
Postuar nė: 19.01.2007, 23:28
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Sot Dita e Premte Duke shetitur neper qytet rastesisht ndegjova disa njerez duke thene se Amerika ja Dha Pavarsine KOSOVES. Ndoshta jan thashethene ndoshta jan te verteta po ISHALLA eshte e vertet kjo nese ja ka dhan Amerika Pavarsin Kosoves ateheres te gjitha shtetet tjera do jen dakord me ameriken.

Ju lus te gjithve qe dini diqka me na lajmeruar ketu. Po pres me padurim!

Respect!


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 19.01.2007, 23:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006NĖ MBĖSHTETJE TĖ PAVARĖSISĖ SĖ KOSOVĖS NĖ KONGRESIN E 110-tė tė SHBA-ve
>
>AACL (Lidhja qytetare shqiptaro-amerikane)
>
>KONGRESISTĖT LANTOS DHE ROS-LEHTINEN PARAQESIN REZOLUTĖN E KONGRESIT 36 (H.RES. 36)
>
>Duke komentuar veprimin e kongresistėve tė nderuar amerikanė, Shirley Cloyes, ka deklaruar: “Tani qė Komuniteti Ndėrkombėtar shtyri vendimin pėr statusin final tė Kosovės deri pas zgjedhjeve serbe tė 21 janarit dhe ndėrkohė dėrgoi mesazhe tė paqarta dhe dykuptimėshe pėr rezultatin pėrfundimtar, ėshtė jashtėzakonisht e rėndėsishme qė kongresistėt Lantos dhe Ros-Lehtinen reaguan me shpejtėsi pėr t’i dėrguar Ballkanit dhe pjesės tjetėr tė botės mesazhin se Kongresi amerikan qėndron fuqishėm nė pėrkrahje tė pavarėsisė sė Kosovės, si mėnyra e vetme pėr t’i kthyer Evropės juglindore paqen dhe stabilitetin”.
>
>12 janar, Washington, DC
>
>Lidhja qytetare shqiptaro-amerikane ka kėnaqėsinė tė njoftojė se kongresisti Tom Lantosi (D-CA), kryetar i Komitetit tė Kongresit pėr Ēėshtje tė jashtme dhe kongresistja Ileana Ros-Lehtinen, anėtare e lartė e kėtij Komiteti nga radhėt e republikanėve (R-FL), kanė paraqitur njė rezolute e cila fton Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ta mbėshtesin pavarėsinė e Kosovės.
>
>Siē patėn theksuar kongresisti Lantos dhe ish-kryetari Henri Hajd Henry Hide) me rastin e paraqitjes sė rezolutės 24 nė Kongresin e fundit “mėnyra e vetme pėr t’iu qasur problemit politik, ekonomik dhe jostabilitetit shoqėror qė ka pllakosur Ballkanin dehe mėnyra e vetme pėr tė parandaluar rindezjen e dhunės nė rajon, ėshtė trajtimi i ēėshtjes sė statusit final tė Kosovės, pa humbur kohė”.
>
>Nė seancėn e majit tė vitit 2005 kushtuar Kosovės, Lantosi pat deklaruar: “Besoj se sa mė shpejt qė tė merremi me kėtė problem, aq mė mirė do tė jetė pėr paqen dhe stabilitetin e rajonit ... Thėnė thjesht, nuk mund tė vazhdojmė me pėruljen dhe skllavėrimin e vazhdueshėm tė popullit shqiptar nė Ballkan”.
>
>Shirley Cloyes DioGuardi, kėshilltarja e LQSHA pėr ēėshtje tė Ballkanit, pėrshėndet rikonfirmimin e mbėshtetjes sė ShBA-ve pėr pavarėsinė e Kosovės nga liderėt e punėve tė jashtme pranė Dhomės sė Pėrfaqėsuesve. Me kėtė rast ajo deklaroi: “Tani qė Komuniteti Ndėrkombėtar shtyri vendimin pėr statusin final tė Kosovės deri pas zgjedhjeve serbe tė 21 janarit dhe ndėrkohė dėrgoi mesazhe tė paqarta dhe dykuptimėshe pėr rezultatin pėrfundimtar, ėshtė jashtėzakonisht e rėndėsishme qė kongresistėt Lantos dhe Ros-Lehtinen reaguan me shpejtėsi pėr t’i dėrguar Ballkanit dhe pjesės tjetėr tė botės mesazhin se Kongresi amerikan qėndron fuqishėm nė pėrkrahje tė pavarėsisė sė Kosovės, si mėnyra e vetme pėr t’i kthyer Evropės juglindore paqen dhe stabilitetin”.
>
>DioGuardi: “Liderėt politikė tė Kosovės ta mbrojnė rezolutėn 36 nė mėnyrė publike
>
>Sipas ish-kongresistit Joe DioGuardi, president i LQSHA, “Paraqitja e kėsaj rezolute pėr pavarėsinė e Kosovės nga kryetari Tom Lantos dhe kongresistja Ros-Lehtinen ėshtė edhe i punės tetėmbėdhjetė vjeēare tė Lidhjes Qytetare Shqiptaro - Amerikane.
>
>I pėrshėndes tė dy ish-kolegėt e mi pėr largpamėsinė dhe kurajėn e tyre nė trajtimin e kėsaj ēėshtjeje tė vėshtirė dhe me rėndėsi pėr pawen dhe stabilitetin nė Ballkan nė kohėn kur lufta nė Irak ėshtė ēėshtje qė pėrbėn shqetėsim tė veēantė pėr Kongresin dhe pėr tė gjithė amerikanėt. I ftoj tė gjithė politikanėt e Kosovės t’i bashkojnė forcat pėr mbrojtjen nė mėnyrė publike tė rezolutės Lantos/Ros-Lehtinen pėr pavarėsinė e Kosovės.
>
>
>KONGRESI I 110 - SESIONI I PARĖ
>
>Rezoluta e Kongresit (- H. Res.) 36
>Qė shpreh mendimin e pėrfaqėsuesve tė Kongresit se Shtetet e Bashkuara tė Amerikės duhet ta deklarojnė mbėshtetjen e tyre pėr pavarėsinė e Kosovės.
>____________________________
>Nė dhomėn e pėrfaqėsuesve - 5 janar, 2007
>
>Z. Lantos paraqiti rezolutėn e mėposhtme, nė emėr tė tij dhe tė zonjės Ros-Lehtinen, e cila mė pas iu dėrgua Komitetit pėr ēėshtje tė Jashtme.
>______________________________
>
>Rezolutė
>
>E cila shpreh mendimin e pėrfaqėsuesve tė Kongresit se Shtetet e Bashkuara tė Amerikės duhet ta deklarojnė mbėshtetjen e tyre pėr pavarėsinė e Kosovės.
>
>Duke pasur para sysh qė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe komuniteti ndėrkombėtar pranojnė se e drejta pėr vetėvendosje ėshtė e drejtė fundamentale e tė gjithė popujve;
>
>Duke e pasur para sysh qė Kosova ėshtė definuar nė rrugė ligjore dhe kushtetuese si territor sovran nė Konferencėn e parė Nacionalēlirimtare pėr Kosovė mė 2 janar tė vitit 1944 dhe ky status u konfirmua nė Kushtetutėn e Republikės Socialiste Federative tė Jugosllavisė tė miratuar nė vitin 1946 dhe kushtetuta e amenduar jugosllave tė miratuar nė vitin 1974 e avancoi statusin autonom tė Kosovės nė nivelin “De facto”, republikė;
>
>Duke e ditur faktin se para dezintegrimit tė ish-Jugosllavisė, Kosova ishte entitet i veēantė politik dhe ligjor me institucione tė posaēme financiare, me forcė tė veten policore, me sistem tė sajin arsimor, juridik dhe gjyqėsor, me sistem shėndetėsor, spitale dhe me organizime tė tjera tė pavarura;
>
>Duke e pasur para sysh qė nė vitin 1987 diktatori Sllobodan Millosheviqi erdhi nė pushtet mbi platformėn e ultra-nacionalizmit dhe racizmit antishqiptar, platformė kjo e cila angazhohej pėr dhunė dhe hasmėri kundėr tė gjithė popujve josllavė, me theks tė veēantė shqiptarėt e Kosovės;
>
>Duke e pasur tė ditur tashmė se menjėherė pas kėsaj, Slloboodan Millosheviqi i hoqi Kosovės veadministrimin qė gėzonte deri atėherė pa pėlqimin e popullit tė Kosovės;
>
>Duke e pasur para sysh qė Kuvendi i Kosovės, i gjendur pėrballė akteve tė tilla tė patolerueshme, miratoi deklaratėn e pavarėsisė mė 2 korrik 1990, me tė cilėn shpalli Republikėn e Kosovės dhe miratoi kushtetutėn e 7 shtatorit 1990, bazuar nė parimet ligjore ndėrkombėtare pėr vetėvendosje, barazi dhe sovranitet.
>
>Duke e pasur para sysh qė me njohjen “de facto” tė shpėrbėrjes sė federatės jugosllave, Komuniteti evroppėr nian vuri parimet johjen e pavarėsisė dhe sovranitetit tė republikave tė ish-Republikės Socialiste Federative tė Jugosllavisė dhe faktin se Kosova i pėrmbushte kėto parime plotėsisht si republikė “de facto” brenda federatės;
>
>Duke pasur para sysh qė nga 26 deri mė 30 shtator tė vitit 1991 nė Kosovė ėshtė mbajtur njė referendum popullor, nė tė cilin ka votuar 87 pėr qind e popullsisė me tė drejtė vote, 99.87 pėr qind e tė cilėve kanė votuar pro shpalljes sė Kosovės shtet i pavarur nga Republika Socialiste Federative e Jugosllavisė.
>
>Duke pasur para sysh qė, nga okupimi i Kosovės nė vitin 1989 deri nė reagimin ushtarak tė Organizatės sė Traktatit Veri-Atlantik - NATO, kundėr regjimit tė Millosheviqit nė vitin 1999, shqiptarėt e Kosovės iu nėnshtruqė ian trajtimit mė brutal ėshtė bėrė dikujt nė zemėr tė Evropės qė nga epoka naziste, rreth 400 mijė prej tė cilėve u detyruan tė iknin nė Evropėn Perėndimore apo nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės;
>
>Duke pasur para sysh qė nė pranverė tė vitit 1999 ushtria dhe forcat paramilitare serbe dėbuan nga Kosova rreth njė milion (1,000,000) dhe vranė, tė paktėn, 10 mijė shqiptarė tė Kosovės;
>
>Duke pasur para sysh qė Sllobodan Millosheviqi u akuzua nga Gjykata pėr Krime tė Luftės dhe nė qershor tė vitit 2001 u ekstradua nė Hagė pėr t’iu bėrė gjyq pėr krimet e luftės. krime kundėr njerėzimit dhe gjenocid nė Kosovė, nė Bosnje dhe nė Kroaci;
>
>Duke pasur para sysh qė Kombet e Bashkuara shpallėn dhe krijuan Kosovėn si protektorat nėn rezolutėn 1244, duke i dhėnė fund okupimit serb prej njė dekade dhe luftės gjenocidale tė Millosheviqit nė Kosovė;
>
>Duke pasur para sysh qė shqiptareØt e Kosovės, sė bashku me pėrfaqėsuesit e minoritetit serb, turk, boshnjak dhe shkali kanė mbajtur zgjedhje tė lira dhe tė drejta lokale dhe kombėtare nė vitin 2000 dhe 2001 dhe mė pas, nė vitin 2002 ia dolėn me sukses tė themelonin parlamentin, i cili nga ana e tij zgjodhi presidentin dhe premierin e vendit;
>
>Duke pasur para sysh qė 50 qind e popullsisė sė Kosovės ėshtė e moshės nėn 25 vjeē dhe shkalla aktuale e papunėsisė ėshtė midis 60 dhe 70 pėr qind, njė e dhėnė faktike kjo qė shton gjasėt qė tė rinjtė tė hyjnė nė rrjete tė ndryshme kriminale, rrėnjėt dhe burimi i tė cilave gjenden jashtė Kosovės, apo dalja dhe kėrkimi i punės jashtė vendit me qėllim tė mbetjes gjallė. Kjo gjendje do tė vazhdojė gjithė derisa krijimi i vendeve masive tė punės nuk lehtėsohet dhe mbėshtetet nga garantimi dhe sigurimi i investimeve tė huaja nėpėrmjet ecjes sė pastėr drejt Kosovės sė pavarur.
>
>Duke pasur para sysh qė parlamenti i Kosovės ėshtė i pėrkushtuar tė zhvillojė demokraci tė tipit perėndimor, nė tė cilin do t’u njihen tė gjitha tė drejtat civile tė gjithė qytetarėve, pavarėsisht nga pėrkatėsia e tyre etnike dhe Parlamenti dhe institucionet janė tė pėrkushtuara pėr realizimin e kthimit tė tė gjithė serbėve qė nuk kanė bėrė krime dhe tė cilėt janė larguar nga Kosova gjatė dhe pas luftės dhe
>
>Duke pasur para sysh qė ekziston arsye e plotė pėr tė besuar se pavarėsia nga Serbia ėshtė opsioni i vetėm i arsyeshėm dhe i qėndrueshėm pėr Kosovėn, pasi qė mė aprė autonomia ka dėshtuar vazhdimisht dhe pandėrprerė: Prandaj le tė merret vendim qė Dhoma e Pėrfaqėsuesve tė Shteteve tė Bashkuara mendon se Shtetet e Bashkuara tė Amerikės:
>
>(1) Ta kenė tė qartė rrezikun qė paraqet shtyrja e zgjidhjes sė statusit final tė Kosovės pėr qėndrueshmėrinė dhe stabilitetin politik dhe ekonomik tė Kosovės dhe tė fqinjėve tė saj dhe rrjedhimisht edhe pėr tė ardhmen e Evropės Juglindore;
>
>(2) Publikisht ta mbėshtesin pavarėsinė e Kosovės brenda kufijve ekzistues, si njė shtet demokratik dhe sovran nė tė cilin do tė respektohen dhe zbatohen tė drejtat e njeriut, duke pėrfshirė edhe tė drejtat e minoriteteve etnike dhe fetare dhe sundimin e rendit dhe ligjit, si e vetmja mėnyrė pėr njė paqe tė qėndrueshme dhe pėr stabilitet nė Ballkan;
>
>(3) Tė krijojnė njė trupė monitoruese nė bashkėpunim me OKB-nė, me NATO-n dhe me organizata tė tjera multilaterale ndėrkombėtare pėr tė siguruar qė shteti i ri i Kosovės po i realizon standardet e vėna nga Kėshilli i Sigurimit, duke pėrfshirė edhe mbrojtjen e tė drejtave tė minoriteteve pėr tė gjitha komunitetet kosovare dhe pėr tė ofruar njė kalim tė rregullt e tė qėndrueshėm nga protektorati i Kombeve tė Bashkuara nė qeveri plotėsisht funksionale dhe demokratike;
>
>(4) Tė punojnė me Kėshillin e Evropės pėr tė zhvilluar dhe implementuar programe kundėr-raciste nė tė gjitha nivelet nga ato federale e deri te ato lokale nė gjithė Ballkanin;
>
>(5) Tė bashkėpunojnė me Kombet e Bashkuara dhe me NATO-n pėr tė lehtėsuar kthimin e shqiptarėve nėpėr shtėpitė e tyre tė paraluftės nė Mitrovicėn Veriore dhe tė serbėve nė Mitrovicėn jugore dhe nė pjesėt tjera tė Kosovės;
>
>(6) Tė japin pjesėn e tyre tė asistencės, nėpėrmjet tregtisė dhe programeve tė tjera pėr ta mbėshtetur qeverinė e Kosovės pėr njė Kosovė tė pavarur dhe tė inkurajojnė zhvillimin e mėtejmė tė demokracisė, tė sundimit tė ligjit dhe tė sistemit ekonomik tė tregut tė lirė nė Kosovė dhe nė gjithė Ballkanin.
>
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 20.01.2007, 00:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
O Shqipetare, me pak diplomaci dhe me urtesi do ta merret pavaresia e Kosoves, drejt, po kur Kosova ka qene me e lire dhe me e pavarur se tash; te flasim ne aspektin historik;
PM
Top
preglli
Postuar nė: 20.01.2007, 00:07
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 38
Antari Nr: 1078
Bashkangjitur: 27.04.2006Gjithmone duke pershendetur perpjekjet e Lidhjes Qytetare Shqiptaro-Amerikane per pavaresine e Kosoves, me duhet t'Ju them se ky eshte grup lobues e jo vendimmarres.
Keshtu qe mos u ngutni, vazhdoni te mendoni pozitivisht, jane anetaret e perhershem te Keshillt te Sigurimit ata te cilat do te vendosin per gjithcka.
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 20.01.2007, 00:27
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004flm shum Uskana. eshte e vertet se Kosova asnjeheres ska qen me e lire se sot flm edhe njeheres.

Respect!


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
preglli
Postuar nė: 20.01.2007, 00:40
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 38
Antari Nr: 1078
Bashkangjitur: 27.04.2006Mendoj se edhe nje raund i shkurte eventual i 'negociatave shtese' per statusin politik te Kosoves do te jete i karakterit kozmetik. Asgje nuk do te ndryshoje rrjedhen e procesit i cili ne fund do te sjell pavaresine e Kosoves.
Me gjithe peripecite me te cilat ballafaqohemi, mbetem pozitiv dhe optimist per epilogun pozitiv per Kosoven.
Qytetaret jane te frustruar ne shume aspekte me udheheqesit tone politik. Mirepo, sic kam theksuar dhjetera here, eshte me se i domosdoshem nje UNITET I PERGJITHSHEM i gjithe Kosoves. Pra, perkrahje e parezerve e popullit udheheqesve tone, dhe transparence e lidereve tone ndaj qytetareve te Kosoves.
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 20.01.2007, 21:01
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Degjova dhe une qe Kongresi Amerikan po pergatit nje Rezolute me te cilen do njohe Pavaresine e Kosoves.

M'u duk qesharak titulli AMERIKA JA DHA PAVARESINE KOSOVES te cilin autori i temes e kishte marre nga njerezit ne rruge. smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Amerika s'ia jep dot pavaresine Kosoves sepse nuk eshte e varur direkt nga Amerika Kosova. Mendoj se Pavaresine duhet ta arrijne vet Kosovaret me mish e shpirt. Eshte derdhur gjak per ate toke dhe kthim prapa s'ka.


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
kameleoni
Postuar nė: 20.01.2007, 21:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 58
Antari Nr: 5269
Bashkangjitur: 16.01.2007CUSACK te uroj je koke!Ashtu eshte,pmvarsine duhet marre vete kosovaret se a e di si thote filozofi: LIRIA E DHURUAR ESHTE ME RENDE SE SA ROBERIA,prandaj eshte e vertete qe na duhet ndihma,sidomos nga Amerika,dhe Amerika po e ben kete,por ne ku jemi se!
Po kopjojme te metat e shteteve te zhvilluara e jo perparsite!
Pamvarsia do te shpallt ne shkurt ka fundi i shkurtit,por ne duhet ta mbajme ate te pamvarur!
Te jami te perkushtuar e te ndershem ne pune e ne familje te rrespektojme ēdo gje te mire,dhe te distancohemi nga ēdo e keqe,e kush ka kapacitet edhe ta luftoje te keqen,besoj qe do te jemi shpejt me te vertete te pavarur!
Dhe ashtu duhet te jete se jemi perpara dhe kemi detyre shume per te bere,ngadale e me mend do te jemi gjithmone bashk!

Pershendetje per njerezit e mire kudo qe jane!
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 20.01.2007, 22:37
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004hehe. I nderuari CUSACK ceka edhe tek shkrimi ndoshta jan thashethame por desha me dit me gjeresisht prandaj hapa nje teme te tille!

Respect!


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
vedat.xh
Postuar nė: 05.02.2007, 18:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 5270
Bashkangjitur: 16.01.2007Qytetarė tė Kosovės,
Pakoja e Ahtisaarit erdhi. Ajo planifikon njė Kosovė tė re me robėri tė re. Pakoja e Ahtisaarit mohon vullnetin politik tė popullit tė Kosovės. Ajo e sheh Kosovėn si shoqėri multietnike, e jo shtet. Ajo e ndan Kosovėn nė dy entitete. Njėri ėshtė entiteti i shqiptarėve i cili do tė qeveriset nga Misioni i BE-sė. Tjetri ėshtė ai i serbėve, i cili do tė qeveriset drejtpėrdrejt nga Serbia.

Kosova nuk do tė ketė ushtri. Kosova nuk do tė ketė ministri tė mbrojtjes. Pra, Kosovėn nuk do ta mbronė askush. Serbisė i lejohet ta kėrcėnojė Kosovėn me 100 mijė ushtarė. Kosovės nuk i lejohet ushtria ta mbrojė popullin e saj. Kosova nuk do tė ketė ulėse nė OKB. Kosova nuk do tė ketė ministri tė punėve tė jashtme. Pra Kosovės nuk lejohet t’i dėgjohet zėri nė arenėn ndėrkombėtare. Pėrderisa Serbisė i lejohet ta flet gėnjeshtrėn pėr Kosovėn, Kosovės nuk i lejohet ta thotė tė vėrtetėn pėr vete.
Trashėgimi kulturore konsiderohet vetėm ajo fetare ortodokse e cila dashakeqėsisht ėshtė definuar si ‘serbe’. Pakoja parasheh themelimin e 45 zonave tė veēanta qindrahektarėshe.

Tė ngritemi
kundėr Grupit Negociator dhe negociatave me Serbinė.
kundėr pakos sė Ahtisaarit dhe Ahtisaarit
kundėr entitetit territorial serb dhe Misionit Civil Ndėrkombėtar

Tė ngritemi pėr vetėvendosje
Tė dalim nė rrugė kundėr sė keqes qė po i pėrgatitet Kosovės
Nė rrugė drejt vetėvendosjes dhe deri nė vetėvendosje

Tė ngritemi me 10 shkurt nė ora dy pasdite nga Lėvizja VETĖVENDOSJE!, nė Qytetthin Pejton nė Prishtinė.


----------------------------------------
JO NEGOCIATA
VETĖVENDOSJE!
PMUsers Website
Top
zeshkani
Postuar nė: 22.02.2007, 13:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006vedat.xhTė ngritemi me 10 shkurt nė ora dy pasdite nga Lėvizja VETĖVENDOSJE!, nė Qytetthin Pejton nė Prishtinė.cececececceecec no koment
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
vedat.xh
Postuar nė: 22.02.2007, 17:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 5270
Bashkangjitur: 16.01.2007Tė ngritemi pėr vetėvendosje
Tė dalim nė rrugė kundėr sė keqes qė po i pėrgatitet Kosovės
Nė rrugė drejt vetėvendosjes dhe deri nė vetėvendosje


Tė ngritemi me 3 mars nė ora dy pasdite nga Lėvizja VETĖVENDOSJE!, nė Qytetthin Pejton nė Prishtinė.

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 72 )
Datotekat e bashkangjitura  martiret.jpg


----------------------------------------
JO NEGOCIATA
VETĖVENDOSJE!
PMUsers Website
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 23.02.2007, 18:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007o vedat bre vlla vdiq koha e rrugeve une jam me mendimin se nuk jeni ka veproni mir dhe po ju lus se mosni se po gabopni shum jeni ka veproni ne dam te pavarsis me keta gjeste tuaja nuk veproni mir ...jemi duek bere vetfundosje mes vete...lexojeni shtypin nderkombetar shifnbi cfar kritika marrim nga BE , USA...pajtohem se edhe ju keni te drejt por mubndohuni te jeni me kontabil me tregun e politikes bashkohore qe eshte sot...


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 23.02.2007, 18:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007mendoj se shkaktar per vrasjen e dy bijve tan jeni pikerisht ju o idhujtar te vetvendosjes dhe te Albin Kurtit po nuk keni ffaj se jeni te frymezuar me dogmat DEMACJANE...jam 100% perkrahes i politikes se politikaneve KOSVAR dhe te grupit te kontaktit ne lidhej me PAvarsin mos shkoni me krye ne mur se doi theni qafen


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Malsori-Ger
Postuar nė: 23.02.2007, 20:15
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 2226
Bashkangjitur: 17.08.2006Pershendetj per te gjithe ata qe meritojn pershendetj po veret nuk munde te pajtohem me ket Ulqinaku se veret te folet keqe per Gandin Shqipar Adem Demaqin jeni shum i vogel zotri se kur baci Adem ju ka perballua shkjaut me siguri ti ki qen ka lune me shkopij neper rere ore i mjer.

Rrespekz per ate qe e meritojn
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio