Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ekspozita fotografike "Frika e Rėnies"
Shqipe1
  Postuar nė: 13.09.2008, 20:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007"Frika e Rėnies" - Njė ekspozitė e re me fotografi me pėrmasa njerėzore tė marra nėn ujė - ėshtė bashkėpunimi i parė i pėrmasave tė tilla midis artisteve Sophie Lewis dhe Emma Critchley. Fotografitė janė realizuar nė njė cisternė filmimi nėn ujė tė pajisur me njė skenė. Modeles Mary Hurrell, i ėshtė qepur kostumi nė trup. Ajo ėshtė ndihmuar pėr pozicionin e marrė, nga dy zhytės - njėri qė kujdesej pėr oksigjenin ndėrsa tjetri pėr kostumin. Ekspozita "Frika e Rėnies", ka pėr qėllim tė nxjerrė nė pah lidhjet midis tė kaluarės, punėve artistike dhe zhytjes nėn ujė", shpjegojnė artistet. "Seriali nėn ujė ka pėr qėllim tė nxisė vizitorėt tė reflektojnė lidhur me marrėdhėniet tona me tė tashmen, duke inkurajuar mundėsinė pėr realizuar njė raport tė ri. Gjatė zhytjes "rritet dhe intensifikohet shkalla e ndėrgjegjėsimit" si dhe ndryshohet vizioni. Gjendja pluskuese e qetėson dhe pushton sistemin nervor, duke i mundėsuar si trupit dhe mendjes tė hyjnė nė njė vend egzistence mė tė qetė. Nga puna e Lewis dhe Critchley dalin njė sėrė pyetjesh. "A krijon kujdesja pėr hollėsitė mė tė imta nėpėrmjet proceseve tė bėrjes sė gjėrave nga dita nė ditė, mundėsinė e njė pėrvoje mė meditative, e njė angazhimi mė tė pasur me tė tashmen.


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio