Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Sex and the City" mbledh ne Millenium femrat e nj, serial i cmuar edhe ne Shqiperi
arditi86
Postuar nė: 13.09.2008, 23:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 129
Antari Nr: 17147
Bashkangjitur: 06.09.2008Vete 4 njujorkezet e famshme, mikeshat e pandashme te filmit "Sex and the City" nuk do e kishin menduar se fama e tyre do te kapercente oqeanin e do te beheshin po aq te njohura edhe per publikun shqiptar po aq sa edhe ne Nju Jork. Premiera e filmit “Sex and the CitY” ne Tirane ka njohur nje organizim krejt te vecante.

Te ftuara speciale ishin veteme femra te njohura te artit, muzikes, politikes dhe ekranit qe kane shijuar se bashku aventurat e reja dhe miqesine gati ideale te Carrit, Samantes, Mirandes dhe Sharlotes. Ftesa per te pare nje film si "Sex and the City" te vetme pa partneret meshkuj i ka lene me nje buzeqeshje dhe e kane konsideruar si dicka simpatike.

"Ishte surprize per mua qe ketu do te ishin te gjithe femra dhe qe do te ishte ky organizim, i cili po me pelqen shume me thene te drejten sepse eshte femeror por eshte i relaksuar. Femrat vertet sot jane kujdesur per veten", shprehet aktorja Ema Andrea.

"Nuk i kam ndjekur sigurisht, te gjitha serite, sepse eshte e pamundur per vete angazhimet qe kemi, por qe me pelqejne aktoret qe luajne", u shpreh Arta Dade, politikane. "Nje lloj filozofie qe eshte gjetur ne kete serial, shume e vecante, pse jo nje filozofi qe shume femra e shohin shume veten", shprehet kengetarja Vikena Kamenica.

"Cdo femer kam pershtypjen deri diku e ka gjetur vetveten te keto, por mbeten personazhe, protagoniste te filmit dhe kaq. Jeta reale eshte shume e shume me ndryshe", tha kengetarja Jonida Maliqi. Filmi i cili eshte nje vijim i historive dhe bemave te serialit te famshem televiziv ka gozhduar per gati dyre ore zonjat dhe zonjushat shqiptare ne ekranin e madh te kinemase Millenium.

Shkrimtarja Kerri Bradshow e intepretuar nga Sarah Jessica Parker dhe mikeshat e saj do te perjetojne nje vit te jashtezakonshem mes nje martese te shumepritur por qe s’ndodhi kurre, nje ndarjeje dhe nje ribashkimi te dhimbshem dhe nje lindjeje te papritur gjithcka ne qytetin me te famshem ne bote, Nju Jorkun.
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė: 05.10.2008, 15:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006ky film sperputhet me realitetin shqiptar
PM
Top
alvin
Postuar nė: 05.10.2008, 15:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Eshte duke u perputhur gradualisht smil3dbd4e5e7563a.gif
Duhet kohe ende,por gjerat shkojne ne ate drejtim smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 05.10.2008, 15:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008poooooooooo me dije se shkojm ne at kohe
para 5-10 vjetve ka qene epizoda e par kur 4 aktoret kane qene te turpshme kurse tash jemi ne kohen kur femrat tona kane filluar te clirohen


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
alvin
Postuar nė: 05.10.2008, 15:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (kreator @ 05.10.2008, 17:29)
poooooooooo me dije se shkojm ne at kohe
para 5-10 vjetve ka qene epizoda e par kur 4 aktoret kane qene te turpshme kurse tash jemi ne kohen kur femrat tona kane filluar te clirohen

Rrofte liria individuale,
Rrofte e drejta e zgjedhjes!!!


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 05.10.2008, 15:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008roft
ej kur i bone be 6639 postime
mo bon be taj deni shifer si ne counter strike


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio