Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> HEROJI I PAQES RAMUSH HARADINAJ
Flori Bruqi
Postuar nė: 20.01.2007, 05:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 278
Antari Nr: 3300
Bashkangjitur: 12.10.2006ShkruanL Flori Bruqi


Hero nė luftė-hero nė paqė-Ramush Haradinaj

Ndonėse i popullarizuar si ish kryeministėr, ish komandanti i UĒK-sė duhet ti mohojmė keto dite informacionet qe na vijne nga gazetat sllave ,si dhe shumė informative tjera tė MUP-it Serbosllave ,ashtu edhe informatave boshe te ca informatoreve shqiptare qė gjeja gjenerali trim i Kosovės ,ka “patur” aktivitete kriminale nė pjesėmarrjen e tij nė vdekjen e civilėve serb.

Nė Ballkan shpesh thuhet se heroi i njė personi ėshtė kriminel pėr personin tjetėr. Ky pėrshkrim nuk do tė mund tė ishte i saktė se nė pėrshkrimin e ish kryeministrit tė Kosovės Ramush Raradinaj, i cili nė mėnyrė dinjitoze dha dorėheqje me 8 mars 2005 pasiqė tribunali i Hagės lėshoi aktakuzėn pėr krime tė luftės kundėr tij.

Pėr rrafshin e Dukaxhinit,Ramush Haradinaj ėshtė hero i modelit klasik-djali i vrazhdė dhe trim nga fshati qė bėri vepra tė mira duke pasur guximin tė luftojė pėr idealet e tij.

Por pėr popullatėn serbe nė Kosovė, gjenerali Ramush Haradinaj ėshtė simbol i dhunės dhe padrejtėsisė.

Ai konsiderohet si bandit i paskrupullt- vrasės qė mbizotėroi njė regjim terrori nė Dukaxhin, regjionin perėndimor tė Republikės sė Kosovės nė vitet 1998-1999 duke lėnė nga pas gjurmė tė kufomave civile,sipas informacioneve tė MUP-it Jugosllavė.
Njeriu qė do tė arrinte tė ushtrojė respekt nė masė tė madhe nga ana e shqiptarėve dhe tė nxisė hidhėrim nga ana e serbėve ka lindur nė fshatin Gllogjan mė 3 korrik, 1968, fėmija i dytė nga nėntė femijė nė familjen e tij.

Sikur tė gjithė shqiptarėt e Kosovės tė lindur nė vitet e gjashtėdhjeta, Ramush Haradinaj vijoi mėsimet nė shkollė etnikisht tė pėrzier, dhe mėsoi tė flasė serbo-kroatisht.

Pas pėrfundimit tė shkollės sė mesme nė vitin 1987, ai e kreu shėrbimin e detyrueshėm ushtarak nė APJ, duke treguar talent tė mjaftueshėm ushtarak, gjė qė ēoi nė gradimin e tij si oficer komandant-gjė e rrallė kjo pėr shqiptarėt.

Pas ushtrisė, Ramush Haradinaj fillimisht deshi tė studionte astronomi nė Univerzitetin e Prishtinės, nė atė kohė tė udhėhequr nga rektori serb Radivoje Papoviē.

Por ai deklaroi se i ishte pamundėsuar njė gjė e tillė pėr shkak se disa nga anėtarėt e familjes sė tij kishin pasur probleme me autoritetet komuniste nė komunėn e vogėl Deēan,rrėnzė Alpeve Shqiptare.

Nė vend tė studimit, ai shkoi nė Lucern, Zvicėr, ku sė bashku me xhaxhanė e tij e krijoi njė biznes pėr ndėrtim. Gjatė njė vizite tė tij nė Kosovė nė mars tė vitit 1991, Ramush Haradinaj u zu nė mes tė njė vale protestash dhe kryengritjesh qė po ndodhnin nė Kosovė si reagim ndaj njė numri tė ligjeve anti-shqiptare tė implementuara nėn urdhėrat e liderit serb Slobodan Milosheviq.

Ramush Haradinaj ishte mbajtur nė paraburgim pėr njė natė dhe ishte marrė nė pyetje nga policia serbe e MUP-it tė Deēanit dhe tė Pejės. Pas lirimit tė tij, ai u kthye nė Zvicėr ku u paraqit dhe mė vonė iu dha azili politik.

Nga ekzili, Ramush Haradinaj pėrcjellte gjersa Sllobodan Milloseviq vazhdonte ta dezintegronte Kosovėn duke i larguar shqiptarėt nga univerziteti dhe duke i pėrzėnė ata nga pozitat shtetėrore tė punės.

Ai u inkuadrua nė Lidhjen Popullore tė Kosovės, LPK, grup radikal i shqiptarėve emigrantė me banim nė Zvicėr, tė cilėt qė njė kohė ishin duke thirrur shqiptarėt tė pėrdorin ēdo mjet tė mundshėm-pėrfshirė kėtu kryengritjen e armatosur- pėr tė siguruar pavarėsinė e krahinės.

Gjatė kohės nė ekzil, ai u dashurua me njė femėr finlandeze dhe filloi tė jetonte me tė. Nga koha nė kohė, ai kthehej nė Kosovė ilegalisht duke kaluar nėpėr male nga Shqipėria, nganjėherė duke sjellur edhe armė me vete.

Nė mars tė vitit 1997, njė varg investimesh mashtruese piramidale u shembėn nė Shqipėri, duke e sjellur vendin nė njė gjendje anarkie.

Gjersa popullata atje ndėrrmori njė aksion tė gjerė shkatėrrimi-duke zbrazur arsenalet e miliona kallashnikovėve, granatave, minave tokėsore, minahedhėsve dhe municionit-Ramush Haradinaj fluturoi pėr nė aeroportin e Rinasit ,nė Shqipėri dhe filloi grumbullimin e armėve. Ai e dinte se tragjedia nė Shqipėri do tė shėrbente pėr pajisjet pėr ushtrinė ēlirimtre tė Kosovės, UĒK.

Ai mblodhi njė grup tė njerėzve, duke pėrfshirė kėtu edhe vėllain e tij, Luanin, nė aksion tė bartjes sė armėve pėrtej kufirit. Nė maj tė vitit 1997, grupi i Ramush dhe Luan Haradinaj i ngarkuan armėt nė shpinė dhe kaluan kufirin pėr nė Kosovė.

Mirėpo pak pasiqė kaluan kufirin, ata u zunė nė pritė nga trupat serbe. Luani u vra heroikisht nga soldateska serbe , dhe njė nga personat tjerė u plagos rėndė.

Grupi u tėrhoq dhe Ramush Haradinaj e barti trupin e vėllaut tė tij pėrt

ej kufirit pėr ta varrosur dhe pastaj u kthye nė Zvicėr. “Kam qenė i humbur pas asaj ngjarje,” i tha Ramush Haradinaj mediave mė vonė. “Ndjehesha pėrgjegjės pėr vdekjen e vėllait tim.

Doja tė vazhdoja, por nuk mundesha gjatė asaj kohe.”

Dy muaj mė vonė, Haradinajt iu kthye vullneti. Ai u kthye nė Shqipėri, kapėrceu Alpet Shqiptaro-Shqiptare prapė pėr tė ardhur nė Kosovė dhe e themeloi bazėn e tij nė fshatin e lindjes nė Gllogjan.

Ai e shėndrroi shtėpinė e familjes sė tij nė bazė tė UĒK-sė dhe ndihmoi nė ndėrtimin e ushtrisė guerile tė rajonit tė Dukaxhinit, duke e transformuar njė grup tė paorganizuar tė djemve tė rinjė nė njė forcė qė do ta trondiste regjimin serb.

Nė mars tė vitit 1998, gjatė pėrpjekjeve tė tyre pėr ta eliminuar UĒK-nė, trupat serbe ndėrrmorėn njė sulm nė bazėn rebele nė Gllogjan, duke pėrdorur helikopterė dhe makina tė blinduara.

Duke iu falenderuar njė vargu tė rastėsive fatlume dhe konfuzionit nga ana serbe, grupi e mbijetoi sulmin, edhepse Ramush Haradinaj u plagos disa herė.
Gjatė dy viteve tė ardhshme,Ramush Haradinaj do ta humbte edhe vėlla tjetėr dhe disa nga shokėt e tij tė ngushtė nė luftime.

Por gjersa UĒK shėndrrohej nė njė forcė guerrile,Ramush Haradinaj e fitoi reputacionin e njė lufėtari qė nuk i frikėsohet asgjėje.

Sė shpejti ai zhvilloi marrėdhėnje me zyrtarėt e SHBA-ve duke u bėrė i vlefshėm pėr ta ushtarakisht dhe pėr intelegjencė.

Mirėpo, edhepse ai respektohej nė mesin e bashkėluftėtarėve tė tij dhe konsiderohej i vlefshėm nga amerikanėt, ai ngjallte frikė tek secili qė guxontė ti vinte nė dyshim veprimet e tia.

Sipas scenareve tė MUP-it tė Beogradit,gjegjsisht krerėve tė MUP-it tė Pejės,Deēanit,Prishtinės thuhet se “…njėsiti i UĒK-sė i Ramush Haradinaj ka kidnapuar dhe vrarė 40 civilė serbė tė cilėt konsideroheshin tė zhdukur nė vitin 1998 dhe 1999.

Disa nga kėto kufoma gjėja janė gjetur nė faza tė ndryshme tė dekompozimit nė kanale qė derdhen nė liqen afėr Gllogjanit.

Trupat e disa civilėve tjerė janė gjetur nė fund tė puseve”.

Gjithashtu,poashtu sipas mediave tė Beogradit “… supozohet se njėsiti i Ramush Haradinaj ka vrarė shqiptarė”.

Nė fund tė dhjetorit tė 2002, vėllau i Haradinaj, gjeneral Daut Haradinaj , u dėnua nga gjykata e Kombeve tė Bashkuara nė Kosovė(nė Pejė) me pesė vjetė burgim pėr pjesėmarrjen e tij nė kidnapimin, torturimin dhe vrasjen e katėr anėtarėve tė Forcave tė Armatosura tė Republikės sė Kosovės (FARK), tė cilėt ishin rivalė tė UĒK-sė gjatė konfliktit.

Dauti,para 1 viti u lirua nga burgu I Dubravės dhe u prit nga bashkėvendasit e tij pėr here tė dytė si hero I popullit,ngase edhe ėshtė hero!

Pas luftės, Ramush Haradinaj u zgjodh zv.komandant i Trupave pėr Mbrojtjen e Kosovės (TMK), forcė kjo e krijuar sipas modelit tė Gardės Kombėtare tė SHBA-ve. Sidoqoftė, pas njė kohe Haradinaj dha dorėheqje nga posti i tij dhe e themeloi partinė e tij politike, Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, AAK.

I rrjedhshėm nė gjuhėn frėnge dhe angleze, politikani i ri la pėrshtypje tė mira tek zyrtarėt e huaj dhe gazetarėt, dhe gjersa partitė tjera politike pėrqėndroheshin kryesisht nė ēėshtjen e pavarsisė, Ramush Haradinaj mbėshteste rėndėsinė e ndėrtimit tė rrugėve dhe shkollave.

Edhepse shumica e respektonin tė kaluarėn luftarake tė Ramush Haradinaj, partia e tij politike nė fillim nuk gėzonte pėrkrahje tė gjerė popullore, dhe mbetej e treta nė distancė pas partisė sė tė ndjerit Ibrahim Rugova (Lidhja Demokratike e Kosovės -LDK), dhe partisė sė liderit ushrarako- politikė tė UĒK Hashim Thaēi(Partia Demokratike e Kosovės -PDK).

“Ramushi nuk ėshtė njeri i politikės,” i tha autorit te ketyre rreshtave (F.B) njė nga bashkėluftėtarėt e tij nė vitin 2000 kur Ramush Haradinaj hyri nė skenėn politike pėr herė tė parė.

“Kur flas me tė, mund ta bėj tė qesh njė minutė, dhe ta bėjė tė mė vrasė minutėn tjetėr. Nuk mund tė jesh emotiv nė politikė.”

Nė fakt, gjatė garės pėr zgjedhjet komunale nė Kosovė nė vitin 2000, temperamenti i Ramush Haradinaj shpesh dilte jashtė kontrollit.Ramush Haradinaj pėrfundoi nė njė pėrleshje fizike me ushtarėt rusė paqeruajtės nė njė kalim kontroll.

Disa muaj mė vonė, ai ndėrmorri njė veprim politik tė gabuar edhe mė tė madh. Pasi disa nga rivalėt e tij nga koha e luftės-familja Musaj-e konfrontuan babanė e tij duke kėrkuar tė dijnė se ku ishin familjarėt e tyre tė zhdukur, Ramush Haradinaj u zemėrua tej mase.

Ai dhe disa nga pėrkrahėsit e tij udhėtuan tek shtėpia e familjes Musa nė fshatin Strellc nė ora njė tė mėngjesit, u ngjitėn mureve dhe e konfrontuan familjen. Njė shkėmbim zjarri pasoi nė vijim ku u pėrdorėn edhe granata, dhe Ramush Haradinaj pėrfundoi i plagosur .

Pas incidentit, Ramush Haradinaj u bart me helikopter nė bazėn ushtarake amerikane nė Kosovė, dhe mė vonė u trajtua pėr plagė tė shkaktuara nga granatat nė njė spital ushtarak amerikan nė Gjermani.

Mė vonė, zyrtarėt amerikanė nė Kosovė do tė akuzoheshin pėr ndėrhyrjen e tyre nė hetimet e OKB-sė tė incidentit.

Nė vitet qė pasuan, stili i jetės sė Ramush Haradinaj shkaktonte ngritje tė vetullave nė Kosovė. Ai u nda nga partnerja e tij finlandeze, u martua pėr sė dyti dhe u vendos nė njė shtėpi luksoze nė lagjėn Arbėria nė Prishtinė.

Edhepse shtėpia thuhej ti ishtė dhėnė nga miqtė e tij, shume anmiqė tė tijė politikė e vėshtronin njė gjė tė tillė me zili,ngase vetė Ramushi mė vėllėzėr dhe baban e tijė e ndėrtuan.

Ndėrkohė, mediat e ndryshme si fjala vjen “Koha ditore” e Veton Surroit,shpifte mė tė madhe “ se ai kishtė bėrė krime lufte dhe ishte i pėrfshirė nė tregėtinė e paligjshme tė duhanit”

Pėrkundėr komenteve kontraverze tė Beogradit,kundėrshtarėve tė tij politikė,Ramush Haradinaj mbetej person mė i popullarizuar nė Rrafshin e Dukaxhinit dhe nė tėrė Kosovė...

Biografia e tij nė dy pjesė nė formė tė intervistės sė zgjatur u publikua nga bashkėvendasi I tij ,publicisti I shquar shqiptar Bardh Hamza, nė “Zėri” tė Prishtinės ( nga njė ndėr shtėpitė botuese mė tė famshme nė Kosovė), dhe ishte ndėr librat mė tė shitur.

Nė Rrafshin e Dukaxhinit , ai gėzonte pėrkrahje besnike. “Ne kemi njerėz tjerė pėr politikė,” thonin fshatarėt e rajonit tė Dukaxhinit. “Por nėse serbėt kthehen, ne e kemi Ramushin.”

Pas zgjedhjeve , AAK hyri nė koalicion me partinė nė udhėheqje LDK dhe Ramush Haradinaj u zgjodh kryeministėr i Kosovės.

Emėrimi i tij i zemėroi si serbėt ,kundėrshtarėt politikė tjerė,poashtu edhe diplomatėt perėndimorė, shumica prej tė cilėve i bėnė thirrje Misionit tė OKB-sė nė Kosovė tė pengojnė emėrimin e tij. Gazeta “The New York Times” kritikoi ashpėr emėrimin e tij nė njė editorial.

Mirėpo, Soren Jessen-Pettersen, shefi i Misionit tė OKB-sė nė Kosovė, refuzoi tė intervenojė, duke deklaruar se, “Nėse unė do ti thoja Jo kėtij emėrimi, unė do ti thoja Jo demokracisė.”

Sipas tė gjitha burimeve, pasiqė u emėrua, Ramush Haradinaj dėshmoi tė jetė njė lider efektiv dhe dinamik, duke mbėshtetur njė pilot projekt qė i ofronte Kosovės njė pavarėsi(tė kushtėzuar).

Mė 8 mars 2005, pasiqė gjykata pėr krime tė luftės pranė OKB (Hagė)e konfirmoi aktakuzėn kundėr tij, Ramush Haradinaj e shpalli dorėheqjen e tij prej kryeministri dhe u betua se do tė udhėtonte pėr nė Hagė tė ndeshej me akuzat e Karla Del Pontės, kundėr tij.

Gjatė dorėheqjes, Ramush Haradinaj thirri popullin pėr qetėsi dhe apeloi kundėr protestave tė dhunshme.

Por kur ai do tė thirret tė pėrgjigjet pėr tė kaluarėn e tij si komandant I forcave ushtarake te UCK-se , shumė frikėsohen se temperamenti i tij do tė del nė sipėrfaqe, gjė qė mund tė sjellė trazira dhe mund ti jape fund paqes sė brishtė nė Kosovė.

“Ai mund tė jetė nė paraburgim nga tribunali, por pėrkrahėsit e tij vetėm janė duke bėrė plane,” thoshin banorėt e fshatit tim,Isniqi,nė njė tubim masiv kur u burgos gjenerali i luftes heroike te UCK-se ne Rrafshin e Dugagjinit Ramushi Haradinaj...

Ramushi gjatė shkurtit apo marsit te vitit 2007 duhet edhe njė here tė pėrballohet mė akuzat e Tribunalit tė Hagės,por sipas te gjitha gjasave ai do tė lirohet nga aktakuza ngase gjenerali,guerili dhe heroi Kosoves nuk ka bėrė krime lufte,por ka mbrojtė popullin nga soldateska e satrapit dhe kriminelit Sllobodan Millosheviqit.PM
Top
tatamata
Postuar nė: 21.01.2007, 11:26
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 5362
Bashkangjitur: 21.01.2007Z.Flori,
Ky shkrim te tregon se je njeri i madh!
Te punofte shendeti dhe pena.
PM
Top
Llapi_boy
Postuar nė: 21.01.2007, 15:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 51
Antari Nr: 5243
Bashkangjitur: 14.01.2007
Tatamata, mos je ti Flori rastesisht??

Flori akoma nuk na e sqaroj pyetjen perse nuk eshte me Moderator ne Devina.com?? edhe une jam kurioz te di, mos eshte meri i tij ne listen e UDB-s shkaktare per largimin e tij??
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 21.01.2007, 17:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Per besen sipas menyres se redaktimit te intervenimeve me duket se Tatamata eshte vetem vegel e zoteri Bruqit, ose vet Flori?????? ē'fare cirkusi bre.
PM
Top
Flori Bruqi
Postuar nė: 21.01.2007, 18:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 278
Antari Nr: 3300
Bashkangjitur: 12.10.2006Une deri me tash nuk kam perdorur asnjehre ne shkrimete e mija nofkat si ju o studente.
Nga forumi jam terhjeke(jo larguar) vete se jam lodhur me moderime.

Une moderoj dhe administroj dhjeta forume tjera,si fjala vjen:

http://floart-press.blogspot.com(www.bruqi.com)
http://flori-press.blogspot.com
http://floart.blogspot.com
httP://sport-ritmizemres.blogspot.com

Me shkrime mudn te me gjeni edhe ne blogjet virtuale:
http://www.frosina.org
http://www.kumanova.li
http://www.shqip.dk
Blogun virtual: alb-net.com(Art-Cafe)

Ndersa me blogun tuaj merrem here pas here.Prej 3 blogjeve marr honorare deri ne 2000 $.

Prandaj keni kujdes student "Mos e qitni cka t'ju vjen prej gores,se eshte turp"...
Kjo deshmon se ju nuk jeni akoma te vetedijshem per fjalen e shkruar!

Une nuk kam nevoje per vete lavderime...Fame!...Ju keni nevoje per nje gje te tille...

Me respekt,

Flori Bruqi

Ps.Nese keni nevoje per ndonje sqarim mund te me shkruani ne emajl ne privat,por jo si nofka...,se emajlat e tille nuk i hap,pasiqe po me dergohen virusa.
Nese filloni me FYERJE te tilla,mos harroni se Faqja do te sulmohet nga vete une si heacker qe jam ,kete keni parasysh ,ashtu sic jua kam bere Parohise serbe ne Prizren.Kujdes! Mos e teproni me fyerje,sepse une nuk jam ADOLESHENT.Per tallje mund te talleni me kulerat e juaj...
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 21.01.2007, 18:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Nejse, na falni atehere, nuk e kisha qellimin me ju ofendu.

Peshendetje.
PM
Top
Flori Bruqi
Postuar nė: 21.01.2007, 18:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 278
Antari Nr: 3300
Bashkangjitur: 12.10.2006Uskana(nuk po e dije a je mashkull apo femer)...
Nese deshironi bashkebisedim shoqeror(pa fyerje)mund te jemi ne kontakt...Me fyerje,shpifje...ju lutem mos u merrni,sepse nuk kam kohe sinqerisht per gjera te tilla,sepse te polemizosh me dikend pa argumente eshte sikur te derdhesh uje ne shoshe...
Une jam anetare i ketij forumi qe 2-3 muaj...Une mund te shkoj nga ky forum,sic "ika"nga www.dervina.com,sepse ADMINISTRUESI u frigua shume nga ligjet Amerikano-Kanadeze kur lexuesit(keta te 3) fillun me postue shkrime qe jane te ndaluar me ligj! Pra keta a dikush tjeter,me kercnuan me LIKUIDIM FIZIKE,e burri i botes(Administruesi) nuk deshiron qe te kete SKANDALE! ...Une nuk po deshiroje te beje SKANDALE!...Se dikush nga forumistet deshti t'ma maj qirin edhe kur beje sex me grue(Me fal per kete,por keshtu ishte).Prandaj ti kanalizojme gjerat pa fyerje,sepse ju kam vellezer dhe motra...Une nuk i harroje Tetovaret,cka kane bere per Kosoven...gjate luftes clirimtare! Prandaj te ejmi me tolerante,te jemi te kujdeseshem ne fjalen e shkruar,se nje nofke me shau ne nenen time te vdekur per se gjalli nga forcat fashiste serbe(emajlin ma postoj ne privat e ky herifi ka nofke...te cilat i nderron si kemishat)...Une nuk kam nofke!Une jam dora vete Flori Bruqi(mund te kontaktojme nese me postoni emajlin privat,jo si nofke)...Nuk deshiroje te zbuloje se kush je,...sepse me ka kaluar mllefi ndaj velelzerve te ketij forumi...

Respekt Uskana.
PM
Top
Boss_xx
Postuar nė: 21.01.2007, 19:27
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 452
Bashkangjitur: 03.01.2006 Citim (Flori Bruqi @ 21.01.2007, 08:09)

Ps.Nese keni nevoje per ndonje sqarim mund te me shkruani ne emajl ne privat,por jo si nofka...,se emajlat e tille nuk i hap,pasiqe po me dergohen virusa.
Nese filloni me FYERJE te tilla,mos harroni se Faqja do te sulmohet nga vete une si heacker qe jam ,kete keni parasysh ,ashtu sic jua kam bere Parohise serbe ne Prizren.Kujdes! Mos e teproni me fyerje,sepse une nuk jam ADOLESHENT.Per tallje mund te talleni me kulerat e juaj...

Pash familen kur u bone hacker bre a pom tregon cilat faqe i ki ti me e bo ni test


----------------------------------------
Me thuaj ē' shokė ke , tė tė them Cili je
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
fancy_boy
Postuar nė: 21.01.2007, 23:23
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Opaaaaaaaa na myten hackerat(kullerat) ne 2007. O bre Flori Bruqi po me dhimsesh shum ti veqse mujsh me e hackir E-mail tond shkaku se e din passwordin edhe asgje sun sulmon veqse e ki ndegju fjalen edhe kishe ti Hacker ghahgahgaghaghaghahgaghaaghaghaghaghagh o bre me bjeni uj se me ra te fikt prej Hackerave.

Respect!


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Ethnic Albanian
Postuar nė: 22.01.2007, 09:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 3787
Bashkangjitur: 02.11.2006 Citim (Flori Bruqi @ 21.01.2007, 18:34)
Uskana(nuk po e dije a je mashkull apo femer)...
Nese deshironi bashkebisedim shoqeror(pa fyerje)mund te jemi ne kontakt...Me fyerje,shpifje...ju lutem mos u merrni,sepse nuk kam kohe sinqerisht per gjera te tilla,sepse te polemizosh me dikend pa argumente eshte sikur te derdhesh uje ne shoshe...
Une jam anetare i ketij forumi qe 2-3 muaj...Une mund te shkoj nga ky forum,sic "ika"nga www.dervina.com,sepse ADMINISTRUESI u frigua shume nga ligjet Amerikano-Kanadeze kur lexuesit(keta te 3) fillun me postue shkrime qe jane te ndaluar me ligj! Pra keta a dikush tjeter,me kercnuan me LIKUIDIM FIZIKE,e burri i botes(Administruesi) nuk deshiron qe te kete SKANDALE! ...Une nuk po deshiroje te beje SKANDALE!...


Flori Bla Bla Bla, Gossip, gossip, gossip


Uskana,

ke kujdes, ai ka bindjen se ni far menyre ka gjetur perkrahje nga ti, prandaj mundohet te te fus ne gracke.

Ardi_pr ka kontaktuar me dervina.com, lidhur me emrin e tij ne liste dhe per kete arsye edhe e larguan kete sepse aty ishte moderator dhe me qef nuk ish largu kurr, prandaj tash ai mundohet te gjej perkrahje nga ndonje forumist
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio