Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> SHERBIMI SEKRET JASHT STUDENTEVE, te ndalen temat e kota pa pesh
fitimb
Postuar nė: 22.01.2007, 23:51
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 32
Antari Nr: 2399
Bashkangjitur: 27.08.2006Pershendetje.
Nuk kam dashur asnjehere qe te shkruaj ne kete forum edhe pse thuaj se 2-3 here ne dit e vizitoj kete faqe se permban gjera interesante edhe i njoh mire njerezit qe e mbajne kete web-faqe.

Kisha nje lutje deri tek moderatoret.

Kjo faqe sic duket po mer me shume kahje partiake edhe patriotike se sa kahjet per problemet studentore.
Nuk me brengos fakti se shkruhen probleme student-profesor mirpo me brengos fakti se studentet jane sfera e popullit qe kane per detyre vetem te zgjedhin opcionin e diturise e jo te meren me ceshtjen se kush ka qene anetar i UDB-es ( sherbimi sekret Serbis ndryshe quhet STS- Srpska Tajna Sluzvba ).
Nuk besoj se ka ndonje student qe mund ti dij keto pune thell pasi cdo student i ka limitet e caktuara deri ku mund te shkoj ne hulumntimin e njerezve prejadhja nga eshte edhe puna cka ka punuar.
Me mire eshte qe personat qe kan per qellim qe kete forum ta rregullojne per poena patriotike ose poena politike ju lutem qe ta leni qete forumin se deri tash shume qete ka qene kete cdo gje ka shkuar mire mirpo me hapjen e disa temave ky forum besoj se shume shpej do te shkaterohet.

Me respekt ...

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 106 )
Datotekat e bashkangjitura  Deerhunter.jpg
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
webm
Postuar nė: 23.01.2007, 00:35
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004Hey Fitim ;)

Ske faj besa, po jemi duke prit edhe duke shiqu sa kohe do ju duhet "intelektualeve"/"patriotave" tane te kuptojn gjitha keta.
Le te shprehen se si duket qellimi i te gjithe ketyre eshte qe te tregojn se jane dikushi e dicka.

E keta dikushi e dicka, po na thujn studenca, se spo kemi pare me i paguajt, se spo dime gje, se na jemi kerkushi kurgja. Mirpo keta se pari skan respekt per vehten, andaj edhe spo presim qe te ken respekt ndaj neve tjereve.

Po ishalla zoti i sjell ne mend, e po levizin vendin,...

Respekt,


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)

"我很聪明,多数时候,我不明白的一个词是什么我说" - A. Selmani
PMEmail PosterUsers Website
Top
Blerim
Postuar nė: 23.01.2007, 01:40
Quote Post


Ndihmės webmjeshtėr
*****

Posti: Antarė
Postime: 1117
Antari Nr: 4
Bashkangjitur: 27.11.2004:) , mir e ke Fitim, duhet me shkrujt me shkronja te medhaja me font 72 se ky esht forum studentor e jo patriotik :), e ndoshta ju bjen ne sy...
PMEmail PosterUsers WebsiteMSN
Top
Pretorian
Postuar nė: 23.01.2007, 13:22
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 5252
Bashkangjitur: 15.01.2007fitimb

besoj nuk ka nevoje me te sqaruar se shqiptaret jetojne ne nje gjysem shteti te pavarur (ndoshta gjysem te varur) dhe dihet qe nga 1997 e deri 2001 ne kishim luftene pjesen tjeter te tokave. dhe ne kete lufte studentet ishin ata qe i dhane nje perkrahje te madhe. dihet qe studentet kane nje moshe 18 e larte. nuk e kuptoj perse studentet nuk paskan te drejte te mendojne edhe per ceshtje te kombit. a mendon se vetem me dituri behet kombi. ne e dime se me dituri arihet perparimi por edhe shteti mirepo ne rastin tone mendoj se pervec lapsit duhet edhe pushka.
PM
Top
lili82
Postuar nė: 23.01.2007, 18:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006 Citim (A.Selmani @ 23.01.2007, 00:35)
Hey Fitim ;)

Ske faj besa, po jemi duke prit edhe duke shiqu sa kohe do ju duhet "intelektualeve"/"patriotave" tane te kuptojn gjitha keta.
Le te shprehen se si duket qellimi i te gjithe ketyre eshte qe te tregojn se jane dikushi e dicka.

E keta dikushi e dicka, po na thujn studenca, se spo kemi pare me i paguajt, se spo dime gje, se na jemi kerkushi kurgja. Mirpo keta se pari skan respekt per vehten, andaj edhe spo presim qe te ken respekt ndaj neve tjereve.

Po ishalla zoti i sjell ne mend, e po levizin vendin,...

Respekt,

Shum kec,
Hjeki temat fetare,dhe ato politike prej forumit e kshtuqe nuk do te kete "patriota" ne thojza sic shkrun ti,po dote kete "Studenta"Kshtu sikur ti.....!!Edhe tema tjera sikur tuat!!

Me respekt


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 23.01.2007, 20:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Derisa po kerkohet nga disa forumista te hiqen disa tema qe kane te bejne me trajtimin e ēeshtjeve patriotike dhe tema me kahje partiake, me pretekst se nuk i perkasin karakterit te sajtit sepse eshte studentor ne nderkohe po behet publicitet i filmave dhe kasetave te ndryshme me karakter fetare. ēfare demagogjie.
Zoterinje te dashur, mbas perfundimit te studimeve keta studenta duhet te konfrontojne problemet e perditshme , si politika , papunesia, korrupsioni, etj nuk e shoh se trajtimi i ketyre temave do tu bej keq perkundrazi, edhe mbi te gjitha trajtimi i temave fetare nuk shoh se do te mund tu ndihmoje ne te ardhmen si "problem " studentor.
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 23.01.2007, 22:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Po te jetonim ne nje komunitet pa brenga ekonomike e sociale do te pajtohesha me ju koleg, mirpo nuk jetojme. Jetojme ne nje vend ku trazirat ekonomike e sociale e dirigojne tempon e jetes, dash e pa dash na imponohet ajo e kunderta per cfar ju mendoni. Do te ishte shume mire sikur ne kete forum te debatoheshte per shkencen , artin si dhe per tema te tjera apolitike, mirpo nuk ka shans, se kena probleme me te medhaja qe duhet te shqyrtohen.


Me respekt
PM
Top
fitimb
Postuar nė: 23.01.2007, 23:12
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 32
Antari Nr: 2399
Bashkangjitur: 27.08.2006Pretorian si dhe per te tjeret qe ndoshta pa dashje me keni keqkuptuar.

Nuk e kisha qellimin qe studentet e te dy universiteteve te mos meren me ceshje kombetare mirpo ka disa gjera qe nje student nuk mund ti dije aq bindshem.

1. Asnje student nuk eshte ne post te larte partiak qe te ket mundesi qe ti shiqoj listat e sherbimeve sekrete si dhe permbajtjen e tyre.
2. Asnje student-te nuk i eshte dhene asnje kopje original per emrat e personave qe gjinden ne listen e sherbimeve sekrete si bashkpunetore.
3. Duhet shume fakte te verteta qe te akuzosh dikend per dicka.

Ndoshta dikush mund te jete pjese e sherbimit sekret te Maqedonise apo Serbise mirpo te gjitha ato lista qe jan nxjer me emra dhe mbiemra eshte shume zort qe te kene baze pasi cdokush mund te nxjer nje list te vete personal i shkruan disa emra edhe thot keto jan njerezit qe punojne ne sherbim sekret.

Ne shqiperi gati 4 vjet nuk mund ti kompletojne listat e sherbimit sekret qe kan punuar ne kohen e Enver Hoxhes edhe pse e kan ne dore pushtetin edhe munden pa problem qe ti gjurmojne listat dhe ti publikojne mirpo eshte vertet shume rende qe te jepen nje ide e pergjithshme per kete teme.

Cdo kush ka te drejte te nxjer ne list dhe te thote keta njerez punojne ne sherbimin sekret, nuk eshte fare problem edhe nese ke ti personalisht ndonje person shume inat mundesh ta nxjeresh ne ate liste.

Kush ka liste qe eshte e vulosur me vule te ministrise se puneve te mbrendshme do te ishte nje deshmi e vertete per ato gjera.

me respekt nga FITIMI


Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 69 )
Datotekat e bashkangjitura  zog1albania2.jpg
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
luan2u
Postuar nė: 24.01.2007, 21:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Mos ki gajle koleg se te gjitha shtetet ish-komuniste e kane kaluar fazen e LUSTRIMIT, vetem FYROM ka ngelur te pastrohet me te kaluaren. Ligji do te sjellet se e kerkon europa, e pastaj do ti shohim PATRIOTAT me vulat e ministrise. E sa per disa persona qe publikojne ketu dofar lista, me mire eshte qe te injorohen, mos hyjet ne debate me ta.

Me respekt
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio