Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kur do tė emerohėt Rektori i USHT?
studentejuridiku
Postuar nė: 25.01.2007, 10:24
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 3384
Bashkangjitur: 16.10.2006me sa kam degjuar jane qindra diploma qe presin te leshohen nga USHT mirpo asnje prej s'do te kete fatin te dale pa u emeruar rektori i USHt.


a ka ndonje me te informuar rreth kesaj ceshtjeje?

a ekziston ndonje menyre per te shtyre kete proces te pershpejtohet?

a eshte e drejte qe juristet e diplomuar te presin e presin e presin akoma pafundesisht?

si mendoni?
PM
Top
allma
  Postuar nė: 26.01.2007, 09:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 5271
Bashkangjitur: 16.01.2007Oj studentja ime e nderuar e Juridikut. E kuptoj dhe te dal Zot ne kete shqetesim qe e ke mirepo ai 'Rektori' juaj as qe ka per t'u zgjedhur ligjerisht, por edhe nese zgjedhet i tere populli e din se si ka hyre ai ne USHT - dhunshem!!!

Ke pak durim se kohet ndryshojne.

Suksese


----------------------------------------
Beware of Greeks bearing gifts

Pėrkthimi:

Mos u beso armiqėve
PM
Top
studentejuridiku
Postuar nė: 26.01.2007, 10:44
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 3384
Bashkangjitur: 16.10.2006E dashur Allma,

nuk fola me lart per persona te pervecem. Ideja eshte: kur do kemi rektor te emeruar?!

Sa per hyrjen e tij ne USHT persa i perket mendimit tim, eshte bere tamam ne kohen dhe menyren e duhur. Plehrat bashke me pluhurat qe kishin mbuluar USHT na e bene kancerin dhe ne studenteve.

PM
Top
blerim fjokshi
Postuar nė: 26.01.2007, 17:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 5464
Bashkangjitur: 26.01.2007rektor do te kemi ateher kur do te kemi union te studenteve!!! sepse ne te kunderten gjithmon do te kemi "rektor-marionet" me udhezues te sherbimeve sekrete antishqiptare!!!


----------------------------------------
ME ĒFAR TĖ MBUREM QĖ JAM SHQIPTAR!!!
PM
Top
tonny_77_m
Postuar nė: 26.01.2007, 20:18
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 23
Antari Nr: 4340
Bashkangjitur: 30.11.2006Per cfare unionesh te studenteve flisni, i nderuar!!!

Te gjithe unionet i ka blere rektori Sadi Bexheti me nga 250 euro. Tash jane unionet e Sadi Bexhetit!
PM
Top
allma
Postuar nė: 03.02.2007, 15:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 5271
Bashkangjitur: 16.01.2007po ama vetem sjelljen ai asnjehere nuk do te mund ta bleje sepse ajo merret nga familja dhe kultivohet me tej, kurse personi ne diskutim e siper sjelljen dhe intelegjencen e ka zero.


----------------------------------------
Beware of Greeks bearing gifts

Pėrkthimi:

Mos u beso armiqėve
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 03.02.2007, 16:23
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006 Citim (allma @ 26.01.2007, 09:31)
Oj studentja ime e nderuar e Juridikut. E kuptoj dhe te dal Zot ne kete shqetesim qe e ke mirepo ai 'Rektori' juaj as qe ka per t'u zgjedhur ligjerisht, por edhe nese zgjedhet i tere populli e din se si ka hyre ai ne USHT - dhunshem!!!

Ke pak durim se kohet ndryshojne.

Suksese

Allma

me keto fjale qe ke thene me ben te besoj qe nuk je pjese e UT-se, nese nuk je pjese e UT-se do ishte mir qe te mos flasesh shum per UT por si nje dashamir i UT-se mundesh te japesh mendimet e tua kuptohet. Me keto fjale mos me keqkupto te lutem....

sukses


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
sinperwolf
Postuar nė: 06.02.2007, 20:53
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 19
Antari Nr: 3419
Bashkangjitur: 17.10.2006Tonyy,

Sa i perket asaj qe "Unionet i kane ble nga 250 Euro" ateher ti paske qene aty dhe paske ndermjetsu po me duket qe qenke kaq i sakt dhe po dishe kaq mire!!!

Po le pash zoten mos fol "prej korrnerit", te jesh pjes e unionit do te thot te perkrahesh studentet dhe unionet deri tash jane duke e bere kete pune fort mire ne krahasim me kushtet qe ofrohen!

Bile, bile kane arritur te lidhin marrveshtje me Unionin e studenteve te Ljubljanes qe jane nje super fuqi sa i perket unioneve te Europes Jug-lindore gje qe deri me tani ska arritur asnje struktur dhe as nje union i me parshem qe te bashkpunoj me struktura te studenteve europian!!!

Keshtu qe me mir te merresh me studimet tua se sa te merresh me thash e theme!!

PM
Top
PreMiuM
Postuar nė: 09.02.2007, 13:31
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5299
Bashkangjitur: 18.01.2007 Citim (sinperwolf @ 06.02.2007, 20:53)
Tonyy,

Sa i perket asaj qe "Unionet i kane ble nga 250 Euro" ateher ti paske qene aty dhe paske ndermjetsu po me duket qe qenke kaq i sakt dhe po dishe kaq mire!!!

Po le pash zoten mos fol "prej korrnerit", te jesh pjes e unionit do te thot te perkrahesh studentet dhe unionet deri tash jane duke e bere kete pune fort mire ne krahasim me kushtet qe ofrohen!

Bile, bile kane arritur te lidhin marrveshtje me Unionin e studenteve te Ljubljanes qe jane nje super fuqi sa i perket unioneve te Europes Jug-lindore gje qe deri me tani ska arritur asnje struktur dhe as nje union i me parshem qe te bashkpunoj me struktura te studenteve europian!!!

Keshtu qe me mir te merresh me studimet tua se sa te merresh me thash e theme!!

Bravos , bravos.. pune te madhe paskan be qe paskan nenshkruar dicka ne Lublane.. E vetmja veper qe e kane be ky kuader i Unionit edhe mos se turp eshte t'i levderosh, Unionin me Katastrofe te historise se ketij Universiteti.
PM
Top
Babadimri
Postuar nė: 09.02.2007, 16:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006Shume po i politizoni problemet nuk eshte mire. pse askush nuk e tha ketu se fizionomia e univeristetit te tetoves po ndryshet, pse askush nuk e tha se cdo dite ka nga nje risi ne universitet, pse askush nuk e thote se sa ligjeruar te nderuar po japin mesim.
Shqetesimet te gjithe i kemi po diplomat duhet te leshohen si duhet e jo te behemi si dikur objekt talljeje. Ti japim pak kohe Universitetit ti rregulloje ounet se diploma fundja duhjet te jete kryevepra e studimeve dhe te kete fizionomi e jo kujt ti kujtohet ta fotokopjoje. ne kete drejtim ma mire te presim po ate qe ta kemi ta kemi kualitativisht e jo si me pare kater veta e menaxhojne universitetin dhe ne cfare gjendje e sollen .

Me vjen mire qe debate ka po duhet me qene pak ma te vetedijshem cka shkruajme se memzi se presin armiqte tane te na konsiderojne fshatare dhe institucion joserioz. E besoj se te gjithe ne duam ta shohim USHt-ne ne kampusin e vete te presim pra

sa per unionet kur kane mund te hyjne ne rektorat studentet pa paralajerim, ne arkive, ne salla ne vende qe kane qene te ndalume pa ndalese, tash fundja cdo student mundet ta thote ate e sa per unionet ndoshta sjane me te mirat po pune po bejne per studentet. karvani ec qente le te lehin
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio