Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Closed TopicStart new topicStart Poll

> Great-Albania
Komandanti-Legjendar
Postuar nė: 25.01.2007, 12:52
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 11
Antari Nr: 5290
Bashkangjitur: 17.01.2007Great-Albania Forum

Pa REKLAMA!!!!

smil3dbd4e398ff7b.gif
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 25.01.2007, 20:08
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Qka ka keshtu ketu?


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Komandanti-Legjendar
Postuar nė: 25.01.2007, 21:21
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 11
Antari Nr: 5290
Bashkangjitur: 17.01.2007 Citim (fancy_boy @ 25.01.2007, 20:08)
Qka ka keshtu ketu?

New forum 4 per qith shqiptart

hajde hin edhe ti njeri
PM
Top
vedat.xh
Postuar nė: 30.01.2007, 20:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 5270
Bashkangjitur: 16.01.2007Shqiperia e Madhe, apo Shqiperia e Natyrshme??

Pershendetje, duke e pare se ne kete teme forumi, emri i te cilit eshte Great Albania, desha te shkruaj diqka, duke kerkuar nga ju nje vleresim, se a do te pajtoheshit me idene time.
Une nuk mendoj se ne duhet te quajme "Great Albania" Shqiperia e Madhe, sepse keshtu ka pretenduar Serbija qe ta bej "Great Serbia" qe ne shqip nenkupton Serbine e madhe.
Arsyeja pse nuk duhet ta quajme Shqiperi e madhe eshte kjo: Sepse kur deshiron te nenkuptosh me diqka te madhe, nenkupton qe te marresh diqka qe nuk e ke pasur kurr!
Prandaj kerkoj nga te gjithe Shqiptaret te cilet perkrahin idene e ribashkimit te trojeve tona te trasheguara nga Iliret paraardhesit tane, ta quajme Shqiperia e Natyrshme, qe nenkupton drejtesine, e qe nenkupton ribashkimin e trojeve te okupuara e pushtuara nga Serbo-Sllavo-Maqedono-Malaziasit, mendoj se ky eshte nje definicion me i arsyeshem dhe me i drejt e real!
Per sygjerime, ju lutem shkruani...!
Sinqerisht!
Vedat Xhymshiti


----------------------------------------
JO NEGOCIATA
VETĖVENDOSJE!
PMUsers Website
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 30.01.2007, 21:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007nocion bukur i mire,por si mendoni te quhet Shqiperia thjeshte Shqiperi,pa asnje shtese?ketu nenkupton ēamerine,Maqedonine perendimore(perfshire shkupin,Kumanoven),Luginen,Nishin,Pazarin,Viset shqiptare ne Mal Te Zi,dhe natyrisht token ame...


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 30.01.2007, 22:34
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006vedat.xh

Shqiperia Natyrale me mire kuptohet


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
vedat.xh
Postuar nė: 30.01.2007, 22:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 5270
Bashkangjitur: 16.01.2007 Citim (Senatori_TeT @ 30.01.2007, 21:16)
nocion bukur i mire,por si mendoni te quhet Shqiperia thjeshte Shqiperi,pa asnje shtese?ketu nenkupton ēamerine,Maqedonine perendimore(perfshire shkupin,Kumanoven),Luginen,Nishin,Pazarin,Viset shqiptare ne Mal Te Zi,dhe natyrisht token ame...

Pershendetje, pikerisht pse nenkupton te gjitha territoret e lartepermendura, duhet te quhet Shqiperia natyrale, ngase vetem Shqiper eshte njohur qe nga 1912-ta..


Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 93 )
Datotekat e bashkangjitura  Shqiperia_Natyrale.JPG


----------------------------------------
JO NEGOCIATA
VETĖVENDOSJE!
PMUsers Website
Top

Topic Options Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio