Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Angeline Jolie-“Wanted"
ajna
Postuar nė: 02.10.2008, 15:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 17108
Bashkangjitur: 04.09.2008Njė Angeline Jolie e egėr, e mbushur me tatuazhe dhe e armatosur gjer nė dhėmbė nė rolin e njė vrasėseje tė pamėshirshme. Do tė jetė ky imazhi mė i fundit i njė prej aktoreve me seksi tė Holliwood-it, nė filmin “Wanted” qė do tė jetė nė sallėn e Kinema “Millennium” prej 1 tetorit.

Uezli, interpretuar nga James McAvoy, ka njė punė qė s’i pėlqen aspak, njė tė dashur qė e tradhton me mikun e tij mė tė mire dhe njė jetė tė pakuptimtė e pa stimuj pėr tė ardhmen. Gjithēka merr tė tjera pėrmasa kur nė jetėn e tij shfaqet Fox, interpretuar nga Jolie, njė vrasėse e pashpirt qė e fut nė njė organizatė mijėravjeēare qė kėrkon t’a ktheje botėn nė kaos. Gjithēka duket prefekte pėr Uezlin, derisa arrin tė kuptojė se ai zotėron gjithēka, pėrveē kontrollit tė jetės sė tij.

Trilleri, “Wanted“ pėrmban shumė aksion brenda tij. I cilėsuar si njė betejė e pafund, filmi pėrmban skena akrobatike ku kėrcehet nėpėr trena, apo pėrdoren arte marciale.

Pėr sa i pėrket pėrdorimit tė armeve, qė Angeline Jolie i pėrdor me zhdėrvjelltėsi nė film, duket se edhe nė jetė aktorja nuk do tė ngurronte t’i pėrdorte nė rast rreziku. E pyetur para premierės se ēfarė mendimi ka ajo rreth pėrdorimit tė armeve, Jolie zbulon se sė bashku me Brad Pitt, jo vetėm qė nuk janė kundra, por madje kanė njė tė tillė nė shtėpinė e tyre. Dhe do tė ishte e aftė t’a pėrdorte nėse fėmijėt e saj do tė kishin rrezik tė cenoheshin. Duke pohuar njė tendencė pėr tė pėrdorur bėrrylat, aktorja thotė se tė gjithė duhet tė dinė tė vetėmbrohen, dhe se ēifti Pitt - Jolie, duan qė fėmijėt e tyre tė mėsojnė patjetėr njė art marcial. E nėse s’do tė ishte vetė bukuroshja holivudiane qė do tė pohonte gjėra tė tilla, kush do t’a besonte?
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio