Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> FLI KOSOVE, OHOHO SA E MIRE!
Pasha
Postuar nė: 04.10.2008, 01:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 186
Antari Nr: 17465
Bashkangjitur: 21.09.2008Fli Kosove


Fli Kosove
FLI KOSOVE

Pėr 4-5 persona nevojiten:


Per brumin duhet: 1 kg miell,
3-4 gota ujė, kripė,
Per masėn duhet: 200 gr gjalpė,
2 filxhana caji ajkė, 3 lugė vaj.

Nė njė enė hidhet miell, kripė, ujė i ftohtė dhe pėrzihen nė njė brumė tė hollė si pėr petulla. Nė njė enė tjetėr shkrihet gjalpė, ajkė, vaj dhe qumėsht, pėrzihet masa e krijuar derisa tė gjithė pėrmbajtėsit tė jenė skrirė nė njė masė tė vetme, Lyhet tepsia me yndyrė dhe me njė lugė merret brumi i hollė dhe hidhet nga cepi i tepsisė deri afėr mesit dhe krijohen rradhė tė cilat mbulojnė gjithė tepsinė. Mesi i cili ėshtė bosh mbushet me rradhė paralele .(shih skicėn) Gjithė sipėrfaqja lyhet me masėn e pėrgatitur dhe futet nė furrėn e ngrohur. Kjo piqet pėr 3-5 minuta. Nxirret nga furra pėr tė vazhduar me rendin tjetėr. Brumi i hollė tashmė hidhet nė tė njėjtėn mėnyrė por midis dy rradhėve derisa tė jetė mbuluar e gjithė tepsia. Pėrsėri lyhet me masėn dhe piqet pėr 3-5 minuta. Kjo procedurė vazhdon derisa tė mbushet tepsia. Flia lihet tė ftohet pėr 10 minuta dhe serviret me kos, djathė ose mjaltė.


----------------------------------------
LEXO! MESO !
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 04.10.2008, 04:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Pasha

Ke ba mir qe e ke nxjer kete recept, por spo me pelqejka aspak.

Kush e ka ba kshtu gabim e paska shum.

Ne radh te par ska fli Kosove, po ka fli si ne Tetove, si ne Kumanove si ne Mitrovice. Por, di qe pak dallon sepse ne kendej e bejme me tlyn e ne Kosove jo mduket, por eshte deshira e njerezve se si do e bejne.

Tjetra eshte se fli ska per pes persona, fli bahet per kejt familjen (kallaballak ca me ba shqiptart)......pastaj jo fute ne fur jo nxjere nga fura.

E mer tepsijen, i shtron rendeta, ja vendon sacin e nxeht ne zjarr....ne fund ja jep nje prush posht tepsis dhe mbi sac, perfundon e shtron ja fut e ha dhe te knaq....


(Keshtu bejne fli ne shtepine time, vetem se emrin ja thona MERENDE)


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
BESI_TE
Postuar nė: 04.10.2008, 04:35
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 5336
Antari Nr: 17415
Bashkangjitur: 19.09.2008 Citim (Happy_Soldier @ 04.10.2008, 06:28)
perfundon e shtron ja fut e ha dhe te knaq....hahahahahahahahhhah oooooh sa kam qesh e ju befshin majr

Ky postim ėshtė ndryshuar nga BESI_TE nė 04.10.2008, 04:35


----------------------------------------
Falėm o Zot, se nese Ti nuk mė falė, unė jam prej te humburve, andaj falėm, falėm falėm...

>>> Te folurit teper, eshte mendjemadhesi!!! <<<
PM
Top
TE_Be
Postuar nė: 04.10.2008, 09:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 440
Antari Nr: 10706
Bashkangjitur: 05.11.2007allah allah

hehe edhe fli diken me pregadit burrat

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga TE_Be nė 04.10.2008, 09:21


----------------------------------------
>Lexo midis reshtave<
Beleidigungen sind die Argumente jener, die über keine Argumente verfügen.
PM
Top
alvin
Postuar nė: 04.10.2008, 09:32
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (TE_Be @ 04.10.2008, 11:21)
allah allah

hehe edhe fli diken me pregadit burrat

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Une ne shtepi pregatis tost per vajzen time cdo nate.
Plus,veze te ferguara me kashkavall per vete,ama jo shpesh smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
TE_Be
Postuar nė: 04.10.2008, 09:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 440
Antari Nr: 10706
Bashkangjitur: 05.11.2007 Citim (alvin @ 04.10.2008, 11:32)
Une ne shtepi pregatis tost per vajzen time cdo nate.
Plus,veze te ferguara me kashkavall per vete,ama jo shpesh smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif

ashtu duhet be, bravo smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
>Lexo midis reshtave<
Beleidigungen sind die Argumente jener, die über keine Argumente verfügen.
PM
Top
shkupjanja
Postuar nė: 05.10.2008, 13:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4760
Antari Nr: 12354
Bashkangjitur: 29.12.2007 Citim (alvin @ 04.10.2008, 11:32)
Une ne shtepi pregatis tost per vajzen time cdo nate.
Plus,veze te ferguara me kashkavall per vete,ama jo shpesh smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif

Ashtu duhet smil3dbd4e398ff7b.gif Nuk te kam be nenkryetar partie ty kot smil3dbd4d6422f04.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Mos thuaj kurr se s'eshte jeta per ty! Mos u dorezo, ne veten mos dysho!
PM
Top
Pasha
Postuar nė: 07.10.2008, 00:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 186
Antari Nr: 17465
Bashkangjitur: 21.09.2008 Citim (Happy_Soldier @ 04.10.2008, 06:28)
Pasha

Ke ba mir qe e ke nxjer kete recept, por spo me pelqejka aspak.

Kush e ka ba kshtu gabim e paska shum.

Ne radh te par ska fli Kosove, po ka fli si ne Tetove, si ne Kumanove si ne Mitrovice. Por, di qe pak dallon sepse ne kendej e bejme me tlyn e ne Kosove jo mduket, por eshte deshira e njerezve se si do e bejne.

Tjetra eshte se fli ska per pes persona, fli bahet per kejt familjen (kallaballak ca me ba shqiptart)......pastaj jo fute ne fur jo nxjere nga fura.

E mer tepsijen, i shtron rendeta, ja vendon sacin e nxeht ne zjarr....ne fund ja jep nje prush posht tepsis dhe mbi sac, perfundon e shtron ja fut e ha dhe te knaq....


(Keshtu bejne fli ne shtepine time, vetem se emrin ja thona MERENDE)

O Solder!
Mire e ke. Jam dakord. Veē per mire inshall-llah. Sa ma kallaballek aq me mire.
Rofte shqiptarija!!!
Me respektte...


----------------------------------------
LEXO! MESO !
PM
Top
Pasha
Postuar nė: 07.10.2008, 00:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 186
Antari Nr: 17465
Bashkangjitur: 21.09.2008 Citim (shkupjanja @ 05.10.2008, 15:14)
Ashtu duhet smil3dbd4e398ff7b.gif Nuk te kam be nenkryetar partie ty kot smil3dbd4d6422f04.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Po ju lutem mos perzine partite edhe ne kete rubrike.

Nese ka mundesi te dime se i kujt parije eshte Alvini?


----------------------------------------
LEXO! MESO !
PM
Top
BigLover84
Postuar nė: 07.10.2008, 00:28
Quote Post


Aldente
*****

Posti: Antarė
Postime: 1218
Antari Nr: 10803
Bashkangjitur: 08.11.2007 Citim (Happy_Soldier @ 04.10.2008, 06:28)
Ke ba mir qe e ke nxjer kete recept, por spo me pelqejka aspak.

Kush e ka ba kshtu gabim e paska shum.Do te pelqente sikur te kishte vendu edhe pak djeks smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Gabim nuk mund te behet se nuk ka be kompira te zim smil3dbd4e1748cc9.gif


Doki smoki.......... smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
G Z, Sch,ZPM
Top
Shqipe1
  Postuar nė: 25.03.2009, 12:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007Fli Kosove

Pėrbėrėsit:
* 2 kg miell,
* 400 gr mazė ose gjalpė,
* 3 dcl ajkė ose kos i trashė,
* kripė, ujė.


Pėrgatitja:

Nė enė 5-6 litėrshe, hidhen ujė, kripė dhe duke e tundur i shtohet mielli i situr, gjersa tė gatuhet njė brumė mė i hollė se i petullave (sa tė mvishet gishti). Nė tepsi tė nxehtė, tė lyer me yndyrė, hidhet nė shirita me xhezve brumi i pėrgatitur, nga rrethi i tepsisė deri afėr mesit. Piqet nėn saē,ose nė furrė,shkalla e lartė,e kyēur vetėm pjesa e sipėrme e furrės nė temperaturė tė lartė. Posa tė marrė njė faqe ngjyrė tė verdhė dhe pikla tė kafenjta, spėrkatet me mazė ose yndyrė tė bashkuar me ajkė ose kos dhe gjalpė. Hidhet pėrsėri njė shtresė brumi tashmė nė tė njėjtėn mėnyrė por midis dy rrathėve nė vende tė zbrazėta. Piqet, lyhet me mazė pėr tė vazhduar nė tė njėjtėn mėnyrė, gjersa tė harxhohet i tėrė brumi. Pasi tė piqet e tėra, sipėrfaqja e flisė lyhet mirė me yndyrė dhe tepsia vendoset nė prush,mbulohet me saē,ose futet nė furrė tė kyēur nė tėrėsi,nė shkallėn e ulėt,pėr t’u pjekur pėrfundi edhe 15-20 minuta nė temperaturė tė lartė. Shėrbehet me djathė, kos, turshi, mjaltė etj.

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
Essa
Postuar nė: 25.03.2009, 12:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008hmmmmmmmmmmmmmm,qka ke fol!!!!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Harith
Postuar nė: 25.03.2009, 12:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008Kush po na bon ni fli qituu let na fton......


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Essa
Postuar nė: 25.03.2009, 12:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008HAjdeni pasi qenka fli kosove po i pervjel menget,dhe ua beje nje,byjrum!!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Harith
Postuar nė: 25.03.2009, 12:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008hajt praa nisjaa njo 5tepsia se kallabllak jem ktu nforum


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio