Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) 1 [2] 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> FLI KOSOVE, OHOHO SA E MIRE!
ßina
Postuar nė: 25.03.2009, 12:38
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (Harith @ 25.03.2009, 13:36)
hajt praa nisjaa njo 5tepsia se kallabllak jem ktu nforum

cka na dalin 5 tepsija se.
hajt edhe une ju nimoj me i qit flijat. smil3dbd4e398ff7b.gif
boll ide e mire per dreke sot du e qit ni fli.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Essa
Postuar nė: 25.03.2009, 12:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008QY 5,eh qka ta bene goja sta bene kushi,po a ka ndihme a jo >?


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Harith
Postuar nė: 25.03.2009, 12:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008Po po do ju ndihmoj vec tregoni qysh se per flija sjom kush nuk ngihet ja fergoj do ve boll i kan


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Embargo
Postuar nė: 25.03.2009, 12:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008a spatet tjeter pune me na nxit oreksin per fli ne kete dite te ftohte me bore


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
Harith
Postuar nė: 25.03.2009, 12:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008 Citim (ßina @ 25.03.2009, 13:38)
cka na dalin 5 tepsija se.
hajt edhe une ju nimoj me i qit flijat. smil3dbd4e398ff7b.gif
boll ide e mire per dreke sot du e qit ni fli.

Qe qet fli bina edhe neve ka pak sa me kerku edhe turshi mos harro me sjell... smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Kosowars
Postuar nė: 04.12.2009, 17:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008Fli Kosove


Permbajtja per 4-5 persona;
Per brumin duhet: 1 kg miell,
3-4 gota uje, kripe,
Per masen duhet: 200 gr gjalpe,
2 filxhane eaji ajke, 3 luge vaj.
Pergatitja
Ne nje ene hidhet miell, kripe, uje i ftohte dhe perzihen ne nje brume te holle si per petulla. Ne nje ene tjeter shkrihet gjalpe, ajke, vaj dhe qumesht, perzihet masa e krijuar derisa te gjithe permbajtesit te jene shkrire ne nje mase te vetme, Lyhet tepsia me yndyre dhe me nje luge merret brumi i holle dhe hidhet nga cepi i tepsise deri afer mesit dhe krijohen rrathe te cilat mbulojne gjithe tepsine. Mesi i cili eshte bosh mbushet me rrathe paralele . Gjithe siperfaqja lyhet me masen e pergatitur dhe futet ne furren e ngrohur. Kjo piqet per 3-5 minuta. Nxirret nga furra per te vazhduar me rendin tjeter. Brumi i holle tashme hidhet ne te njejten menyre por midis dy rratheve derisa te jete mbuluar e gjithe tepsia. Perseri lyhet me masen dhe piqet per 3-5 minuta. Kjo procedure vazhdon derisa te mbushet tepsia. Flia lihet te ftohet per 10 minuta dhe serviret me kos, djathe ose mjalte.
Ju befte mire


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
alvin
Postuar nė: 04.12.2009, 17:18
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Edhe ti nise tė provokosh???
Skam ngrėnė ende sot asgjė!!!


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Kosowars
Postuar nė: 04.12.2009, 17:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008 Citim (alvin @ 04.12.2009, 18:18)
Edhe ti nise tė provokosh???
Skam ngrėnė ende sot asgjė!!!

Ahaha, Fillimisht flia e Kosoves, mė pas torte me lajthi.

smil4a8acf686328f.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Revolucionari nė 04.12.2009, 17:20


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
kujtesa
Postuar nė: 04.12.2009, 17:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2258
Antari Nr: 23557
Bashkangjitur: 27.10.2009 Citim (Revolucionari @ 04.12.2009, 18:19)
Ahaha, Fillimisht flia e Kosoves, mė pas torte me lajthi.

smil4a8acf686328f.gif

smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif smil4a8acd602a050.gif shum mir kish shku jammmmmm

smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
KaĒaNikLii
Postuar nė: 04.12.2009, 17:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 294
Antari Nr: 19806
Bashkangjitur: 18.01.2009Ku ka ma mir se me honger fLii bree ...

me mujt 3 her ndit veq fLii haa Hihi
PM
Top
alvin
Postuar nė: 04.12.2009, 17:23
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Revolucionari @ 04.12.2009, 18:19)
Ahaha, Fillimisht flia e Kosoves, mė pas torte me lajthi.

smil4a8acf686328f.gif

Me ardhė nė Prizren...a ka kėshtu fli origjinal? smil3dbd4d6422f04.gif smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Kosowars
Postuar nė: 04.12.2009, 17:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008 Citim (kujtesa @ 04.12.2009, 18:22)
smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif smil4a8acd602a050.gif shum mir kish shku jammmmmm

smil3dbd4e5e7563a.gif

Ēfarė pret, receten e ke gati fillo punen, na thir edhe neve te ham smil4a8acf686328f.gif


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
kujtesa
Postuar nė: 04.12.2009, 17:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2258
Antari Nr: 23557
Bashkangjitur: 27.10.2009 Citim (Revolucionari @ 04.12.2009, 18:24)
Ēfarė pret, receten e ke gati fillo punen, na thir edhe neve te ham smil4a8acf686328f.gif

Bujrum ju mirepres te gjithve smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Ama me kos apo me Coca cola e doni???
PM
Top
alvin
Postuar nė: 04.12.2009, 17:25
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Revolucionari @ 04.12.2009, 18:24)
Ēfarė pret, receten e ke gati fillo punen, na thir edhe neve te ham smil4a8acf686328f.gif

Po nuk quhet ,,fli Tetove,, por ,,fli Kosove,, smil4a8acd602a050.gif smil4a8acd602a050.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Kosowars
Postuar nė: 04.12.2009, 17:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008 Citim (alvin @ 04.12.2009, 18:23)
Me ardhė nė Prizren...a ka kėshtu fli origjinal? smil3dbd4d6422f04.gif smil3dbd4d6422f04.gif

shihet se nuk je vizitor i shpesht i Prizrenit, ka ka edhe keso


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio