Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ushqimi tradicional Shqiptar
MIRA_
Postuar nė: 05.10.2008, 09:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Pershendetje!

Shume shpesh me ndodh qe me parashtrohet pyetja "Cilat jane ushqimet tradicionale Shqiptare?" Me vjen keq ta them qe nuk jame shume e sigurte se cilat jane, andaj desha qe nqs dikush din disa ama qe jane tamam tonat tradicionale do me benit shume nder.

Flm


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
skystar
Postuar nė: 05.10.2008, 10:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3320
Antari Nr: 17504
Bashkangjitur: 24.09.2008Ne shqiptaret spo dime ke me e quajtun tradicional..
Se shume kane dallime ndermjet veti viset e ndryshme te trojeve shqiptare

Respecte


----------------------------------------
Edhe pse flasim me te njejten gjuhe, realiteti nuk eshte i njejte per te gjithe
PMUsers Website
Top
alvin
Postuar nė: 05.10.2008, 10:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (MIRA_ @ 05.10.2008, 11:29)
Pershendetje!

Shume shpesh me ndodh qe me parashtrohet pyetja "Cilat jane ushqimet tradicionale Shqiptare?" Me vjen keq ta them qe nuk jame shume e sigurte se cilat jane, andaj desha qe nqs dikush din disa ama qe jane tamam tonat tradicionale do me benit shume nder.

Flm

Fli ne prush,
Kachamaku(bagerdari),
Grosha me buke smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Tave Elbasani,
Suxhuku i Gjakoves.

Keto mu kujtuan per momentin....


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Zamira
Postuar nė: 05.10.2008, 11:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 259
Antari Nr: 16740
Bashkangjitur: 09.08.2008
Laknori (pite misri me lakna)
Kerlanja me luge (hashlami)
etj etj qe s'po me kujtohen per momentin.
PM
Top
samed
Postuar nė: 02.11.2008, 12:25
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 26
Antari Nr: 18169
Bashkangjitur: 27.10.2008kurse ne opoj kam degju ēe ja smil3dbd4e5e7563a.gif n tredicional patatet
PM
Top
StartBismi
Postuar nė: 02.11.2008, 14:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2537
Antari Nr: 17814
Bashkangjitur: 09.10.2008GROSHE me groshe.
Ose groshe me GROSHE.
Hajgare hahahahaha. Ēdo ushqim te mire(pa mish deri dhe alkohol) e quaj Ushqim tradicional shqiptar.
PM
Top
genc gashi
Postuar nė: 02.11.2008, 17:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006-Petat me kungull, me gjize, mish!- Jo burek- Kujdes
-Tafēe Grafēe - Groshe pa lenge dhe pa mish!
-Hajvar----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 02.11.2008, 20:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006 Citim (StartBismi @ 02.11.2008, 16:39)
GROSHE me groshe.
Ose groshe me GROSHE.
Hajgare hahahahaha. Ēdo ushqim te mire(pa mish deri dhe alkohol) e quaj Ushqim tradicional shqiptar.

Bash mishi derrit eshte ushqim tradicional , edhe alkoholi mos harrojm.
Sa per informat para 500 viteve gjith te krishter kena qene , edhe ushqime tradicionale quhen ato qe kan ngel prej shekujsh me pare.

Edhe plus mor harojm faktin se 30% jena te krishter!

A sa per temen , ushqim ma tradicional se grosha ska smil3dbd4daabd491.gif
PM
Top
INSTRUKTOR
Postuar nė: 02.11.2008, 20:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 451
Antari Nr: 14624
Bashkangjitur: 27.03.2008 Citim (Petriti_Ilirides @ 02.11.2008, 22:14)
Bash mishi derrit eshte ushqim tradicional , edhe alkoholi mos harrojm.
Sa per informat para 500 viteve gjith te krishter kena qene , edhe ushqime tradicionale quhen ato qe kan ngel prej shekujsh me pare.

Edhe plus mor harojm faktin se 30% jena te krishter!

A sa per temen , ushqim ma tradicional se grosha ska smil3dbd4daabd491.gif

Edhe njė djegse dhe ca ullij!
PM
Top
Frenki
Postuar nė: 21.01.2009, 19:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4113
Antari Nr: 18110
Bashkangjitur: 24.10.2008pete e pervlume,kollpite,grosh,flija,burek,etj.... smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
"Live for nothing or die for something"


******Burberry******
PM
Top
StartBismi
Postuar nė: 21.01.2009, 19:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2537
Antari Nr: 17814
Bashkangjitur: 09.10.2008 Citim (Petriti_Ilirides @ 02.11.2008, 22:14)
Bash mishi derrit eshte ushqim tradicional , edhe alkoholi mos harrojm.

smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif
PM
Top
L.I.L.I
Postuar nė: 21.01.2009, 19:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 740
Antari Nr: 16789
Bashkangjitur: 12.08.2008 Citim (Petriti_Ilirides @ 02.11.2008, 22:14)
Bash mishi derrit eshte ushqim tradicional , edhe alkoholi mos harrojm.
Sa per informat para 500 viteve gjith te krishter kena qene , edhe ushqime tradicionale quhen ato qe kan ngel prej shekujsh me pare.

Edhe plus mor harojm faktin se 30% jena te krishter!

A sa per temen , ushqim ma tradicional se grosha ska smil3dbd4daabd491.gif

Mund te jet per persona si puna jote,por per ne qe jemi musliman nuk mund te na binsish c`far kena qen dhe c`far jemi.Nese je ne fene tende cafen e thefsh.Mos u mundo te na shesish pallavara.


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri
PM
Top
LiveSTRONG
Postuar nė: 21.01.2009, 19:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2193
Antari Nr: 19859
Bashkangjitur: 20.01.2009Ja ushqimi tradicional shqiptar, vetem pa ate shishen.
URL e fotografise: http://z.about.com/d/greekfood/1/0/p/Q/spit_lamb_done_499.jpg


----------------------------------------
Mendo cka t'dush, vetem mos mendo se une det foli i pari. ;)
PMUsers Website
Top
TONI-TE
Postuar nė: 21.01.2009, 19:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 281
Antari Nr: 19499
Bashkangjitur: 12.01.2009Pete me presh ose qep taze,jani me patate ,hic e vin etj,
PM
Top
StartBismi
Postuar nė: 21.01.2009, 19:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2537
Antari Nr: 17814
Bashkangjitur: 09.10.2008 Citim (L.I.L.I @ 21.01.2009, 21:24)
Nese je ne fene tende cafen e thefsh.Mos u mundo te na shesish pallavara.[/b]

smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio