Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kush po ju bėnė REKET studentėve nė Tetovė
Ulqinaku
Postuar nė: 26.01.2007, 16:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007



Jeta e studenteve vazhdimisht rendohet...ketu tek ne.., per cdo dit degjoj per reket qe ushtrohet tek studentet... me tregoni me thuani a genjej...?
disa shokeve te mij nga Prsheva i kan ndalur disa "trima " teotvar dhe ua kan mar gjith parat qe i kan pasur ne xhep edhe telefoanta celular...

Si mendoni o tetovar... a eshte e hishme kjop qe po beni a?
A keshtu mendoni te aj rritni rejtingun dhe emrin tetoves... ju falemenderoj shume...

Po ju them dicka pyetni prindet tuaj dhe me te vjetrit se kur nuk keni pasur Univeersitete kur keni shkuar neper Prioshtin,Pej etj... si jan sjellur kosovaret me ju...

Eh ju nuk po na e ktheni me te njejten monedh....Ju falemenderit
personalisht jam Un nje nder viktimat e Reketizmit qe ju behet studneteve ne Tetovė

Shpresoj ne dit me te mira


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
MIRA_
Postuar nė: 26.01.2007, 17:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006



Pershendetje Ulqinaku

Lexova shenimin dhe me te vertet mua me vjen keq qe ka njerez si ti qe bin viktim e disa tetovareve,dhe sdo mend qe kan simpatine time.

Me sa shohe une ke kriju bindjen se te gjithe tetovaret jan ku di une cfar, nuk eshte e vertet.Njerez te till ke gjithkund po ike ne Mal te zi, Kosove, Shqipri, perendim. Ndoshta me siguri ende ske arrite te njohesh tetovar te shpirtit prandaj dhe flet kshu. Sidoqe, te uroj cdo te mire!


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 26.01.2007, 17:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006





Ndegjoni per ate qe ju ka ndodhur eshte me te vertete per tu revoltuar por Tetova si qytet nuk duhet te fajesohet sepse kjo eshte veper e individeve qe duhet te denoncohen ne polici.
Kjo eshte rezultat i politikes qe eshte udhehequr nga politikanet tane, papunesia, nepotizmi, korrupsioni kane ndikuar qe ne shoqerine tone te dallohen dy shtresa; njera eshte ajo e privilegjuar, qe e vjodhen ēdo qe qe munden dhe te paprekshem kurse e dyta eshte shtresa qe jeton ne mjerim ku nuk kane asnje burim jete dhe te lene pas dore e te margjinalizuar nga shoqeria jone. Shtresa e mesme eshte zhdukur dhe nuk egziston. E shkateruan shoqerine ku jetojme, nuk eshte normale po eshte realitet.
Jo nuk e arsyetoj gjestin por e kritikoj, por ju o zoteri studenta duhet te jeni pakez me te kujdeshem dhe me modest se shumica e studentetve harxhojne me teper se nje familje e tere; kafiēat, studenta me vetura, marrja e provimeve me ryshfet krejt kjo ndikon ne situate.
Sa per reketa ka pasur edhe ne Kosove zoteri, por ne mase me te vogel.
PM
Top
blerim fjokshi
Postuar nė: 26.01.2007, 17:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 5464
Bashkangjitur: 26.01.2007



o ulqinak mua me vjen keq qe ti edhe dikush tjeter keni rene pre e reketizmit ne tetove, po kjo nuk do te thot qe fajet i ka tetova. Cka mendon sikur te them qe tetova ka qindra student te tjere te "huaj" qe nuk reketohen po perkundrazi ndihmohen nga tetova... MAL PA UJK NUK KA


----------------------------------------
ME ĒFAR TĖ MBUREM QĖ JAM SHQIPTAR!!!
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 26.01.2007, 18:02
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006



Ulqinaku

me kete shkrim me duket se fillimisht po ben dallime lokale dhe une lokalizmat i urrej keshtuqe secili qe tenton te beje lokalizma ndershqiptare atehere cfardo qe t'i ndodh do te thosha mir ja kane bere. me vjen keq se cka ju ka ndodh preshevarve por edhe ne presheve edhe ne ulqin edhe ne tirane edhe ne struge ka njerez qe vjedhin. dhe vjedhsit nuk pyesin se cka je por ata vjedhin


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
atc
Postuar nė: 26.01.2007, 18:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 5453
Bashkangjitur: 25.01.2007



 Citim (Ulqinaku @ 26.01.2007, 16:56)
Jeta e studenteve vazhdimisht rendohet...ketu tek ne..,
per cdo dit degjoj per reket qe ushtrohet tek studentet...
me tregoni me thuani a genjej...?
disa shokeve te mij nga Prsheva i kan ndalur disa "trima " teotvar dhe ua kan mar gjith parat qe i kan pasur ne xhep edhe telefoanta celular...
Si mendoni o tetovar... a eshte e hishme kjop qe po beni a?>
A keshtu mendoni te aj rritni rejtingun dhe emrin tetoves...
ju falemenderoj shume...
po ju them dicka pyetni prindet tuaj dhe me te vjetrit se kur nuk keni pasur Univeersitete kur keni shkuar neper Prioshtin,Pej etj... si jan sjellur kosovaret me ju...
Eh ju nuk po na e ktheni me te njejten monedh....Ju falemenderit
personalisht jam Un nje nder viktimat e Reketizmit qe ju behet studneteve ne Tetovv
Shpresoj ne dit me te mira

Rejket nuk u behet vetem studenteve zotri ulqinaku, por te gjitheve pa perjashtim.
Duhet te keni parasysh qe jetojm ne nje kohe kur nuk funksionojn ne menyre normale asnje nga institucionet perkatese.Prandaj zotri i nderuar ki kujdes nga sillesh (zgjidh ruget, kohen dhe shoqerin). Nje ta garantoj qe edhe une qe kam lindur dhe jetoj ne Tetove i zgjedh ruget , nuk dal ne ore te vona dhe nuk shoqerohem me cdo kend.
NE KOHEN KUR NUK ISHTE UNIVERZITETI I TETOVES DO TE THOTE PARA 12 VITEVE REJKET NUK KISHTE AS NE TETOVE AS NE PRISHTIN E AS NE ULQIN , KURSE SOT KA EDHE NE TETOV EDHE NE ULQIN EDHE NE PRISHTIN
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 26.01.2007, 19:25
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004



I nderuari Ulqinaku, mos mer ne pergjithesi TETOVART por thuaje disa tetovar apo tregoj emrat e tyre se keshtu ti me keto fjale ofendon te gjith familjet Tetovare pse valle nuk bahesh i Realt edhe me than publikisht i urej Tetovart por i rotullon fjalt prej anesh.

Te nderuar vizitor jam student ne tetove ne te shumten e resteve hasi restaurante, Markete, Service per celular, Butiqe etj., me disa kartela te venduara per sbritje te studenteve tani jo vetem ISIC por edhe nga nje union i studenteve nga Tetova (sme kujtohet emri unionit nese e din ndonjeri le te cek).

Prandaj me krejt respektin tim mos ofendo Tetovaret.

Respect!

P.S. Jeta e studenteve eshte e rende per momentin (studentet qe studjojn ne Tetove foli) ne Tetove se vertet eshte nje Krize e madhe Ekonomike.


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
ndeshkuesi
Postuar nė: 27.01.2007, 00:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006



Tetova eshte e vogel njerzit njihen ndermjet veti tregoj emrat kush jan ata te mallkuar se ndoshta te ndimoj se po nuk u rezistove ketyre idiotave behesh objektiv i tyre dhe cdoher do kesh problem
Zakonisht te rite i bejne keta pune tregova emrat ti je i huaj ty te duhet perkrahje nese mendon se nuk te ndimon askush te pakten trego ku rine ata nga sa vjet kan mesojn nuk mesojn te pakten studentet tjere mos pesojn si ju!
PM
Top
fantomi
Postuar nė: 27.01.2007, 00:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 163
Antari Nr: 3877
Bashkangjitur: 07.11.2006



Pėrshėndetje,
dhe unė pajtohem me tė gjithė parashėnuesit e mij, vėrtet mė vjen keq pėr gjestin e pahijshėm tė atyre ˝tetovarėve˝kriminel.
Por kam njė pyetje? nga e dini se ata jan tetovar, athua vetem pse ua kan vjedhe te hollat ne Tetovė konstatuat se jan Tetovarė, athua nuk kan qenč nga Gostivari,Shkupi,Prishtina etj etj (qė nuk do tė thotė se kjo e arsyeton vjedhjen),por mė vjen keq kur e gjeneralizoni ēėshtjen, se nėse njė˝tetovar˝ua ka vjedh juve paratė tė gjithė tetovarėt janė hajdut!!!
Vet jam Tetovar dhe nuk dua tė pėrmendi sendet, por ja sa per ilustrim : Gjat krizes sė Kosovės, unė me familje jetonim jasht Maqedonisė, shtėpinė ua patėm lėshuar 2 familjeve nga Prishtina kan qenė diku mbi 12 antarė. Unė kam qenė nje kohe gjatė jashtė dhe ata persona nuk i njoftova ateherė.. dhe ja kaluan sa vite unė asnjėheė nuk i kam njoftuar ata njerėz, athua valle mund ti fajsoj unė tė gjithė Prishtinalitė nga shkaku se ata familjar qė banuan disa muaj nė shtėpinė time nuk e gjetėn nje arsye te vogel e tė paguajn 5 euro autobus dhe thjeshte te njoftohen me personat te cilet ua leshuan shtepine.... dhe bile as qe jane paraqitur ndonjehere ne telefon qe te japin nje falenderim... le tu mbetet ne ndergjegjen e tyre.. nga une e kanė falė gjithcka dhe aspak nuk jam i hidheruar, pėrkundrazi nė Prishtinė kam shum shum shokė tė mirė, dhe Prishtina pėr mua ėshtė si shtėpi e 2-tė dhe Prishtinalit i konsideroj te gjithe shokė!

Mirė tha ndėshkuesi, nėse i njeh personat qė kanė kryer vjedhjen, paraqiti nė policion, se mė kėtė qe ke shkruar na ke be tė na vjen keq, por me kaq edhe mbaron, sdimė se si tė ju ndihmojmė. nėse nuk i paraqiteni ato persona me siguri do tė ketė edhe raste tjera si ju, dhe pėr hirė tė mrotjes se tjerėve paraqiteni ne polici dhe le tė miret policia me to!
Vjedhacak ka pasur dhe do tė ketė mėtej... por Tetova dhe tetovarėt do tė mbeten!

Me respekt,
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 27.01.2007, 01:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007



te nderuar koleg ...
Gaboheni nese mendoni se une kam kunder ose i kam inat tetovaret ..mirpo mos u habiteni kur ju themi se nuk jeni lule per te ju mar er...
E kutopj nuk jan gjith gishtat njejt mirpo te gjith jan gishta...
e kuptoni,,,
Me falni a po e shihni vet tetoven ne oret e mbremejs
Hey qytet i 2univerzitetve kur vjen ora 9nuk mund te gjesh njeri te gjall ne qytet
A po i shihni studentet se ne cilet lokale rijn te gjith grombullohen ne Byfet e UEJLit dhe tek Relaksi..pse nuk dalin neper gjender.,..
Pergjigja u mbetet juve tetovreve...?
Pa me pyetni mua si kam kaluar at muaj kur me kan reketuar...me pyetni se si i shiqoja shoket ne Byfe duke ngren se nuk kisha para as per buk...
u detyrova te mar borxh qe ta kaloj muajin...a ju duket kjo logjike...
Une ata djemt i njoh jan Tetovar tipik...
Kam patur mundesi te ju beje probleme , mirpo nuk kam dashtur.Kam edhe un shum shok tetovar...qe do me ndihmonin . mirpo tetovari eshte tetovar...Me lokalista se tetovaret nuk ka ?
E keni deshmuar vet gjithkund dhe cdoher ...
Ju njohin njerzit...
Me mirkutpim


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
fantomi
Postuar nė: 27.01.2007, 01:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 163
Antari Nr: 3877
Bashkangjitur: 07.11.2006



Ehh, kesaj i thuhet teprim,
Vertet mundem te ju kuptoj, por gjeneralizimi nuk eshte zgjidhje... por ju veproi si te dini!
Me vjen keq cka ju ka ndodh... por nese fillohet me ndodhite asnjevend nuk eshte lule... mos valle do te me thuani se Ulqini eshte lule!
Kemi edhe ne ndodhi plot per Ulqinin, por kjo nuk do te thot se Ulqinaket e kan tregu veten!!!
Ju vazhdoni me mendimin tuaj, askush nuk mund te ju ndroj mendimin dhe askush nuk mund te ua shtoj dashurine!
Me qe aq shum na urreni, ateher nje fjale popullore thote : Te gjithe me thirni lyps e perseri nga une lypni!

Dhe vertet filluat ta boni kete ndodhi sikur nje tragjedi te Homerit, andej i shani tetovaret e ka ana tjeter paskeni shok tetovar, mu per kete ua thash se mos i gjeneralizoni sendet!
a edhe polot tetovar qe u jan vjedh sendet nga jo tetovaret, ka plot te tille qe neper banesa qe i japin me qira se gjejn as llemben ne vend, ka plot qe banojn me muaj pa paguajtur asgje etj etj e tani nuk do te themi se krejt studentet jan tė keqinj, vjedhacak etj. Tao sende jan ndodhi qe do te kishin ndodhur ku do qe te ishe!
E sa per daljen pas ores 9 nepėr kafene.. pėr ne Tetovaret nuk eshte send i ri, ne nuk kemi dalur as para e as qe do te dalim.Ju qe keni ardhur ne nje mes te rri nuk e keni te qarte por per ne eshte normale, ja nje shembull, ne fshatin ku jetoj une nuk mundesh te gjesh pas ores 21:00 mbi 50 veta neper kafene, e fshati im eshte koxha i madh diku mbi 6000 banore.. edhe pse nga askush nuk frikohemi, krejt njoihemi.. jemi te gjithe bashkfshatare.. por prap tradita eshte tradite, ne nuk mundemi te ndryshohemi qe juve te ju vejn mire, pra duhet te pranoni keshtu si jemi!
Andaj, e shoh qe ke shkruar ne momente deshprimi dhe te kuptoj!
Me kete nuk dua te mbroj veprat e pahijeshme te cilet i urej edhe vete une, dhe me qe permende lulet...
NUK JAN EDHE TE GJITHE STUDENTET LULE...
Personalisht i di do hajna.. edhe disa pak ma zi se hajna ama cka me bo duhet me mshel gojen se te han nata ... *per keto qe i permenda nuk jan tetovar!!!

Dhe ate qe patet shkruar ne fund ne Tetovaret e ndejejm si ofendim.. se e paskemi treguar veten ( i shkruar me cinizem)..
Por njeriu eshte qenie e gjalle.. 10000000 here ti bejsh mire e 1 her mos ja bejsh qefin i haron te gjitah ata te mirat... EDHE JU E KENI TREGUAR VETEN !
PM
Top
GentIeman
Postuar nė: 27.01.2007, 02:14
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 37
Antari Nr: 4260
Bashkangjitur: 26.11.2006



Mos fol ne pergjithsi per Tetovaret, per reketat qe thujsh ke te drejt ama mos haro se shumica e ktyre reketashave ne tetove jane kosovar!


----------------------------------------
The Heart Hold Answers The Brain Refuses To See...
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 27.01.2007, 02:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007



Fantom keni te drejt kur flitni per tradita...per tradsitat tuaj e dim vet...
Por ne qe kemi ardhur nga vendet tjera ku jeta e nates eshte shum e gjall nga te rinjet ...neve na duket ketu si em shku me studiju diku ku ende nuk e din se cfar kerkohet nga te rrinjet...Po ju them gjithve haalllalll ju qoft si mund te mbylleni ne shpi prej ores 9 mua per vete me han shtepija po hyra ne shpi parra ores 9
ketu e kam problem nuk dal them drejten trembem nga se mos e pesoj perserij...REKETIZMIN TETOVAR
Ju nuk delni po une ua garantoj se gjith studentet duan te dalim ne tetov naten po nuk kemi KU si nuk e mundesuat nje vend ku te mblidhen studnetet a?
Na ishte Golden Gate po edhe atje nuk shkohet...
Kemi ra ne hall kesa i thon Hip se te vrava zhdryp se vrave----Ruaju nag Mafiozet rruaju edhe nga Policija
Isha vet at nat ne Golden GAte kur na bene Racij ...
Pas ketij rasti askush nuk reagoj asnje struktur politike...shum studnet u moren ne pyetje ne Policij Eh perse valll...sepse kan shkuar te defrehen dhe te knaqen...E kujt po i pengon kjo...
Me siguri keni shkuar ne Pej apo ne Prishtin se si eshte jeta e nates atje ...
gjith te rrinjet tere naten jan neper lokale dhe diskoteka e ketu,,,,
Eh mjer ne jemi bere per te vrav veten...
80% e studenteve qe kan ardh te studijojn ketu thon se jan bere PISHMAN
e ju mundoheni te mbroheni...
Keni te drejt gjarperit kur i shkel koken tmerohet me keq...ng akjo dua te them se mundoheni te na i mbyllni syt me zor qe te mos i shohin dukurit "BORBARDHE" qe te mos i shohim...por kot,,,
Po ju kisha lutur se mos pritni qe tetoven te ua ndryshojm ne studentet e jashtem ..ndryshojeni vet...se shum pasqyr te keq keni marr ne trevat tjera shqiptare... ju garantoj se per 10 vite nuk do keni as 20% e studneteve qe i keni tash...
Studentet Promotor te ndryshimeve jan ne cdo vend andaj mundhuni pak te integroheni...
E kuptoj edhe une se e keni rende...se e dim se jeni shum te respektushem ndaj traditave Megalomane shqiptare te vjetruara nga Koha...
Por jetoni pak sa jenin te rinje Mos jetoni sic kan jetuar prinderit tan...
Po ju jap nje shembull:
Ne cdo vend ditave te premte organizohen party dhe ahengje te ndryshme ...Pa me thuani i nderuari Fantom ku jemi une edhe ti sonte...duke ndenjur neper forume apo msn...
logjike te duket kjo a?
Po skeni faj se jeni mesuar te mos delni naten se do te beheni HARAMA ndoshta keshtu ju thon prinderit...
Apo ?
Me fal pa keqkuptime te till jeni
keto qe ua thash jan te gjith FAKTE te vertteta..Si te duash merri
Inetin nuk ua kam se nuk keni per cfar te ju kemi inat ...po harova ua kam inatin se ne Ulqin veres edhe pse ka me qindra-mijra turist ende nuk kemi degjuar per reketizem...eh per kete u akam inatin...
Mir u lexofshim


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
GentIeman
Postuar nė: 27.01.2007, 03:25
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 37
Antari Nr: 4260
Bashkangjitur: 26.11.2006



Shpici i Ulqinit, pse be vlla keni ardh ne Tetov te studijoni kur nuk ju vjen interesant?
Pse thujsh se 80% jan ba pishman kur cdo vjen numri i studentve te kosoves shtohet?

Sa per traditat edhe jeten tone ne tetov ne dim si te jetojm, nuk kemi mbet per ty ose disa tjer te na tregojn se si duhet te jetohet, cdo gje nuk esht night life... a ty nese nuk te pelqen lirisht mund te largohesh ne prishtinen tende a..



----------------------------------------
The Heart Hold Answers The Brain Refuses To See...
PM
Top
blerim fjokshi
Postuar nė: 27.01.2007, 22:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 5464
Bashkangjitur: 26.01.2007



o ulqinak -mos kofsh ulqinak- se nuk e meriton te jesh shqiptar me sjelljen qe tregon, me bujar se Tetovaret nuk gjen ne krejt ruzullin toksor. E them me plot bindje sepse ne te kunderten dy Universitetet do ti kishim ne Preshev, ulqin apo gjetiu. Pra tetoves i falet nese ka ca reketar te zgjebur po ty nuk te falet qe nuk e levdon Tetoven pse ka dy Universitete por e shan per nje minifatkeqesi!!! s'e ke vendin ne tetov cuno


----------------------------------------
ME ĒFAR TĖ MBUREM QĖ JAM SHQIPTAR!!!
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio