Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tuna:Kosovart tmarin msime nga artistet eMaqedonis
te_to_va
Postuar nė: 10.10.2008, 22:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 190
Antari Nr: 17847
Bashkangjitur: 10.10.2008Kėngėtarja simpatike nga Shkupi Altuna Sejdiu, nė njė intervistė pėr televizionin Alsat M, ka kritikuar organizatorėt e festivalit ‘Video Fest’ qė mbahet nė Prishtinė pėr shkak sipas saj nė kėtė festival bojkotohen nė mėnyrė shumė tė padrejtė artstitėt nga Maqedonia.
”Unė kam fituar dy cmime nė kėtė festival por kėto cmime i kam bojkotuar nė shenjė revolte pėr kolegėt e mi shqiptarė nga Maqedonia, tė cilėt anashkalohen nė mėnyrė shumė tė padrejtė edhe perkunder punes se tyre profesionale.” ka thėnė Tuna, duke shtuar se artistėt Kosovarė mund tė marin mėsim nga puna dhe klipet e kėngėtarėve shqiptarė nė Maqedoni.
“Ne mund tė hapim njė shkollė dhe artistėt kosovarė mund tė vijnė e tė mėsohen se si punohet, sidomos mund tė mėsohen se si bėhen videoklipet” ka thėnė e revoltuar Tuna.
----------------------------------------
Trimėria e kthen plumbin mbrapsht.
PM
Top
AGRON_Gv
Postuar nė: 10.10.2008, 23:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 191
Antari Nr: 17753
Bashkangjitur: 06.10.2008 Citim (te_to_va @ 11.10.2008, 00:48)
Kėngėtarja simpatike nga Shkupi Altuna Sejdiu, nė njė intervistė pėr televizionin Alsat M, ka kritikuar organizatorėt e festivalit ‘Video Fest’ qė mbahet nė Prishtinė pėr shkak sipas saj nė kėtė festival bojkotohen nė mėnyrė shumė tė padrejtė artstitėt nga Maqedonia.
”Unė kam fituar dy cmime nė kėtė festival por kėto cmime i kam bojkotuar nė shenjė revolte pėr kolegėt e mi shqiptarė nga Maqedonia, tė cilėt anashkalohen nė mėnyrė shumė tė padrejtė edhe perkunder punes se tyre profesionale.” ka thėnė Tuna, duke shtuar se artistėt Kosovarė mund tė marin mėsim nga puna dhe klipet e kėngėtarėve shqiptarė nė Maqedoni.
“Ne mund tė hapim njė shkollė dhe artistėt kosovarė mund tė vijnė e tė mėsohen se si punohet, sidomos mund tė mėsohen se si bėhen videoklipet” ka thėnė e revoltuar Tuna.

E kjo shkina a , qe shkon bon spote ma maqedon, kjo shet mend a !

Edhe ti , bravo qe na informove ,se shum e vlefshme eshte kjo , ueee ,na duhej ndonje informat !

Tuna le msohet te kendon shqip njeher , januari februaru , soverseno , kuedi si ishte kenga e saj bulgarqe ,

ik mo na flliq me kete


----------------------------------------
[B]Injoranca eshte smundje , mundohu ti ndihmosh injorantit, nese nuk ka shpresa , lere te mbytet ne te
PM
Top
andy
Postuar nė: 10.10.2008, 23:50
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005Me sa e di une shum artist kosovar kane bere spotet e tyre ne studiot e maqedoneve jo vetem Tuna.

Vetem se ky festivali Video-Fest, shum eshte i manipuluar.

----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
StartBismi
Postuar nė: 13.10.2008, 23:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2537
Antari Nr: 17814
Bashkangjitur: 09.10.2008Tuna e bija e Shaban Sejdijut, turp nese edhe Shabani paska qene "Shqiptar i ndershem", qe e ka bere te bijen nje vjaze qe shet gjithcka qe te pasurohet.

Turp per te gjithe kenegetaret shqiptare qe ua mbushin xhepat Bullagreve per te inciziar ose kompozuar kenget e tyre. Ai me i miri qe ne e dime si kengetar, ai shkon te maqedoni qe te kompozoje etj....

Me cuditi fakti se Ledina Celo, e ka kompozitor dhe "Idol" te vetin, narkomanen maqedonse(bullgare) Kaliopi. Kjo shkina Kaliopi, kur luftohej ne Tetove ne 2001, mori pjese ne koncertin qe u mbajt ne Tetove si permbajtje Branitelave qe sa me shume te mbysin shqiptare te pa fajshem.
eh cfare ekstremesh....
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio