Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ministri i Arsimit Sulejman Rushiti i "paaft"
aristoteli
Postuar nė: 26.01.2007, 21:52
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Nikolla Gruevski i a ka terhekur verjetjen ministrit te Arsimit Sulejman Rushitit per Paaftesi dhe plogeshti?
A jane keto te thena te kryeministrit te verteta apo jo? dhe a mendoni se kete minister do ta largojen nga kjo ministri dhe do ta dergojn si shef i nje kioske ne Gostivar?


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
eminenca
Postuar nė: 27.01.2007, 00:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 237
Antari Nr: 5473
Bashkangjitur: 27.01.2007A ke qene prezent vete kure e ka kritiku Gruevski Rushitin ? apo te ka thene dikush qe i ka pas tregu dikush tjeter te cilit i ka pas tregu ai tjetri te cilit i ka tregu ai tjetri te cilit ... ?


----------------------------------------
Po Te isha normal , do Te cmendesha!
PM
Top
atc
Postuar nė: 27.01.2007, 00:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 5453
Bashkangjitur: 25.01.2007 Citim (filozofi @ 26.01.2007, 21:52)
Nikolla Gruevski i a ka terhekur verjetjen ministrit te Arsimit Sulejman Rushitit per Paaftesi dhe plogeshti?
A jane keto te thena te kryeministrit te verteta apo jo? dhe a mendoni se kete minister do ta largojen nga kjo ministri dhe do ta dergojn si shef i nje kioske ne Gostivar?

tamam filozof!
Ama filozofin e ke nje cik te mbrapsht
PM
Top
studenti pr
Postuar nė: 27.01.2007, 02:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 3229
Bashkangjitur: 09.10.2006Un mendoj qė ėshtė shum e natyrshme dhe aspak e cuditshme qė Sulejman Rushiti mundet tė shkarkohet pasi ai e kreu misionin e tij qė e mori nga Kryeministri dhe partia e tij. Misioni i tij ishte: e para pėr te degraduar USHT-nė dhe pėr tė kėnaqur kryeministrin e tij dhe kėtė detyr e kreu shum mirė ne dobi te kryeministrit sa skoi aq larg sa e quajti USHT-nė nje institucion qė deri mė tani nuk ka bėr gjė tjetėr por se vetėm ka prodhuar diploma tė falsifikuara duke harruar se shan popullin e tij dhe universitetin ku dikur ai vet ka qen student dhe e dyta pasi e ktheu USHT-nė nė duar tė partisė sė tij mendoj se misioni i tij per te cilen u be minister ka pėrfudnuar tash mė dhe ska cka i duhet asaj ministrie.
Do ishte e tepert ai te behe qoft edhe shef i nje kioske ne gostivar!!!


----------------------------------------
Llogaritni veten para se te llogaritni!!
PM
Top
eminenca
Postuar nė: 27.01.2007, 16:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 237
Antari Nr: 5473
Bashkangjitur: 27.01.2007Tung !
Sa mire qe ne kete forum kemi njerez kaq mire te informuar sic jane Filozofi dhe Studenti Pr ! i pari shejtoi te na plason dezinformaten e plasuar nga gazeta lajm ( te cilen sot e demanton vete gruevski ) ndersa per studentin nga prishtina e kam nje pyetje : Sulejman Rushiti eshte me profesion Regjisor , me trego kure ka pas ne Ut studime per regjisor ?


----------------------------------------
Po Te isha normal , do Te cmendesha!
PM
Top
atc
Postuar nė: 27.01.2007, 16:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 5453
Bashkangjitur: 25.01.2007Qe studenti pr genjen per te gjith eshte e qerte dhe aspak kontestuese, mirpo eshte interesante menyra se si genjen, qellimi i genjeshtres,
Te nderuar. te gjithe jemi te vetedishem se ne Maqedoni prej zgjedhjeve parlamentare e kendej njera nga subjektet politike te shqipetareve eshte transformuar ne fabrike per prodhimin industrial te ketyre genjeshtrave.(te jeme me preciz nje zedhenese e nje partie)
mirpo per ju studentet me e rendesishme do te ishte mirqenja juaj si student se sa te mereni me genjeshtra te ketij soji.
qe univerziteti i tetoves ndryshon duket qe larg po ju si student vecanterisht ju si student me ambicios qe edhe postoni ne forume duhet te diskutoni mbi ate se ndryshon ne te mire te vet univerziteti ose ne dem te saj
ne se konstatohet se universiteti demtohet ( largohen profesoret tuaj me eminent, mbyllen katedra, drejtime, e dukuri tjera te njgajshme me kto, ateher duhet te alarmoni e jo te mereni si tani me dezinformatat e nje ish studenteje te uelj-se
ne rastese ndryshon ne kahun pozotiv mos lavdro askend ska nevoj askush nga levdatat tua ama edhe mos genje se te vret zoti.
PM
Top
studenti pr
Postuar nė: 27.01.2007, 19:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 3229
Bashkangjitur: 09.10.2006Tė nderuar koleg un nuk kam bėr asnjė genjeshter un thjesht kam shprehur mendimin tim se pse do ishte e arsyeshme te shkakrkohet Sulejman Rushiti dhe kam then keshtu:Un mendoj qė ėshtė shum e natyrshme dhe aspak e cuditshme qė Sulejman Rushiti mundet tė shkarkohet pra kam then se pari mendoj kam shpreh mendimin tim dhe nuk kam then se do te shkarkohet por kam then se mundet te shkarkohet a do te shkarkohet ose jo kjo mbetet te shihet...nese do u hyn ne pune ky njeri edhe me tutje qeveris dhe partise se tij nuk do ta shkakrojn po te gjith rruget te cojn ne ate se ky njeri nuk i duhet as dreqit me se jo nje ministrie qe duhet te ben politika pedagogjike.
sa i perket asaj ka qen student ose jo i USHT-se eshte e vertet qe ka qen dhe pastaj ka ber transfer ne Tiran.


----------------------------------------
Llogaritni veten para se te llogaritni!!
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 27.01.2007, 19:50
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006 Citim (eminenca @ 27.01.2007, 00:21)
A ke qene prezent vete kure e ka kritiku Gruevski Rushitin ? apo te ka thene dikush qe i ka pas tregu dikush tjeter te cilit i ka pas tregu ai tjetri te cilit i ka tregu ai tjetri te cilit ... ?

O i nderuar, me vjen keq qe nuk lexon asnje gazete ditore, nuk isha ne ngjarje kur Gruevski i ka thene Rushitit dhe nuk don te thote se nuk eshte e vertet, kete e lexova tek artikulli ne gazeten "LAJM" nga Laura Papraniku po deshe te shkruaj te gjithe artiukllin edhe bindu.
Nuk kemi hyre ketu te shpifm, apo te shajm ketu kemi hyre per te debatuar dhe per te dhene nje ide lidhur me cfar do teme qe hapet po ti qe e ke bagazhin e shprazur te njohurive ateher me mire do te ishte te heshtesh se sa te kundershtosh ne ate se sjan te verteta. Cdo kush qe shkruan ketu mund te jete e vertet por per te thene se nuk eshte duhet te kesh nje fakt ta mohosh e ti nuk kishe me vjen keq.
Le te shkarkohet po edhe le te rije


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
atc
Postuar nė: 27.01.2007, 20:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 5453
Bashkangjitur: 25.01.2007 Citim (studenti pr @ 27.01.2007, 02:00)
Un mendoj qė ėshtė shum e natyrshme dhe aspak e cuditshme qė Sulejman Rushiti mundet tė shkarkohet pasi ai e kreu misionin e tij qė e mori nga Kryeministri dhe partia e tij. Misioni i tij ishte: e para pėr te degraduar USHT-nė dhe pėr tė kėnaqur kryeministrin e tij dhe kėtė detyr e kreu shum mirė ne dobi te kryeministrit sa skoi aq larg sa e quajti USHT-nė nje institucion qė deri mė tani nuk ka bėr gjė tjetėr por se vetėm ka prodhuar diploma tė falsifikuara duke harruar se shan popullin e tij dhe universitetin ku dikur ai vet ka qen student dhe e dyta pasi e ktheu USHT-nė nė duar tė partisė sė tij mendoj se misioni i tij per te cilen u be minister ka pėrfudnuar tash mė dhe ska cka i duhet asaj ministrie.
Do ishte e tepert ai te behe qoft edhe shef i nje kioske ne gostivar!!!

ti zotrote genjen edhe ateher kor thua se nuk genjen
ti genjen kur thua se misioni i ministrit ka qene degradimi i ut (nga e di ti ?)
per kete themi se je genjeshtar, dhe jo per ate qe mendon se mund te largohet nga kabineti qeveriat ose jo
PM
Top
atc
Postuar nė: 27.01.2007, 20:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 5453
Bashkangjitur: 25.01.2007 Citim (studenti pr @ 27.01.2007, 19:38)
Tė nderuar koleg un nuk kam bėr asnjė  genjeshter un thjesht kam shprehur mendimin tim se pse do ishte e arsyeshme te shkakrkohet Sulejman Rushiti dhe kam then keshtu:Un mendoj qė ėshtė shum e natyrshme dhe aspak e cuditshme qė Sulejman Rushiti mundet tė shkarkohet pra kam then se pari mendoj kam shpreh mendimin tim dhe nuk kam then se do te shkarkohet por kam then se mundet te shkarkohet a do te shkarkohet ose jo kjo mbetet te shihet...nese do u hyn ne pune ky njeri edhe me tutje qeveris dhe partise se tij nuk do ta shkakrojn po te gjith rruget te cojn ne ate se ky njeri nuk i duhet as dreqit me se jo nje ministrie qe duhet te ben politika pedagogjike.
sa i perket asaj ka qen student ose jo i USHT-se eshte e vertet qe ka qen dhe pastaj ka ber transfer ne Tiran.

"nese do u hyj ne pune ky njeri edhe me tutje qeveris dhe partis se tij nuk do ta shkarkojn "
KALOI KOHA E MINISTRAVE QE EDHE PSE ASKUJT SI HISHIN NE PUNE VAZHDONIN TE JENE MINISTRA
PM
Top
studenti pr
Postuar nė: 27.01.2007, 20:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 3229
Bashkangjitur: 09.10.2006 Citim (atc @ 27.01.2007, 20:03)
ti zotrote genjen edhe ateher kor thua se nuk genjen
ti genjen kur thua se misioni i ministrit ka qene degradimi i ut (nga e di ti ?)
per kete themi se je genjeshtar, dhe jo per ate qe mendon se mund te largohet nga kabineti qeveriat ose jo

Se sa e ka degraduar USHT-ne ministri Sulejman Rushiti me veprimet e tij duhet te jesh hipokrit qe mos kuptosh kaq gje.


----------------------------------------
Llogaritni veten para se te llogaritni!!
PM
Top
studenti pr
Postuar nė: 27.01.2007, 20:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 3229
Bashkangjitur: 09.10.2006 Citim (atc @ 27.01.2007, 20:10)
"nese do u hyj ne pune ky njeri edhe me tutje qeveris dhe partis se tij nuk do ta shkarkojn "
KALOI KOHA E MINISTRAVE QE EDHE PSE ASKUJT SI HISHIN NE PUNE VAZHDONIN TE JENE MINISTRA

Do ishte mire sikur te kishte kaluar kjo koh por siduket ende po vazhdon.


----------------------------------------
Llogaritni veten para se te llogaritni!!
PM
Top
Doruntina
Postuar nė: 27.01.2007, 21:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 79
Antari Nr: 5272
Bashkangjitur: 16.01.2007Ju mos u mundoni te kritikoni apo te mdehyni ne kesisoj punesh se jen pu ne shum te thella.Politika eshte gjeja ma e poshter.Sulejman Rushiti smund te themi se seshte njeri i zoti ehste nje njeri iu drejt i respektushem , mirpo fjalet e botes nuk kane te mbarua r e sidomos te shqiptareve qe ne ne vend te lavderojm punen e njerzve tane po shahemi e vritemi njeri me tjetrin!!!!!!!!!!!!!!
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 27.01.2007, 22:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
I mire apo i keq eshte perfaqesues i partise qe e ka emeruar ne kete post, ne realitet ai po vepron sipas programeve qe i ka fiksuar partia ne kete rast PDSH. Nuk e di se ēka eshte dashur te bej ky zoteri me shume por ne rast se ka vepruar ashtu si ka vepruar e kane shtyre punet e ndyta dhe veprimet e partise se meperparshme qe ishte ne pushtet. Mos harroni se kane gjetur diploma te falsifikuara dhe ka qene nje pretekst qe te nderhyje ashtu ne univerzitet. Ndoshta koha do te tregoj se a eshte i mire apo i keq. Do te ishte mire sikur punen qe ka filluar ta vazhdoje edh ne Univerzitete tjera te Maqedonise se besoj se ka shume pune.
PM
Top
Qendresa Ca
Postuar nė: 27.01.2007, 22:06
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 5494
Bashkangjitur: 27.01.2007Doruntina pajtohem plotesisht qe politika eshte nje gje qe nuk kuptohet lete...jam dakord qe duhet te lavdrohen punet e njerzve kur ato jan per tu lavdruar ama duhet edhe te denohen nese jan per tu denuar....perkrahi plotesisht ate qe ka thene Studenti pr se duhet te jesh nje hipokrit per mos e kuptuar se sa e degradoi USHT-ne Sulejman Rushiti,
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio