Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Po na ndihmon Europa apo...?, Cka vepron Europa me Kosoven ?
 
A po na ndihmon Evropa...?
A ) Po e bene per ta e lara ndytesin e Kongresit te Berlinit [ 0 ]  [0.00%]
B ) Njeher e pergjithmon te rahatohet Ballakni [ 0 ]  [0.00%]
C ) A mendoni se fituam ate qe duhet [ 0 ]  [0.00%]
D ) Cka po i mungonte planit te Ahtisarit [ 0 ]  [0.00%]
1) Fjala Pavarsi [ 0 ]  [0.00%]
2) Kosova nder Serbin [ 1 ]  [16.67%]
E) Kosova a eshte Ura lidhese e Europes me vendet ishJugosllave [ 0 ]  [0.00%]
F ) Pse nuk na e dhan Pavarsin e plot... [ 0 ]  [0.00%]
1) Nuk e merituam [ 0 ]  [0.00%]
2) Mos i prishet qefi Rusis [ 2 ]  [33.33%]
G ) A mund Kosova te llogaritet miku i SHqiptareve.... [ 0 ]  [0.00%]
1) Po [ 0 ]  [0.00%]
2) Jo [ 2 ]  [33.33%]
3) Mundet [ 0 ]  [0.00%]
4) Ne asnje menyr... [ 1 ]  [16.67%]
Gjitėsejt vota: 6
Mysafirėt nuk kanė tė drejtė votimi 
Ulqinaku
Postuar nė 28.01.2007, 00:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Ju falemenderit per plotesimin e ketij sondazhi....

Me intereson a po e besojm Europen si nje mike e jona apo e shohim si kundershtare...Dua te dij bindjen e Shiqptarve...
Une per vete Europen e shoh si nje Mik i cili don te na mbaje gjiothmon nen gjedh deri sa te ket intres nga ne ....
RESPEKTE ....!


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė 28.01.2007, 09:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Europa dhe Sh.B.A. ne pergjithesi gjithmone kane luftuar per idealet e veta dhe kahdo qe kane futur gisht,e kane perzier persheshin ashtu si u ka pelqyer atyre...Se paku kete e deshmon historia.
Cdokush te tregohet mik perderisa ka interesat e veta.
"sa pata qura e qurana,pata miq e pata jarana.kur iken qurat e quranat,iken miqt e iken jaranat" kjo thenie e pasqyron tere ate qe ben Europa me ne.


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
luan2u
Postuar nė 28.01.2007, 12:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Eshte e vertete se cdokush tregohet mik derisa sa ka interes, mirpo rasti i fundit me Kosoven po tregon dicka tjeter. Kur erdh qe te finalizohet puna e pamvaresise Europa nuk qe e pergatitur qe te perballoj sfidat qe po ia imponon Rusia.Ashtu qe do te kaloj kohe derisa Kosova ta fitoj pamvaresine.

Me respekt
PM
Top
Mehasi
Postuar nė 28.01.2007, 13:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 191
Antari Nr: 64
Bashkangjitur: 30.12.2004Frikohem se nje dite edhe Sh.B.A-te edhe Evropa do te dalin nga respekti yne. Sot ne i respektojme dhe i nderojme, por nje dite, nese keshtu vazhdojne, do tu dal fytyra e tyre per mejdani...

pershendetje


----------------------------------------
Breziiri.com - Ura lidhese ndermjet te se kaluares dhe te ardhmes!
PMEmail PosterUsers Website
Top
Ebu_Duxhane
Postuar nė 28.01.2007, 14:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 64
Antari Nr: 5493
Bashkangjitur: 27.01.2007 Citim (Senatori_TeT @ 28.01.2007, 09:05)

Cdokush te tregohet mik perderisa ka interesat e veta.
"sa pata qura e qurana,pata miq e pata jarana.kur iken qurat e quranat,iken miqt e iken jaranat" kjo thenie e pasqyron tere ate qe ben Europa me ne.


Te lumt .... kjo pra eshte arsyeja pse ata po duket qe po na ndihmojn... edhe pse ne te kunderten jan duke gropuar per ne ... por do te e kuptojm pasi qe te bijm ne ate grop ... por besoj qe do jemi me te zgjut e nuk do te ken mundsin per te na gjuajtur aty...
----------------------------------------
Thotė Allahu Subhanehu ue teala:"A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
PMUsers WebsiteMSN
Top
Ulqinaku
Postuar nė 28.01.2007, 17:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007edhe une mendoj se Europa na sheh nga syri i interesit mirpo te themi te drejt nuk miq me te mir se Europianet...
Ne krahasim ne si komb me fe Islame vendet Islame hic nuk na ndihmojn ...
Kur ishte lufta ne kosov Sadam Hyseni miku i Sheshelit dergoi dhjetra kamion me aramtim nga Iraku ne ndihm te Swerbis ne luiften kunder shqiptareve Musliman te Kosoves...
A thua vall mund te kemi vlla islamik Sadamin...


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė 28.01.2007, 20:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Europa Kristiane pro-serbe ka qene gjithnje kunder shqipetareve, ishte ajo e cila na mohoi ekzistencėn e kombit shqiptar. Ishte ajo qe copetoj nė Kongresin e Berlinit, nė Konferencėn e Londrės e tė Versajės dhe padyshim se nuk pritet as ne shekullin e 21 se kan nderruar qendrimet e tyre evropianet kryqtar!

Edhe nese kosoves i jipet nje lloj "pavaresie" serbet do te jene prap fitues, sepse ne kosove do te kete enklava serbe, ata do te kene nje lloj autonomie dhe do te qeverisen nga Beogradi e jo nga Prishtina smil3dbd4e7853679.gif


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar nė 28.01.2007, 21:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Turku, turku nuk na la ta krijojme shtetin tone edhepse e perqafuam islamin o Ardi, ia la Kosoven Serbise, na la te fundit me e krijuar shtetin Shqipetare. 5- 6 shekuj nen kolonizim turk, bile te mire kemi dale.Tash eshte lehte te filozofohet.

Heret eshte te gjykohet, do te shohim, por Shqipetraret duhet te jene me vigjilent; Nuk na ka faj kerkush se jemi te paafte, kemi pseudopolitikan ku nuk dijne te shkojne me large se ne Shkup, ne vend te punojne per popullin punonin per xhepat e vete per te pasuruar, me vjen keq po nuk kemi politikan me renome boterore, i vetme Rugova ishte,
PM
Top
Ebu_Duxhane
Postuar nė 28.01.2007, 22:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 64
Antari Nr: 5493
Bashkangjitur: 27.01.2007 Citim (Ulqinaku @ 28.01.2007, 17:54)
edhe une mendoj se Europa na sheh nga syri i interesit mirpo te themi te drejt nuk miq me te mir se Europianet...
Ne krahasim ne si komb me fe Islame vendet Islame hic nuk na ndihmojn ...
Kur ishte lufta ne kosov Sadam Hyseni miku i Sheshelit dergoi dhjetra kamion me aramtim nga Iraku ne ndihm te Swerbis ne luiften kunder shqiptareve Musliman te Kosoves...
A thua vall mund te kemi vlla islamik Sadamin...

Jo me te vertet se Sadamit nuk do ti thoshe vella islamik ngase te i ndihmosh armikut kunder popullit musliman ky eshte Ngeacion qe te nxjerr nga feja islame ...
Pra Sadami dhe ata qe jan apo kan qen sikur puna e tij asnjeher skan menduar per ne apo per ndokend neper bot qe jan musliman ... Por tema ketu eshte per Evropen e jo per ata vende pra mos te devijojm nga tema e te mbetemi aty ku shte pika e temes ....

Ju falenderoj per Mirkuptim....


----------------------------------------
Thotė Allahu Subhanehu ue teala:"A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
PMUsers WebsiteMSN
Top
Ebu_Duxhane
Postuar nė 28.01.2007, 23:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 64
Antari Nr: 5493
Bashkangjitur: 27.01.2007 Citim (Uskana2006 @ 28.01.2007, 21:32)
Turku, turku nuk na la ta krijojme shtetin tone edhepse e perqafuam islamin o Ardi, ia la Kosoven Serbise, na la te fundit me e krijuar shtetin Shqipetare. 5- 6 shekuj nen kolonizim turk, bile te mire kemi dale.Tash eshte lehte te filozofohet.

Heret eshte te gjykohet, do te shohim, por Shqipetraret duhet te jene me vigjilent; Nuk na ka faj kerkush se jemi te paafte, kemi pseudopolitikan ku nuk dijne te shkojne me large se ne Shkup, ne vend te punojne per popullin punonin per xhepat e vete per te pasuruar, me vjen keq po nuk kemi politikan me renome boterore, i vetme Rugova ishte,

Tema eshte per EVROPEN dhe veprat e saj pasi qe je ai qe ke hapur ket tem mos lejo edhe te devijohet qellimi i saj ...

E dim cfar posti kan pas shqiptaret ne sundimin Osman ....
Por tema eshte per evropen ....

Me fal per nderhyrje ....

Mbeteni te pershendetur .....


----------------------------------------
Thotė Allahu Subhanehu ue teala:"A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
PMUsers WebsiteMSN
Top
Ulqinaku
Postuar nė 29.01.2007, 01:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Pajtohemn me mendimin e USKANA 2006 pikerisht ishte ai TURKU i cili na la nder RRoberi...ishte turku i cili na shiti si lecka tregu Nese do te krahasonim se cili pushtues ka qen me i keq pa dyshiim do te thoja se TURKU...Sherin me te madh ja kemi par turku...

Ndersa Europa e ka shum politiken KOPILE ajo eshte KURV e vjeter...mos ju habvit fakti se pse Europa ndihmon Srbin..sepse SERBIA eshte krishtere...dhe 2 sepse i bene RUSIA presion .pra neve te shkreteve shqiptar vetem AMerika nese na don se per ndryshe..
Por ndopshta kete her me te vertet Eurpa eshte e interesume qe njeher e pergjithmon ta zgjedh problemin ballaknik SHQIPTARIN

ISHALLA ZOTI ndihmon se poqese na ndihmon AI edhe krejt Bota me qen kunder nesh ne perseri dso mbijetojm...


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė 29.01.2007, 04:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Ne ē'gjendje ishim pasi i 'debuam' turqit kete e dime mire.perderisa ishin ato ne trojet tona,na doli tere bota ne ndihme,dhe me pas u be percarja e tokave shqiptare,Greqia mori ēamerine,Mali i Zi veriun,Serbia Kosoven.kur ndodhnin keto ndarje dhe keto vjedhje trojesh,Europa 'mikeshe' heshti.bile bile i dha te drejte shteteve fqinje tonat,me pretekst se ato toka ishin te tyre shekullore!kurse tash,po sillen e pshtillen verdalle kinse jane duke na ndihmuar...
ēeshtjen e Kameleonit e dime te gjithe: nderron ngjyren e lekures sahere qe i kanoset rrezik apo sahere qe eshte ne gjueti.e njejta eshte edhe me Europen shume te cmuar.
sa per Saddam Hussein,ndoshta i kisha dhene te drejte(pa ofendime ju lutem) sepse ai sic e dime ishte ne lufte me Sh.B.A.,pra ishte e natyrshme se ai ishte kunder Sh.B.A. e me kete fatkeqesisht edhe kunder Kosovareve,te cilet e kishin 'Aleat' Ameriken.The enemy of my enemy is my friend!(Armiku i armikut tim eshte miku im)


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
berkan
Postuar nė 29.01.2007, 11:27
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 16
Antari Nr: 4623
Bashkangjitur: 12.12.2006Mos presim prej evropes te na ndihmoj se asnje her nuk na ka ndihmu po na duhet ti ndihmojm vet vetes se me prit prej evropes apo amerikes shum koh ne shpijat tona kena me qen izmiqar se dihet pa interes nuk ka mirmengjes po na ende nuk e kuptojm ju pershendes te gjithve
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė 29.01.2007, 16:31
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Ulqinaku

edhepse votova do te them drejt qe sondazhi eshte i keqforlum sepse nuk di njeri cka me votu sepse nuk ke bere pyetjet si duhet dhe opcionet si duhet. e sa i perket asaj qe a i besojm evropes do te mundohemt e jap mendimin tim.
evropa eshte ai qe na ndau, qe na nxjeri ne pazar te botes dhe serish eshte ajo evropa qe gjoja se po mundohet me na ndihmu por ne te vertete asgje nuk po ben.kjo u deshmu dhe ne votimin e Keshillit Evropjan per Kosoven. shtetet evropjane duhet t'i falenderohen drejtesise se moralshme amerikane qe reagoi ne Kosove se per Evrope Serbia kish vra e kish pre ashtu sic ka vra e ka pre ma heret dhe Evropa e kish mshel syrin apet. Evropa e din mjaft mir se cka asht ba ne Tetove ne demostratat e 68 per flamur, demostratat 81 ne Kosove, demostratat 89, 90 ne Kosove, demostratat 95 ne Tetove, demostratat 97 ne Gostivar, Lufta 99-2001 ne trojet shqiptare dhe kurr nuk ka reaguar per asgje per padrejtesite qe na i kane bere. Kjo evrope duhet ta dij mir qe fal amerikes po i konsiderojme miq edhe keta por edhe nje gje duhet ta dijne qe kjo miqsi ka fillu me u zbeh dhe njerezit serish kane filluar ta ndjejne tradhtine e drejtesis evropjane qe na a bere cdo here dhe kjo evrope duhet me patur kujdes sepse ajo e din qe kurr nuk jemi gjunjezu dhe ajo e din qe mundet me ardh nje dit e ne si shqiptar me ja kthy pushken edhe evropes sepse cdo pushtuesi ja kem kthy pushken edhepse secili qe ka ardh ka qene ma i fort se ai qe ka shku...

kaq kisha


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
harabeli1
Postuar nė 29.01.2007, 19:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 50
Antari Nr: 4632
Bashkangjitur: 12.12.2006eshte e kjart qe secili reagon ne favor te interesave te veta. sa i perket marrjes se vendimeve te rendesishme si p.sh. rasti i kosoves, mendoj se avropa eshte me e paguximshme dhe me e pafuqishme per marrjen e vendimeve te tilla ne krahasim me shba-te. unioni evropian eshte i perbere prej kombesive te ndryshme...
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio