Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Mish qengji me makarona
alvin
Postuar nė: 21.10.2008, 00:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Nevojiten:
* Mish qengji, 1 kofshė
* Vaj pėr skuqje, 2 lugė gjelle dhe njė lugė pėr salcėn
* Qepė tė thata, 4 copė
* Karota, 3 copė
* Selino, 2 degėza
* Domate, 2 copė
* Sallam, 150 gram
* Gjalpė, 2 lugė gjelle
* Kėrpudha, 150 gramė
* Verė e kuqe , 500 mililitra
* Salcė domatesh, 400 gramė
* Kripė, majdanoz, sipas dėshirės
* Makarona
* koncentrat supe pėr 600 mililitra.

Pėrgatitja:

Skuqeni mishin nga tė gjitha anėt derisa tė marrė njė ngjyrė tė kėndshme ari. Qepėn, erėzat, domatet e sallamin grijini hollė dhe skuqini pėr 15 minuta, duke i trazuar vazhdimisht. Pastaj hidhni verėn, salcėn e domateve dhe gjithė perimet e kėrpudhat. Zieni pėr 10 minuta nė lėngun e perimeve. Hidhni atje 150 gramė makarona. Ziejini.

Mishin e skuqur mbulojeni me kapak dhe futeni nė furrė nė 170 gradė. Lėreni derisa tė pėrgatitet pėrfundimisht. Nė fund, priteni nė copa dhe servireni me makaronat dhe perimet e ziera sė bashku, duke e zbukuruar me majdanoz.

URL e fotografise: http://www.dkimages.com/discover/previews/919/744720.JPG

Ky postim ėshtė ndryshuar nga alvin nė 21.10.2008, 00:42


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio