Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kaneloni
alvin
Postuar nė: 21.10.2008, 00:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Nevojiten:

* 500 gr miell
* 3 vezė
* 500 gr mish i grirė
* 3 filxhan qumėsht
* 100 gr kaēkavall
* 250 gr gjizė pa kripė
* 100 gr gjalpė, salcė domatesh
* 2 lugė miell
* 1 kokėrr limon
* kripė, piper.

1 - Zihen brumi me njė vezė dhe njė filxhan qumėsht. Ndahet nė pjesė dhe hapen petė me trashėsi 3-4 mm.
2 - Priten petėt nė copa me madhėsi 15x7 cm dhe hidhen tė ziejnė nė ujin qė valon. Kur dalin nė sipėrfaqe, nxirren me kujdes nga uji dhe lihen mėnjanė.
3 - Pėrgatitet mbushja: skuqet mishi nė 50 gr gjalpė, shtohet salca e domates e tretur nėn ujė, kripa e piperi. Pasi tė avullojė uji, hiqet nga zjarri dhe ftohet. Pėrzihet mishi me gjizėn dhe gjysmėn e kaēkavallit.
4 - Mbushja e pėrgatitur hidhet me lugė tė vogėl nė tė gjitha petat e ziera, tė cilat palosen 2 herė dhe vendosen nė tavė.
5 - Pėrgatitet beshameli: 2 filxhanė me qumėsht pėrzihen me 50 gr gjalpė dhe 2 lugė miell. Kjo masė vendoset nė zjarr dhe pėrzihet derisa tė marrė valė.
6 - Hiqet nga zjarri, ftohet pak dhe shtohet veza, lėngu i limonit dhe kripa. Pėrzihet mirė dhe hidhet sipėr kaneloneve. Nė fund hidhet pjesa tjetėr e kaēkavallit. Piqen derisa tė zėnė njė cipė tė artė.

URL e fotografise: http://creampuffsinvenice.ca/wp-content/uploads/2008/05/cannelloni2batter.jpg

Ky postim ėshtė ndryshuar nga alvin nė 21.10.2008, 00:40


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
juristi19
Postuar nė: 21.10.2008, 00:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 947
Antari Nr: 13517
Bashkangjitur: 08.02.2008eh be vllaj ku e nxore ket recepte bash tash cka me ka lshu buka krejt,kam me e shkru e me e porosit neser me ma be vec shum e mire po duket ne foto,e ne shije kur te e provoj tregoj
PM
Top
alvin
Postuar nė: 21.10.2008, 09:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (juristi19 @ 21.10.2008, 02:46)
eh be vllaj ku e nxore ket recepte bash tash cka me ka lshu buka krejt,kam me e shkru e me e porosit neser me ma be vec shum e mire po duket ne foto,e ne shije kur te e provoj tregoj

Shume e mire eshte,te garantoj une...ama duhet dikush ta pregatite smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
shkupjanja
Postuar nė: 21.10.2008, 11:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4760
Antari Nr: 12354
Bashkangjitur: 29.12.2007 Citim (alvin @ 21.10.2008, 11:33)
Shume e mire eshte,te garantoj une...ama duhet dikush ta pregatite smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Mos e boni aq tmadhe aman.Une do ua pergadis edhe do ua dergoje me poste smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Mos thuaj kurr se s'eshte jeta per ty! Mos u dorezo, ne veten mos dysho!
PM
Top
ar2yy
Postuar nė: 21.10.2008, 12:40
Quote Post


CHELSEA`S FAN
*****

Posti: Antarė
Postime: 4167
Antari Nr: 13665
Bashkangjitur: 15.02.2008 Citim (shkupjanja @ 21.10.2008, 13:41)
Mos e boni aq tmadhe aman.Une do ua pergadis edhe do ua dergoje me poste smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

-Mos gabo me post, se aq mire e pergatit ti, saqe e ndalin ne post, e hajn per vete smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
shkupjanja
Postuar nė: 21.10.2008, 12:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4760
Antari Nr: 12354
Bashkangjitur: 29.12.2007 Citim (ar2yy @ 21.10.2008, 14:40)
-Mos gabo me post, se aq mire e pergatit ti, saqe e ndalin ne post, e hajn per vete smil3dbd4d4e4c4f2.gif

hahhahahah ok hajt se ua coj me email atehere,ma sigurte smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Mos thuaj kurr se s'eshte jeta per ty! Mos u dorezo, ne veten mos dysho!
PM
Top
alvin
Postuar nė: 21.10.2008, 14:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Abe me mire me MMS ose bluetooth-nuk prishet gjate transportit smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
shkupjanja
Postuar nė: 21.10.2008, 14:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4760
Antari Nr: 12354
Bashkangjitur: 29.12.2007 Citim (alvin @ 21.10.2008, 16:14)
Abe me mire me MMS ose bluetooth-nuk prishet gjate transportit smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

U bo alvin smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Mos thuaj kurr se s'eshte jeta per ty! Mos u dorezo, ne veten mos dysho!
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 21.10.2008, 16:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006hehe

Ma mir me pllumb do e dergojm si ne vakt te pekmezit....


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
personi
Postuar nė: 21.10.2008, 16:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 11723
Bashkangjitur: 03.12.2007smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top
alvin
Postuar nė: 28.10.2008, 11:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (shkupjanja @ 21.10.2008, 16:48)
U bo alvin smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

shkupjane,
Cka u bo me keto kanellonat..mo ja ke dhan ndonje breshkes per ti pru ne Tetove smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Anubisi-E
Postuar nė: 28.10.2008, 12:09
Quote Post


Pacifist
*****

Posti: Antarė
Postime: 9660
Antari Nr: 14168
Bashkangjitur: 07.03.2008Lene ti rahat shkupjanen, se keto dite eshte tu i pergadite.

Ndoshta te ejten vim ka Tetova, edhe shkupjanja do sjelle kaneloni, bagerda (se e kam une qef) si edhe shume gjera tjera. Thot se ekspert eshte ne kuzhine, tash done te na vertetoje edhe neve!


----------------------------------------
Beati pacifici!
PM
Top
alvin
Postuar nė: 28.10.2008, 12:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Anubisi-E @ 28.10.2008, 14:09)
Lene ti rahat shkupjanen, se keto dite eshte tu i pergadite.

Ndoshta te ejten vim ka Tetova, edhe shkupjanja do sjelle kaneloni, bagerda (se e kam une qef) si edhe shume gjera tjera. Thot se ekspert eshte ne kuzhine, tash done te na vertetoje edhe neve!

Ohohohohohhooooo...sa lam te mire na ke sjelle,Anubisi smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 28.10.2008, 15:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008 Citim (alvin @ 21.10.2008, 02:39)
Nevojiten:

* 500 gr miell
* 3 vezė
* 500 gr mish i grirė
* 3 filxhan qumėsht
* 100 gr kaēkavall
* 250 gr gjizė pa kripė
* 100 gr gjalpė, salcė domatesh
* 2 lugė miell
* 1 kokėrr limon
* kripė, piper.

1 - Zihen brumi me njė vezė dhe njė filxhan qumėsht. Ndahet nė pjesė dhe hapen petė me trashėsi 3-4 mm.
2 - Priten petėt nė copa me madhėsi 15x7 cm dhe hidhen tė ziejnė nė ujin qė valon. Kur dalin nė sipėrfaqe, nxirren me kujdes nga uji dhe lihen mėnjanė.
3 - Pėrgatitet mbushja: skuqet mishi nė 50 gr gjalpė, shtohet salca e domates e tretur nėn ujė, kripa e piperi. Pasi tė avullojė uji, hiqet nga zjarri dhe ftohet. Pėrzihet mishi me gjizėn dhe gjysmėn e kaēkavallit.
4 - Mbushja e pėrgatitur hidhet me lugė tė vogėl nė tė gjitha petat e ziera, tė cilat palosen 2 herė dhe vendosen nė tavė.
5 - Pėrgatitet beshameli: 2 filxhanė me qumėsht pėrzihen me 50 gr gjalpė dhe 2 lugė miell. Kjo masė vendoset nė zjarr dhe pėrzihet derisa tė marrė valė.
6 - Hiqet nga zjarri, ftohet pak dhe shtohet veza, lėngu i limonit dhe kripa. Pėrzihet mirė dhe hidhet sipėr kaneloneve. Nė fund hidhet pjesa tjetėr e kaēkavallit. Piqen derisa tė zėnė njė cipė tė artė.

URL e fotografise: http://creampuffsinvenice.ca/wp-content/uploads/2008/05/cannelloni2batter.jpg

pse be alvin a din edhe te gatuash???
au lumi shoqja per taj shaum ije i vlevshem


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
shkupjanja
Postuar nė: 28.10.2008, 17:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4760
Antari Nr: 12354
Bashkangjitur: 29.12.2007 Citim (alvin @ 28.10.2008, 13:55)
shkupjane,
Cka u bo me keto kanellonat..mo ja ke dhan ndonje breshkes per ti pru ne Tetove smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif

Pse bre a nuk kane ardhe?!! smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif Poi dergova me poste,sigurisht i ka henger postieri smil3dbd4e29bbcc7.gif


----------------------------------------
Mos thuaj kurr se s'eshte jeta per ty! Mos u dorezo, ne veten mos dysho!
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio