Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ide mbi injorancėn!
genc gashi
Postuar nė: 26.10.2008, 13:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006Semundja e te gjithe koherave, ngjitese dhe me pasoja fatale.

Shkruani ndonje ide mbi injorancen!


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
antiteror
Postuar nė: 26.10.2008, 13:39
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 14
Antari Nr: 18142
Bashkangjitur: 26.10.2008Pa ofendime,ju lutem!!!!!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga alvin nė 26.10.2008, 16:58
PM
Top
njeri
Postuar nė: 26.10.2008, 13:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3639
Antari Nr: 11877
Bashkangjitur: 10.12.2007injoranca...eshte ves i keq i nje njeri.. po nuk e mbjell dikushi, po ajo krijohet nga vet personi (sepse ai vet zgjedh te jete injorante)!

antiteror....nese te duken keta ashtu si thujsh ty....pse nuk pyet bre vlla se si na dukeni ju...

mundohu ta japish nje mendim ashtu si te ka hije, jo....!


----------------------------------------
E vėrteta ėshtė si dielli, edhe kur nuk shihet ajo ekziston, shpesh tė nxeh, por nganjėherė edhe tė djegė.
PMUsers Website
Top
sarajliu
Postuar nė: 26.10.2008, 14:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 446
Antari Nr: 18050
Bashkangjitur: 21.10.2008Injoranca depėrton nė ēdo njeri (diku mė pak e diku mė shumė), ka aftėsinė e pėrkryer tė manipulimit, bėn pėr vete njė pjesė tė intelektit tė tijė ...

Nėse merresh me injorantin, e ul veten nė njė nivel me tė e pastaj ai tė mund pasi qė ka mė shumė eksperiencė. smil3dbd4dbc14f3f.gif

Injoranti ėshtė ai qė nuk ka dituri dhe kėmbėngul nė argumentet e veta tė trilluara.


Nė fund do tė kisha thėnė se injoranca, padyshim ėshtė plagė aktuale e shoqėrisė sonė, e cila pėr fat tė keq nuk shkon kah shėrimi por edhe mė tepėr merr hov.


----------------------------------------
Gegė e toskė, malėsi, jallia,
jan nji komb, m'u da s'duron,
fundė e majė nji asht Shqipnia,
e nji gjuhė t'gjith na bashkon.
PM
Top
andy
Postuar nė: 26.10.2008, 16:39
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005 Citim (antiteror @ 26.10.2008, 15:39)
Injorancen e kan kto shkerdhatat e forumit , qe rrin tan ditna postojn per fene , edhe qe mundohen te instalojn inat kundra shqiptarve te feve tjera ,

per ato kam nje SELAM - ROOOOBT

Shembulli ma i mir i injoraces ja ku e keni kete postim.
Ja se si shprehet nje injorant.Kerkoj nga stafi qe ketij anetari ti bllokohet akonti, se kjo eshte fyrje per te gjithe anetaret dhe per fen.
----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
alvin
Postuar nė: 26.10.2008, 16:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Do ti japim edhe nje shanse,andy....mos na akuzojne si jotolerante.

Pastaj,dihet cka pason...nese nuk e permireson sjelljen.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga alvin nė 26.10.2008, 16:52


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 26.10.2008, 16:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007jam i realt me ata qe jane ashtu, me korektsine tende qe bere jam me ju, prandaj mos e mer gjithmon ashtu, por sharjet dhe ofendimet duhet korigjuar, kush te jete le te jete, gjersa nuk ka vlera, fshije menjeher ... edhe mua edhe ke te vleresoni por veteme realisht...

(replika e korigjuar )

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks_Ecc nė 26.10.2008, 17:19


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
alvin
Postuar nė: 26.10.2008, 16:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Cdo polemike duhet te kese norma dhe rregulla.Nes ato tejkalohen,ajo nuk eshte debat,por ofendim dhe sjellje e pacivilizuar.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga alvin nė 26.10.2008, 17:27


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 26.10.2008, 17:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Alfa dhe omega e diturise eshte kur e kupton se nuk din asgje, kurse alfa dhe omega e injorances eshte kur mendon se i din te gjitha


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 26.10.2008, 18:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007foxy_ecc
a e thave vete kete fjalen e fundit apo e lexove dikund...

per bese ne javen e fundit fjale me te medhaja nuk kam degjuar ...!

kapak per cdo gja je...bile bile kapak qe mbyll me vakumirane(hermeticki) hehehehe


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
kanita
Postuar nė: 26.10.2008, 18:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 197
Antari Nr: 14365
Bashkangjitur: 15.03.2008Injoranca eshte kategoria e fundit dhe me e ulet e nje njeriu.............

Injorantet nuk din
Injorantet nuk mesojne
Injorantet nuk ndegjojn

Injorantet as nuk dine, as nuk mesojne, as nuk ndegjojne.....mendojne qe dine dhe me po ate mendje kan guxim qe te sundojne, mendojne qe jan te afte dhe veprojne me mendje boshe....
PM
Top
want3d
Postuar nė: 26.10.2008, 18:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007Injorant eshte ai qe nuk ka informacion dhe kembengul ne argumentet e veta te kota. Injorantit i mungojne te gjitha duke filluar nga edukata,dija.
ja nje link ku mund te degjoni ligjerata per injorancen bashkekohore!

http://www.truveo.com/Injoranca-Bashk%C3%A...i/id/3276431537
rrespekte!


Ky postim ėshtė ndryshuar nga want3d nė 26.10.2008, 18:58


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
alvin
Postuar nė: 26.10.2008, 19:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Injorancen do ta definoja si fenomen i mospranimit te polemikes,fakteve dhe argumenteve,mospranimit te rezultateve shkencore,ignorimit kokeforte te realitetit,fantazise ne mendim dhe idealizimit te fenomeneve ose mekanizmave shoqerore.Dhe fanatizmit te paelaboruar,pa prova konkrete per nje qendrim te caktuar...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga alvin nė 26.10.2008, 19:48


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
ar2yy
Postuar nė: 26.10.2008, 19:42
Quote Post


CHELSEA`S FAN
*****

Posti: Antarė
Postime: 4167
Antari Nr: 13665
Bashkangjitur: 15.02.2008 Citim (Ulqinaku @ 26.10.2008, 20:06)
foxy_ecc
a e thave vete kete fjalen e fundit apo e lexove dikund...

per bese ne javen e fundit fjale me te medhaja nuk kam degjuar ...!

kapak per cdo gja je...bile bile kapak qe mbyll me vakumirane(hermeticki) hehehehe

-Ulqinaku, kshtu gjithmone eshte Foksi, per ata qe e kuptojne!

Une e kam shume mik te mire, dhe kam mesu shume gjera nga aj (Foksi).
I deshiroje suksese...shpresoj qe nje dite do ta takoj edhe live, gjithashtu edhe ty.
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 26.10.2008, 20:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007ju pershendes, ulqinaku dha ar2yy,

ulqinaku, po e kam shkruar vet, normal nga sfidat e jetes dhe dijes kam ardh ne kete perfundim,

ar2yy eshte nje nder forumistet me te edukuar te forumit, i kalon gjithe, e kam zili ( per te mire ) se nuk nxehet asnjeher,...

inshallah takohemi se shpejti, me te dy...;)


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio