Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sadami i gjall, 147 argumente..
r.mislimi
Postuar nė: 29.01.2007, 21:46
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Fotografi e jashtme

Sipas burimeve te gazetave irakiane edhe nje here deshmojn se Sadam"i ashta quajtur nga SHBA" nuk ka te bje me sadamin e vertet.Por;jan disa supozime:Sadami mundet te jete vrare gjate viteve 1997 apo para vititi 2003.keto jan disa mendimete gazetareve

47 argumente se Saddami nuk ėshtė ekzekutuar

Nė librin “Saddami nuk u ekzekutua, Udajji dhe Kusajji nuk u vriten” janė sjellė 147 argumente dhe dokumente se ish diktatori Saddam Huseini nuk ėshtė ekzekutuar.Nė kryeqytetin e Egjiptit, Kajro, ėshtė publikuar njė libėr qė ka sjellė argumente pėr mos ekzekutimin e ish diktatorit Irakian dhe pėr vrasjen e djemve tė tij.

Autori i librit tė botuar, Enis Ed-Duejdi, nė librin “Saddami nuk u ekzekutua, Udajji dhe Kusajji nuk u vriten” paraqet 147 argumente dhe dokumente se Saddami nuk ėshtė ekzekutuar, por ėshtė njė lojė e pėrgatitur nga Amerikanėt, ku tregohen sekretet e amerikanėve se i ekzekutuari ėshtė dubluesi i Saddamit.

Shkrimtari nė ueb faqen alarabiya.com ka dėftuar se para se tė okupohet Iraku nė televizionin e Irakut ėshtė shfaqur Saddam Huseini nė pallatin shtetėror nė mėnyrė tė molisur nė kolltukun e tij, pas tre minutave nė lagjen Mansur, Saddam Huseini ėshtė paraqitur nė televizion me njė pamje tė shėndosh para njerėzve, ku pas saj autori ka filluar tė hulumtoj rreth vėrtetėsisė sė Saddamit.

Autori Enis Ed-Duejdi paraqet argumente me fotografi se njeriu qė ėshtė ekzekutuar nuk ka qenė Saddam Huseini, por nė vend tė tij ėshtė ekzekutuar dubluesi i Saddamit Mihael Ramazani i cili i pėrngjante Saddam Huseinit dhe i ka mėsuar veprimet e Saddamit, si dhe ėshtė operuar nga kirurgėt Gjerman. Pėr operacionin estetik janė paguar 250 mijė dollar.

Gjithashtu, sipas autorit, ėshtė bėrė njė hulumtim nga njė doktor iranian, ku ai i ka hulumtuar njerėzit qė i pėrngjajnė Saddamit. Pas viteve 1999 ėshtė shfaqur fotoja e Mihael Ramazanit nė medija, pas saj ėshtė konstatuar nga dokumentari i shfaqur nė televizionin e Holandisė se Mihael Ramazani ėshtė dubluesi i Saddamit.

Autori gjthashtu i ka botuar edhe fotografitė e Latif Jahjaut qė ishte dubluesi i njėrit prej djemėve tė Saddamit “Udajji”. Latifi pas viteve 1993 ka ikur nė Evropė, ku ėshtė paraqitur nė shumė programe televizive dhe ka tregur librin e shkruar nga ai me titull “Isha djali i Saddamit”. Ai ka tregur si si 7 vite ka luajtur rolin e djalit tė Saddamit “Udajjit”.

http://kerkukfeneri.com/news.asp?Action=Read&hid=136----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 30.01.2007, 01:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Pajtohem plotesisht me te dhenat tuaja i nderuar Studenti----

Ju falemenderoj per te dhenat qe na i ofrove...bene nje veper te mir...me zbardhe shum mendime te medyshta per mua

edhe njeher ju falemenderit


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Amir
Postuar nė: 30.01.2007, 02:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 402
Antari Nr: 7
Bashkangjitur: 28.11.2004Po kto argumente mendoj se nuk jane te kota, kshtu gjera jane bere edhe me pare.. edhe une jam ne dyshim ne vdekjen e Saddamit, ka gjasa qe te jete i gjall.


----------------------------------------
[SIZE=6][font=Courier][color=red][b]* Better late, than never. *[/b][/SIZE][/color][/font]
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
HOKATAR
Postuar nė: 02.03.2007, 01:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 68
Antari Nr: 6094
Bashkangjitur: 27.02.2007kqyrne prape se prape sadami esht gjall. zgjohuni more njerz hej!!! nnncnnc


----------------------------------------
Mendimet e mia nuk dua t'u imponoj te tjereve
PM
Top
Replikanti
Postuar nė: 02.03.2007, 13:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 66
Antari Nr: 5055
Bashkangjitur: 03.01.2007Edhe nese nuk eshte ekzekutuar origjinali (varrurr) ai sigurisht ka ngordhur diku neper kanalizimet e Bagdadit duke ikur si pacov dhe mendoj se as obduksioni nuk kryen pune. S'ja vlene te komentohen keto gjera ne faqet e studentet.info, ai ishte bashkpuntor i S. Millosheviqit.
Diktatoret po ecin dal ngadale edhe ate vetem me ndihmen e Amerikaneve!
Po ti lejohet Ahmedinexhadit bomba atomike, qa po mendoni qa bohet, une e mbeshtes politiken e jashtme Amerikane ne shume fusha.
Tashi kur jemi te politika e jashtme (e ne jemi gjithmone expert per problemet e huaja se tonat i kemi mut) jam duke pritur edhe kete te fundit.

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 182 )
Datotekat e bashkangjitura  Mahmoud_Ahmadinejad_hostages5.jpg
PM
Top
Pretorian
Postuar nė: 02.03.2007, 20:19
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 5252
Bashkangjitur: 15.01.2007Te gjitha keto me duken vetem trillime dhe asgje me shum, thjesht nje lloj lufte speciale qe sherben vetem per te ndjellur urrejtje antiamerikane.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio