Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> YouToube Nen Hetime
fancy_boy
Postuar nė: 29.01.2007, 22:21
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Seria me e re e Filmit te animuar “SIMPSONS” dhe ajo e Filmit “24 Hours” jane paraqitur premiren ne “YouTube”, para se te shfaqet ne televizione. Ky rast ka nxitur hetimet ligjore ndaj personit, I cili ne kete menyre I ka shkelur te drejtat autoriale. Nje gjykate ne Karolinen Veriore ka urdheruar qe “YouTube” ti zbuloj te dhenat per shfrytezuesin e saj, I cili ka shkaktuar kaos ne indrustrin e filmit dhe televizionit.

Sipas Regullave te publikimit ne “YouTube”, asnje material qe eshte I mbrojtur me te drejtat autoritoriale nuk guxon te publikohet ne kohezgjatje me te madhe se 10 minuta. Nje person me codin ECOtotal ka shfaqur 12 epizodet e series “SIMPSONS” dhe kater epizodet me te reja te series “24 Hours”, duke cenuar keshtu drejperdrejt shikueshmerine dhe te ardhurat e shtepise televizive, pohojne ne kompanine “20th Century Fox”.

Sipas telegrafi.com, shfrytezuesit I eshte bllokuar llogaria, te gjithe filmat jan te larguar, ndersa kerkimi per identitetin e vertet te tij eshte ne vazhdim e siper.


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
sweetgirl
Postuar nė: 14.01.2008, 03:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 724
Antari Nr: 12756
Bashkangjitur: 13.01.2008wooow


----------------------------------------
Scared of my comeback here?hihi who cares
PMMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio