Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Burgosja apo njollosja e ish Ushtareve te UCKse
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 30.01.2007, 05:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007E hapa kete teme ta shoh se si jane mendimet tuaja kur shpesh me bie rasti te ndigjoj se ne Fyrom,nga ana e policise arestohen ish ushtare te UCKse dhe mundohen tu mveshin ndonje krim ose diqka me e vogel vetem e vetem ti njollosin ose burgosin...Nje mareveshje e fshehte qe thuhet se ka qene mbas luftes se 2001 mes Ali Ahmetit dhe Branko Cervenkovskit qe secili ushtare i ish Uck te pakten nje here te bie ne duar te policise qe gjendja e sigurise te kontrollohet nga ana e shtetit.Kjo eshte mese e vertet si e komentoni ju kete???
PM
Top
SUNDIMI
Postuar nė: 30.01.2007, 06:12
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5516
Bashkangjitur: 29.01.2007Pershendetje Ujk.po ta jap nje pergjigje sikur mos me te njoft heheheh.O ujk mos e qo ma larg o shoq ende po eshte fryma komuniste e shkieve shkieve te flliqt ato me cdo kusht mundohen me u njollos ajo gje dihet se ende i ki sherbimet sekrete te shkieve ktu qe po punojn kundra sendeve tona kombetare.Po besoj se ish ushtaret e Uck ktu duhet ta kene parasysh se ne kohen kur ka qene Ali Ahmeti e dime te gjithe se ka qene te neperkembur tani e tutje duhet ta dine se do te jete ende me veshtire se kan ardhe ne pushtet partia maqedonase qe ne luften e 2001 ishte udheheqese e forcave policore e ushtarake ktu.Sa i perket Ali Ahmetit ma mer mendja qe ka shanca te shumta edhe me e ba ate mareveshje pasi e deshmoi veten 4 vjet sa ishte e pame se kurgje sbani per ish luftaret...Pershendetje te gjitheve
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 30.01.2007, 12:36
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Ujqit e Bashkuar

Neve si shqiptar na kane reh, kan me na rek edhe tash edhe do te na rehin edhe ne te ardhmen e do te na burgosin e ckamos do te na bajne...e sa per pjestaret ata u vrane psa 2001 dhe ende askush nuk e di se kush i vrau e kush po i vret....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 31.01.2007, 00:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007Po pajtohem me mendiemt e te dyve,Lirim po ja tani kemi organizaten OVL UCK dueht te behet diqka qe mbrohen ish ushtaret duhet ta ken ni mbrojte besoj se punon ne kete drejtim organizata..Dmth per pyetjen qe e parashtrova jane te verteta qe ndodhin edhe ne ditet e sotshme ku ne qfar do menyre mundohen te njollosen ish ushtaret ne qfar do aspekti qe te munden e vetmja zgjidhje po me duket se eshte dihet se qka.Pasi shume gjeja dihen e shum nuk dihen prandaj duhet te ngritet zeri..Pershendetje edhe ty SUNDIMI me shprese se do behet mire ne menyren qe dime na...
PM
Top
SUNDIMI
Postuar nė: 02.02.2007, 08:00
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5516
Bashkangjitur: 29.01.2007Kjo simbas mendimit tim ish burgosja njollosja sjell ne nje konflikt te ri..
PM
Top
Pretorian
Postuar nė: 02.02.2007, 12:05
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 5252
Bashkangjitur: 15.01.2007Sundimi

kur pefundoi lufta e Kosoves dhe Lugines, ndjekjet e aktivisteve te UCK dhe UCPMB ndiqeshin ngjashem si qe ndiqen tani dhe mendoj qe kjo shkon ne dem te FYROM-it, nese OVL ka mar persiper me mbrojt Amblemen e UCK dhe luften e lavdishme te saje atehere do duhet qe te radikalizohet mendoj un nje gje qe do ta perkrah.
PM
Top
SUNDIMI
Postuar nė: 02.02.2007, 13:23
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5516
Bashkangjitur: 29.01.2007Pretorian Eshte e vertete per kete qe po thu se kam ndegju edhe un per ish luftetaret e Lugines,e po me duket se qajo politike sllave po ndiqet edhe ketu.Po shumica e ish luftetareve shpresat i kemi po te kjo OVL edhe un do ta kisha perkrah radikalizimin qe po thu jam me ty per kete mendim.Te pershendes
PM
Top
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 03.02.2007, 04:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007Pretorian pajtohem plotesisht me mendimin tend,qe organizata OVL duhet te vi deri ne radikalizem pasi nuk shkon ndryshe pajtohem plotesisht pasi dita dites cenohen kjo nuk durohet,por e keqja eshte se shume shqipetare po i frigohen radikalizmit nga qe jane te perlyer si Udb e ksi hovi e dine qe skan shpetim,por edhe po e kan vshtire me u nda pre shkive.Pershnedetj emfal pak qe dola prej teme te pershendes
PM
Top
berkan
Postuar nė: 03.02.2007, 09:54
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 16
Antari Nr: 4623
Bashkangjitur: 12.12.2006ujqit e bashkuar mir e ke po cka tu bajm politikandve tan qe jan shum ma te rezikshem se udb dje e pat nji shembull se sa i perfillin politikanet tan vetem mund te rin si sherbetor te maqedonve e kta te mjerit ende rin e presin ndonje tender se ata te paret muren pak me teper e ktyre u ka hi inati pse ata ban ma shum lek se kta e keta do te bajn cmos njiher e pergjithmon na si shqiptar duhet te kuptojm se prej politikanve nuk ka gje kombtare po thjesht interesa personale e familjare se programet va pregatitin maqedond. Ju pershendes te gjithve berkan
PM
Top
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 03.02.2007, 11:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007berkan jane keta politikikokuajt tane qe ne te shumten e rasteve mundohen ti njollosin ish luftetaret per interesa personale me se shumti gjate kohes parazgjedhore,ku vetem ather mund te degjosh diqka per lufte per deshmor per invalid,dhe keshtu qe nga njena ane perbuzen ish luftetaret nga tjetra kishe mbrohen por nuk punohet asgje ne ate drejtim,pastaj vine sherbimet sllave qe punojne ne dem te tyre bashk me kto bashkpuntore shqipetare.Por kemi shpresa ne Ovl e Uck qe do ti mbroj ne te ardhmen shtresat me te prekshme te shoqeris sene Familjet e deshmoreve,Invalidet e Luftes.dhe ish luftetaret e lirise,se nese vazhdon ne kete menyre mendoj se shume shpejt do te vije deri ne nje radikalizim i ish strukturave te ish UCK..Pershendetje
PM
Top
blerim fjokshi
Postuar nė: 03.02.2007, 20:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 5464
Bashkangjitur: 26.01.2007nje gja dihet: Bashkjetes me shkije nuk ka. eshte ceshtje kohe se kur do cohemi na prej gjumi qe t'a kuptojme kete dhe te punojm me mish e me shpirt per t'jua hequr masken shkijeve dhe politikaneve tan. prandaj le te perkrahim cdo levizje qe do te mbroj vlerat dhe emblemen e UCK-es. Veq perpara OVL e UCK-es.


----------------------------------------
ME ĒFAR TĖ MBUREM QĖ JAM SHQIPTAR!!!
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 03.02.2007, 20:31
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006te nderuar

edhe un kisha thene qe per disa gjera jo vetem OVL por vet populli duhet te radikalizohet sepse dicka punet nuk shkojne. bazohem ketu tek plani i ahtisarit dhe kur shoh se cka shkruhet aty dhe cka eshte vendosur tek marveshja e vorit (me falni e ohrit) atehere shihet qe shum shum larg jemi dhe kjo kupton qe lufta e UĒK-se ne IRJM eshte tradhtu nga te gjitha anet dhe ringjalljen e saj mundet ta bejne vetem ushtaret e ndershem dhe te perkushtuar ndaj ceshtjes shqiptare kuptohet duke futur thelle renjet tek populli qe e ushqeu UĒK-ne


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio