Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> A duhet perkrahur AKSHja e vertete
SUNDIMI
Postuar nė: 30.01.2007, 06:18
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5516
Bashkangjitur: 29.01.2007Pasi shume here amblema dhe emri i Armates Kombetare Shqipetare eshte neperkumbur nga njerez te papergjegjshem,ku ne emen te saj kan vepru si u ka ardh mire per interesa personale,e kriminale etj etj.Por emri i kesaj done te thote shume dmth bashkim i Trojeve nje Shqiperi siq e duam krejt.Si mendoni nese ekziston nje Organizate e tille dhe qe eshte e pastere si loti a duhet perkrahur nga ish ushtaret e tri lufterave dhe gjith shqiptaret si ktu ne Ilirid si ne krejt trojet shqipetare...
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 30.01.2007, 12:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (SUNDIMI @ 30.01.2007, 06:18)
Si mendoni nese ekziston nje Organizate e tille dhe qe eshte e pastere si loti a duhet perkrahur nga ish ushtaret e tri lufterave dhe gjith shqiptaret si ktu ne Ilirid si ne krejt trojet shqipetare...


Ushtaret e thjeshte kan qene gjithmone te paster, por udheheqesit e kanė ba bėrllog gjitheher!
Perndryshe une do te kisha perkrahur nje Organizat te tillė, por druaj se nje organizat e tille veshtire se do te formohet!!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
SUNDIMI
Postuar nė: 30.01.2007, 23:37
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5516
Bashkangjitur: 29.01.2007Ardi po eshte e vertet eshte kjo qe po thu plotesisht po te jape te drejt,po die qe ekziston diqka e tille,po problemi pak qendron aty se si thote nje fjal e moqme duhet pasru pak oborin mbrenda per mbrenda.Pajtohem me mendimin tend po die qe ekziston dhe do te veproje per arsye se na ka ardh koha me bile eshte be edhe vone duhet te vetedisohemi me pasi cdo pesim eshte msim ne kemi pesuar ne shume sfera dhe besoj se me ne fund duhet me ia arit qellimit.te peshendes
PM
Top
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 31.01.2007, 01:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007PATJETER SUNDIm
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 31.01.2007, 01:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Keta ushtrit e shqiptareve jan bere si kepurdhat pas shiut...Me falni pa keqkuptime...

Por nje oranigzat si FBKSH-ja dhe AKSH-ja nuk jan ka e nxjerin ne pah fytyrene vertet te tyre dhe te ju them te drejten kam nje hapsir dyshimi per perkrahjen morale time ndaj tyre...

Nuk e dij kush eshte udheheqes, kam degjaur per njefar Gafur...Por nuke dij cka eshte ai ne AKSH nese dikush din te me informoje mir do ishte,,,
Mirpo te juithem te vertetn koha e luftrave per Shqiptaret mabroi...Ska me luftra...Jemi bere edhe ne si palestinezet...jemi ndar...kam frig se edhe sikur kjo AKSH-ja nese ja nis Luftes zor se ka ndikush qe do kap armen ...nuk duron bota SHqiptari te jet gjithmon MOLLA E SHERIT ne bote...

Me tregoni me shum per Aksh


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
SUNDIMI
Postuar nė: 31.01.2007, 01:57
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5516
Bashkangjitur: 29.01.2007Ulqinaku hahahaahha ne do shkolla shoki jone i kemi kry moti,spo them per fakultete,do shkolla jete,ka fraksione te shumta spermendem emer po ka shum fraksione byle nje fraksion ka gisht UDbja serbe e verteta ekziston por kerkush nuk ja din emrin kerkujt aty.Per me shum ka vende tjera ku mund te bisedojm...Ulqinaku a e din pse po keshem pse je nje provokator i mirefillt po don me dite ku e qka e si.Garant punon per ndonje sherbim po ishalla per diqka kombetare...Pershendetje shoq
PM
Top
bujamini
Postuar nė: 31.01.2007, 01:57
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 5547
Bashkangjitur: 31.01.2007Ehh Ulqinaku,
Vėrtet pajtohem me mendimin tėnd dhe ėshtė hera e parė qė nuk tė kundėrshtoj!

Me tė drejtė e ke, sidomos nė momentet vendimtare pėr Kosovėn, nėse pėr ēdo eventualitet ka ndonjė prishje tė rendit nė kėto ēaste historike pėr kosovėn do tė thoshte ARIVIDIECI pėrgjithmonė! Kosova kur nuk do tė ketė mė kėtė shanc qė ka, shpesh herė shqiptarėt kanė fituar beteja tė luftės por po edhe aq herė i kanė humbur betejat diplomatike, por kėtė heė kemi pėrmbajtje tė fortė dhe duhet tė jemi unik si kurdoherė mė parė, para sė gjithash KOSOVA MERTION TĖ JETĖ SHTET dhe ajo do tė jetė InshAllah shtet!

E dimė se ēdoherė luftrat janė bėrė me tė holla,dhe pėr kėtė populli ka sakrifikuar shumė, mendoj se eventualisht nėse do tė ketė ndonje aventurė te mundėshme populli nuk do t“e pėrkrah, thjesht populli ėshtė i lodhur, populli ėshtė i harxhuar.. pusi qė dikur kishte uj tani ėshtė shterur!

Por, ēdo kush ka mendimet dhe tė drejtėn e vetė dhe pėr tė cilėt kanė edhe pėrgjegjesi. Se si qė ishte deri me tani zakon, hajd nje rreth nper perendim e gjetiu pėr tė mbledhur tė holla... mė ashtu ėndėra ska, nga fakti se .. gati se shkuan huq tė gjithė ato mjetet, per ato mjete te cilėt humben si fantazmė... athua nuk u gjet e rrugės qė se paku njėher tė tregohet se sa shkuan, ku shkuan etj etj. Unė jam i vetėdijshėm se nuk mund tė del haptazi pėr ato mjete tė tregohet por sė paku ata tė cilėt kanė tubuar tė dinė se ku shkuan.. populli u zhgėnjye, dhe populli mė nuk fal!
Ju i shihni kėta tė mjera familje tė dėshmorėve dhe veteranėve tė luftės, zemra po me thehet kur i shoh femijet e tyre te paveshur... e kurse bijt e ˝komandanėve˝ dhe kryekomandantėve ju japin tė drejte vetes qe me djersen e tyre, me gjakun e tyre .. tė vozisin mercedesa e BMW, dhe tė behen kapadahi me gjakun e dėshmorit! Zoti xh.sh ėshtė i madh, do tė mbaroj me njė kuptim tė njė Ajeti Kuranor ku thot per deshmorėt : DHE MOS THUANI SE ATA KAN VDEKUR, ATA JAN GJALLE POR JU NUK I SHIHNI.

Le tu jete e lehte toka shqiptare, dhe Zoti u shperblefte me graden me te larte te Xhenetit juve o bijt e ketij kombi!

Amin, Amin, Amin !
PM
Top
SUNDIMI
Postuar nė: 31.01.2007, 02:03
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5516
Bashkangjitur: 29.01.2007Bujamini metevertet mendim shum i mire kur po flet per gjitha keta,posaqerisht per fmite e deshmoreve po me prek tej mase.pajtohem plotesisht me mendimin tend shum me vend e ke,po kta politikanet dhe do individ do qe na u bane mbas lufte shkelen mbi gjithe kete djerse te popullit mbi gjithe keta deshmore.Po Bujamin ktu eshte vend debatesh un po mendoj qe populli amanetin e tyre do ta qoje ne vend patjeter te gjindet nje struktur e paster qe ti hece proceset para amaneti i krejt deshmoreve te shkoje ne vend..pershendetje
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 31.01.2007, 02:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Respekte Shoku SUNDIM

Me fal e ke ngatruar forumin sa per BDI dil e shkruaj te tema e OVL ketu eshte tema [COLOR=red]A duhet perkrahu AKSHja vertet


A sa per provokime gabohesh
une thjesht shpreha interesim se nuk po e dija kete AKSH---
e ti mos mendo se jam spiun se sikur te isha spiun nuk do meresha me forume...
haha sa qeshem kur ju shoh sa i cekt qe je mor mik...
e per ty Buajmin po te them se nese ke informata te mira mi trego se kush dhe cka vepron AKSH...
Po me habit fakti se kush jeni ju qe me thaunbi kete her nuk te kritikoj me fal cfar niku keni shrytezuar perpar...Mos jeni bujamin modernatori politik a??

hahah ndoshta edhe ty po te dukem spiun sikurse SUndimit hahhaahha
u qesha mos burra se edhe une jam shqiptar...cfar trima ka qe frigohen edhe nga interneti ....


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
bujamini
Postuar nė: 31.01.2007, 03:00
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 5547
Bashkangjitur: 31.01.2007Ulqinak,
Jo une aspak nuk kam shkruar se ju jeni spiun e as qe mendoj se jeni spiun..!
E sa i perket AKSH-se une nuk kam informata te tilla!
PM
Top
SUNDIMI
Postuar nė: 31.01.2007, 03:26
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5516
Bashkangjitur: 29.01.2007o Ulqinaku i ceket je vet o shoq,po un po lypi mendime ata qe e dine e ti spo e din qka oshte Aksh ather kur ta dish qka eshte Aksh hajde edhe na jep naj mendim,se me nise ty me te sqaru duhet 10 ore me shkru.tema nuk eshte kush don me dite diqka per Aksh po a duhet perkrahur.Kur te emrsh informata hajde na trego qysh ta mer menja ok
PM
Top
SUNDIMI
Postuar nė: 31.01.2007, 03:29
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5516
Bashkangjitur: 29.01.2007a te replika qe ja kam bujaminit eshte tjeter qka lexo mire o Ulqinak se jam nderlidh ne ate qe thot ai,mos e lidh me BDi ksuh tradhtoi perveq tyre po aty spo ceket bdi
PM
Top
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 02.02.2007, 07:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007AKSH duhet perkrahur po duhet perkrahur formacioni i duhur pasi qe ata qe jane ne rjedha e dime qe ekzistojne shume fraksione,fjala Aksh don te thote shume edhe ishalla vjen dita domethenia e saj realizohet ndonje dite.Po pergjigjem konkret ne pyetjen;nese eshte ndonje organizate serioze qe nuk mendon ti beje gabimet e lufterave qe kaluan e perkrah pa po problem...
PM
Top
Pretorian
Postuar nė: 02.02.2007, 12:02
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 5252
Bashkangjitur: 15.01.2007Ujqit dhe Sundimi

njehere tregoni sa AKSH-ja ka e pastaj kur te tregoni se sa AKSH ka atehere duhet te tregoi se a ka dicka te vertete ne te dhe nese ka kush jan te vertetit sepse me kete emer shumkush ka fol e ka sha e ka shpif e ka vjedh e cka mos ka ba dhe ky emer eshte perdor vetem per qellime vjedhejsh dhe reketimi.
PM
Top
SUNDIMI
Postuar nė: 02.02.2007, 13:27
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5516
Bashkangjitur: 29.01.2007Pretorian e ki te cekun edhe me nalt e dime mire qe kjo ambleme qe nuk e meriton eshte keqperdor nga grupe kriminale si ne Fyrom si ne Kosov si ne Presheve eshte me se e vertete e ki edhe ne tekstin kryesor lart,sa aksh ka ajo qe duhet vete emri i saj dihet se qka thot, ne nuk mund ti quajm Aksh hajnat ata veq e keqperdorin emrin,po e verteta ekziston ku per arsye se duhet pastruar obori mbrenda per mbrenda nuk dihen njerezit,po po te ishte diqka serioze a do t akishe perkrahur ti si individ...
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio