Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Te drejtat a kafsheve
MIRA_
Postuar nė: 30.01.2007, 13:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Pershendetje o njerez


Me sa di une ne Maqedoni nuk ka ndonje organizat per te drejtat e kafsheve. A mendoni se ideja qe te kishte nje do ishte e duhur, apo?


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
fotoni
Postuar nė: 30.01.2007, 15:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 144
Antari Nr: 350
Bashkangjitur: 26.06.2005Tung...

Sipas fese Islame, te gjitha jane krijuar ne sherbim te njeriut (kur e them kete, kuptohet ndalohet teprimi dhe luksi) d.t.th. per nevojat e njeriut.
Ju e dini se nje numer i madh i kafsheve rezikohen, per shkak te lekures se tyre te vlefshme, ne llogari te pamjes se bukur te 'njeriut', kjo s'shkon.

A sa per organizate, une nuk e di nese mbrohen ashtu si duhet te drejtat e njeriut, e ku me te kafsheve.
Keni lexuar ne lajme, se mbi 300 'manjake' seksual jane leshuar nga burgjet e Anglise. NO COMMENT.
PMMSN
Top
MIRA_
Postuar nė: 30.01.2007, 18:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Qellimin e kisha per nje organizat ku do ndalonte keqperdorim e kafsheve, si psh:kur i sheh ne rruge qen ose mase etj qe njerzit dhe i malltretojn kot (jo te gjithe kuptohet), e ke parasyshe tani?!

Ehhh, ka shume vende ne bote ku e drejta e njerzeve as qe meret parasyshe, ama..kjo eshte jeta per dikend.

Sa per ato te burgosurit, nuk kam degju ne fakt! Heren e fundit qe degjova ne lajme ishte se nuk ka vend te lire me neper burgjet e Britanise-jan bo full. Moren nje vendim qe vetem ato kriminelet me te rrezikshem ti cojn ne burg. Tash sdi cfar do bohet?!


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
ndeshkuesi
Postuar nė: 30.01.2007, 19:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006Hajde tash po cfar respekti be duan me shum kafshet tash
krejt te mirat i kan, me henger kan te lira jan sex bejne
nuk e di cka duan me teper
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 30.01.2007, 21:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Se paku te mundohemi t'i biem te drejtat e njerezve ne vend te duhur,ajo sa u perket kafsheve eshte me me pak vlere.te marrim se do hapej nje organizate e tille.nga kush do financohej,duke e ditur se me se 60% te popullates jane me ndihma sociale?
qeveria nuk eshte ne gjendje infrastrukturen e vendit ta rregullon,spitalet per njerez jane te stermbushur e ne gjendje katastrofale,a thua kemi hapesire per te mbrojtur edhe kafshet?


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
DreniCa
Postuar nė: 28.11.2007, 23:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 426
Antari Nr: 10712
Bashkangjitur: 05.11.2007spo ka te drejta te njeriut jo tte kafsheve :D:D
PMUsers Website
Top
agimi.
Postuar nė: 06.12.2007, 23:34
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 11798
Bashkangjitur: 06.12.2007mir ke mendu Mira .po sikur kafshet te dinin ti shprenin mendimit.besoj se mendojn .cka do thoshin per njeriun.kriminel,i pa shpirt
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 07.12.2007, 02:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007DRENICA
bravoo je duke na i zgjallur temat dhe duke na i kthyer per 360'
heheheh kjo teme eshte hapur afro para 1viti hehehehhe


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 07.12.2007, 15:35
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga orfeu nė 07.12.2007, 15:36


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 07.12.2007, 15:35
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007Ne maqedoni nuk ka Shoqate as per te drejtat e as per mbrojtje te kafsheve.
PO te kishte nje shoqate te ketille, per me mire ne cdo qytet te kete qednra te veta... do ishte mundur qe te behej nje sistemi dhe rregullimi mbrojtjes se kafsheve. nisemi nga qente dhe macet endacak... pra marjen e tyre dhe strehim... ku me pas, njerezit qe duan te ken nje mace a qen ne shtepi, te dijne se ku te drejtohen per te marre nje te tille. Edhe per siguri shendetesore do ishte me mire edhe per siguri e nje ecjeje me te lirshme e njerezve neper vende te ndryshme. Mund te ndodh qe te ket nje qen ne rruge qe eshte gersuar...te kafshoje ndokend qe mund te mbetet me pasoja...
pra ka shume arsye qe duhet te ekzistoje nje shoqate e tille.
sa per drejtat e tona (te njerezve)... allahile... mbase nuk kemi te drejta (edhe vertete nuk kemi) a thua, perse heshtim??? (nga kjo na del se ne edhe me te keqinj se kafshet jemi...
po preja udhen nje kafshe, ose coje nje mace ne nje qoshe... mund ta mundesh??? Ato i dijne te drejtat e veta, edhe pse nuk flasin...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga orfeu nė 07.12.2007, 15:36


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
sizifi1
Postuar nė: 07.12.2007, 15:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 121
Antari Nr: 9349
Bashkangjitur: 05.09.2007...jasht teme...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga orfeu nė 07.12.2007, 15:56
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio