Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Thirrje Pėr nė Xhenet
Ebu_Duxhane
Postuar nė: 31.01.2007, 23:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 64
Antari Nr: 5493
Bashkangjitur: 27.01.2007Thirrje Pėr nė Xhenet
A dėshiron tė jesh Afėr Allahut subhanehu ue teala?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam: (Mė afėr Zotit ėshtė robi kur ėshtė nė sexhde, e shtoni lutjet e juaja)A dėshiron tė kesh shpėrblimin e haxhit tij?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam: (Umreja nė Ramazan ėshtė sikur tė njė haxh apo sikur njė haxh me mua)
A dėshiron njė shtėpi nė xhenet?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam: (Kush ndėrton njė xhami ia ndėrton Allahu atij njė shtėpi nė xhenet)
A dėshiron qė tė arrish pajtimin e Allahut subhanehu ue teala?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam: (Me tė vėrtet se Allahu pajtohet (kėnaqet) me robin e tij kur han hajen e tij e falėnderon, dhe kur pinė pijen e tij e falėnderon pėr atė)
A dėshiron qė tė pranohen lutjet tua?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam: (Nuk kthehet lutja ndėrmjet ezanit dhe ikametit)A dėshiron tė shoqėrosh tė dėrguarin alehi selam nė xhenet?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam: (Unė dhe mbikėqyrėsi i jetimit jemi kėshtu dhe bėri me shenj me gishtat e tij (tė mesmin dhe tė parin- qė lėvizet ne uljet e namazit)A dėshiron qė tė siguroj i dėrguari alejhi selam me veten e tij pėr ty?Ka thėnė i dėrguari alejhi selam: (Kush e siguron gojėn e tij dhe epshin e tij ia siguroj atij xhenetin)

A dėshiron tė lexosh njė tė tretėn e Kuranit pėr njė minutė?Ka thėnė i dėrguari alejhi selam: ((Kul Huwe Allahu Ehad) ėshtė njė e treta e Kuranit)
A dėshiron qė tė ngrite Allahu?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam: (Kush bėhet modest pėr Allah, veēse e ngrit Allahu aze ue xhel)


Pėrktheu: Ebu_Duxhane


----------------------------------------
Thotė Allahu Subhanehu ue teala:"A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
PMUsers WebsiteMSN
Top
Sherbetor i Allahut
Postuar nė: 01.02.2007, 01:14
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 11
Antari Nr: 5536
Bashkangjitur: 30.01.2007All-llahu te shperbleft vlla me xhenet !
PM
Top
Ebu_Duxhane
Postuar nė: 05.02.2007, 00:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 64
Antari Nr: 5493
Bashkangjitur: 27.01.2007 Citim (Sherbetor i Allahut @ 01.02.2007, 01:14)
All-llahu te shperbleft vlla me xhenet !

Amin vella, Allahu ju shperbleft edhe juve inshallah....
----------------------------------------
Thotė Allahu Subhanehu ue teala:"A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
PMUsers WebsiteMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio