Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kush eshte me aktiv USHT-ja apo UEJL-ja
Babadimri
Postuar nė: 01.02.2007, 23:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006Dy Universitete ne nje qytet ne Tetove. ai i Tetoves dhe ai e Evropes Juglindore. Shume qytet i mire shume aktivitete. Ajo qe me shuri tshkruaj asht se kohet e fundit USHT-ja eshte shume aktive ndersa UEj shume pasive. Kam ndegju se rektori i UT-se Sadi bexheti po punon shume ndersa aljdin Abazi eshte be shume nervoz se spo ka sukses.
Cka mendoni ju kush eshte me aktiv UT apo UEJ
PM
Top
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 02.02.2007, 07:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007Universitet jane e ardhmja e nje kombi,sa qe po is hoh ne tetove vlersimi im eshte ky Universiteti i shtulit eshte ka me duket njejt si nje kukull e ilustruar ku udhehiqet nga europianet ka nje qmim regjistrimi maramendes dhe kualiteti 0.Ndersa Universiteti i Tetoves kohen e fundit eshte tu be ndryshime maramendese qe te len me gojen hapur dmth dhe kohen e fundit lirisht mund te themi se me akti eshte UT
PM
Top
Babadimri
Postuar nė: 02.02.2007, 13:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006Cdo dite e shikoj web faqen e usht-se edhe ka dicka te re www.unite.edu.mk. Sdi a e kam gabim po me duket se jane te interesuar per pune
PM
Top
SUNDIMI
Postuar nė: 02.02.2007, 13:31
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5516
Bashkangjitur: 29.01.2007Kohen e fundit jame ne rjedha ne Fyrom dhe shihet qarte se ne Usht shihet nje aktivitet i papare kohe me pare,ishalla vazhdon keshtu dhe epershendes vendimin e ketij universiteti i cili i beri taksat me te ulta per studentet jasht vendit,eshte nje hap shum i mire i cili eshte per tu pershendetur pasi edhe studentet shqipetar jasht fyromit jane vllezerit e motrat tona qe e kan meritu nje gje te tille.Ska dyshim qe kohen e fundit USHT po hec para.Gjithe ati stafi qe eshte duke punuar per te miren e studentave pa kahje politike i uroj pune te mbare dhe suksese,vazhdoni keshtu se eshte ne te miren e te gjitheve.Pershendetje
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė: 02.02.2007, 15:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006USHT-ja ne cfar aspekti eshte aktive? ne qenderen e Informimit qe cdo gazete shkruan se Sadi BExheti udhton per te pire kaffe ne Gjermani apo Prorektori u takua me Enver Hasanin dhe nuk bene asnje marrveshje ? kete e quan aktive ti? Njet si UEJL dhe USHT asnje program ne dobi te studenteve nuk kane bere dhe pasiviteti i tyre eshte duke na shkaktur trauma ne tru.
UEJL ku studijoj une eshte tani ne duart e 5 personave te pangopur per meljen e xhepava tone ku jane duke na shtrydhur dita dites dhe duke na thene se pritni ju akoma se keni kuptuar kush jemi ne qe udhehqeim kete Universitet. Ne e kemi krijuar kete vetem per tu pasuruar nga ju e ju nese doni merni pak dituri nese jo hajdeni e pini ne byfen tone qe eshte me shtrejt se ne nje restorant Luksoz.
Pra keto ju i quani aktivitete te Universitetve ne TETOVE. Leje mos e vazhdoni me tutje se do te turperoheni me shume.
PM
Top
Bagerri
Postuar nė: 02.02.2007, 15:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 71
Antari Nr: 5574
Bashkangjitur: 01.02.2007Eshte fakt se Sadi Bexhetit e din rendesine e mediumeve dhe te web faqes, keshtu qe e ka organizuar stafin e tij qe cdo dite te plason informacione per mediumet dhe te njejtat ti vendos ne web faqen e universitetit.
Por nuk eshte e vertet se USHT eshte me aktive se UEJL.
Ne kete drejtim me vetedije apo pa vetedije, UEJL eshte duke ngecur.
Ja nje shembull: Bujė tė madhe bėni angazhimi i ANALISTIT BRITANIK JAMES PETIFER SI LIGJĖRUES NĖ USHT. Kure ne UEJL numri i ligjeruesve te jashtem eshte shume me i madh, mirepo asnje informacion nuk kane plasuar per kete gje.
Apo, nga UEJL gati se cdo jave ka delegacione te fakluteteve te ndryshme ne Europe, apo vizita e 20 studenteve ne Mynhen te Gjermanise. A keni lexuar ndonje informacion per keto. JO.
Pra une mendoj se personat qe jane pergjegjes per kontakte me mediumet ne UEJL jane fajtor kryesor qe kohen e fundit eshte krijuar bindja se ne UEJL nuk ndodhen asgje. Cdo levdrate per stafin e USHT qe jane te angazhuar ne maksimum ne kete drejtim
PM
Top
atc
Postuar nė: 02.02.2007, 15:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 5453
Bashkangjitur: 25.01.2007njomza nga shkrim i saj duket shume qarte se eshte nje vajz e traumatizur
njomz edhe pse ekziston byfeja ne uejl ti pa asnjefar problemi mund ta shfrytezosh biblioteken e sila gjithashtu eksiston ne uejl. nese rine tan diten ne byfe gjithsesi se te kushton shtrejt kurse ne bibliotek e ke gratis
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė: 02.02.2007, 15:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006NE UEJL ne qendren e informimit me duket eshte vetem ADELINA MARKU a ne USHT sa jam e informuar ka me shume se sa ne Qeverin e Maqedonise andaj zhurma qe behet ne USHT gjoja se po punohet ende nuk besojn mileti po shpresojm se gjithe ky informim te dal ne shesh.
PM
Top
SUNDIMI
Postuar nė: 02.02.2007, 16:02
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5516
Bashkangjitur: 29.01.2007Njomza_22 mire e ka atc ti po fol diqka po nuk e din qka je tu fol,po mundohesh me u tregu paksa e meqme,ti garant po fol diqka ne baza partiake sa po te shoh,ndoshta ngreh ka kercova,oj ti qike e mire tregomi njeher te mirat qka i ka pastaj te keqijat,un spo foli ne baza partiake se spo njoh asnje parti shqiptare qe ben kualicion me shkie,po foli realitetin tregom ti mu moj qik ku ishte universiteti i tetoves ne kohen e nexhbedin beadinit kur ishte metropoll biznesi,kur u riten tarifat e studentave nga jasht(veq e veq te shtin s ama shume para ne xhep),qe pranoheshin profesor kuader ma i dobet qe eksziston profesor em diploma falso,e ku eshte tashti paksa juve ju pengon ndonje kundershtar kur punon.Fole realitetin mos fol ne baza partiake
PM
Top
Bagerri
Postuar nė: 02.02.2007, 16:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 71
Antari Nr: 5574
Bashkangjitur: 01.02.2007Fakti qe ne UEJL ne qendren e informimit eshte vetem Adelina Marku nuk e arsyeton mos informimin e qytetareve per ndodhite qe ndodhin ne UEJL.
Ne kete rast vihet ne ? imixhi i UEJL si institucion.
Kurse per ne USHT sa vete jane te angazhuar, eshte mire te na informoj dikush e jo te meremi me pallavra te llojit " ka me shume se sa ne Qeverin e Maqedonise "
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 02.02.2007, 18:12
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Me kete teme

me duket sa me shum dikush po mundohet me na shti ne konflikt se sa me debatu


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Babadimri
Postuar nė: 03.02.2007, 10:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006Po eshte interesat se jemi gjithnje te pakenaqur a pak ju duket se edhe USHT me ne fund saipas asaj qe flitet ne Carshi do te del te kazerma. Apo mendoni se UT nuk duhet te kete suksese. me vjen keq po sic e po e shoh ditet e keqija per Ut kane marre fund vetem lajme te mira dalin dhashte zoti sadi bexhetit ti ritet imri se mire eshte duke e cu. Edhe sa po e shoh mire qe ka lajme se insitucionet duhet te ien thapta per ne. merreni cellojeni ene orarin e provimeve e kane be ne forme elektoronike per studentet. Kjo eshte mire edhe sduhet me pas xhelozi se edhe uej edhe ut jane si vllau me motren
PM
Top
Babadimri
Postuar nė: 03.02.2007, 10:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006Ej shiheni be sot ne gazeta ene lajmin se studentet kane shku ne Slloveni e kane botu hallal se jane te organizum shume duhet me ua pas lakmi
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 18.02.2007, 11:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Nje tem shum interesant se cili eshte ma aktiv ose me pasiv USHT-ja apo UEJL-i.

Pasi jam student dhe studijoj ne USHT nuk dua te them se USHT eshte me aktiv dhe UEJL me pasiv, mendoj se te univerzitetet i kan meritata e tyre,dhe kan perparime te dy univerzitet por ju metet ende pun per te bere qe te jen te niveleve te univerziteteve evropian ende pun te madhe juv duhen te dyjave.

Se vetem me pun e jo me fjal.se nuk mundet me perpparu nje univ. me reklama por me punne dhe me kualitet.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
D_power
Postuar nė: 19.02.2007, 22:50
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 5
Antari Nr: 5931
Bashkangjitur: 19.02.2007 Citim (LirimShabani @ 02.02.2007, 18:12)
Me kete teme

me duket sa me shum dikush po mundohet me na shti ne konflikt se sa me debatu


shum mendim i mire
mendoj se nuk duhet bere dallim ndermjet universitetteve
ato jan instuticione ne jemi student
kemi detyrat tona...mendoj se te dy fakultetet jan shum te mire pasi gjenden ne tetove

respek
PMMSN
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio