Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ti Shpalosim Emrat-(UEJL - USHT), Ta bejm trungun e NEPOTIZMIT ne te 2.
best_boy
Postuar nė: 02.02.2007, 00:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 177
Antari Nr: 5577
Bashkangjitur: 01.02.2007Pershendetje... Kush te poston le te shkrun Emrin e njerit nga udheheqesit e USHT-se ose UEJL-se dhe me pas nje emer qe tregon NEPOTIZEM ose lidhje interesi me nje te punesuar tjeter. P.SH.
Alejdin Abazi -> Sadudin Ibrahimi ose
Sadi Bexheti -> Senad Abduli
Po ju pelqen e bejme kejt trungun...
qysh te mendoni vetem thoni :)
PM
Top
best_boy
Postuar nė: 02.02.2007, 00:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 177
Antari Nr: 5577
Bashkangjitur: 01.02.2007UEJL: A.Bexheti -> ........
ose
USHT: A.Xhemaili -> ........
PM
Top
best_boy
Postuar nė: 02.02.2007, 21:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 177
Antari Nr: 5577
Bashkangjitur: 01.02.2007Vazhdo lexo...
Me duket se njerezit kane mare "tuten". Te gjithe dine nga nje dicka te vogel po askush si paraqet.. OK
Vetem me kritika konkrete mund ti permisojme gjerat.
Shkruani ... Shkruani...
PM
Top
TetovaLovER
Postuar nė: 02.02.2007, 23:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 5596
Bashkangjitur: 02.02.2007PDSH = ==> Bardhyl Mamuti ===> Sadi Bexheti
PM
Top
Gazetari
Postuar nė: 03.02.2007, 03:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006UEJL: Nexhbi Vejseli == >> Teuta Vejseli ( vajze e ketij )
PM
Top
simpson
Postuar nė: 03.02.2007, 04:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 5503
Bashkangjitur: 28.01.2007ne UEJL nuk dihet ka te fillohet, atje ka shume nepotizem.

Po si zakonisht, fillohet nga me i madhi. Megjithate nuk do te thote se nese e ke punesuar ndonje te familjse, duhet patjeter ta quash nepotizem. Psh vajza e vellaut te rektorit, znj. Hyrije Abazi per mendimin tim eshte nje asistente shume e afte dhe plotesisht e meriton kete. Ate e tregon mesatarja e saje. Sadudini eshte nje kale edhe ate prej druri, e kam fjalen per Sadudin Ibrahimi. Ai nuk meriton asgje. Aty jane edhe disa te tjere te familjes Abazi.

Adnan Jashari (njekohesisht edhe ish deputet i DUI-t) - > Abdilhalim Jashari

Izet Zeqiri - > Jeton Mazllami (kunat i Izet Zeqirit)

Rufi Osmani - > Fitim (nuk me kujtohet mbiemri) (eshte nje i perkedhelur i profesorit dhe me insistim te tij eshte pranuar ne pune)

Eshte nje profesor nga Prishtina, Enver Kutllovci. Ai punon ne UEJL vetem ne saje te asaj se u ben sherbime shume personaliteteve ne UEJL. Psh tek ai disa bashkeshorte te profesorėve tė UEJL-se kane magjistruar (ne UP, profesori ka qene mentor i tyre), etj.

Etem Haziri - > Brikent Haziri (djal i dekanit). Megjithate edhe Brikenti ėshtė asistent shumė punėtorė dhe i pėrgatitur mirė.

Abdylmenaf Bexheti - > Vajza e vellaut te tij mban ligjerata ne anglisht. Megjithate kjo familje eshte treguar e zgjuar, te gjithė xhaxhallarėt kanė mbiemra tė ndryshėm, nuk mund tė identifikohen nė shikim tė parė.

Per rastin e Teuta Veselit, nuk kam asgje kunder. Ka qene asistentja ime dhe mendoj se eshte nje asistente e vyer. Ndoshta fatkeqesia e sajė ėshtė qė e ka prindin profesor.

Padyshim se ka edhe te tjere, por kesaj rradhe ky eshte kontributi im.
PM
Top
nextsense
Postuar nė: 12.02.2007, 20:37
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 5766
Bashkangjitur: 12.02.2007Kjo teme me pelqen shume.
Ne fakt pse nuk meremi edhe pak me korupsionin ne UEJL? Cila eshte gjuha zyrtare e UEJL-se? etc..etc..
Tja Filloj...
Rektori -> gjth TURK MAN-at qe jane aty. Kush punon ne SHTUL dhe nuk din Turqisht aj nuk eshte i punsuar nga REKTORI defenitivisht... ma e keqja KY TIPI bile edhe i UREN A :)
Nejse mos perdor Cinizem Absolut ama cashtu e do REKTORI.
Keto fjale e kane vendin ne ate grupin e UEJL-se po aty me duket se nuk preferojne te kritikojne veten prandej edhe shkruaj kendej...
kesaj radhe jam me simbolik, po ama nese shof se ka te interesum boll mire dja kalojme. Do keni cka te mesoni ketu.
Gjitha te mirat njehere
NextSense
PM
Top
nextsense
Postuar nė: 12.02.2007, 20:43
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 5766
Bashkangjitur: 12.02.2007Harova edhe dicka...
Aty do shpalosim edhe do afera te perfolura qe moti. Ato jane te natyrave te ndryshme... mos shprehem VULLGARCE...
Dikush i lexon dhe e din ato po ska guximin ti paraqese. Nesje
NextSense


PM
Top
invictus
Postuar nė: 12.02.2007, 22:04
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 41
Antari Nr: 659
Bashkangjitur: 03.04.2006Alajdin Abazi nuk e ka asgje Sadudin Ibrahimin.. Zoteri Abazi eshte nga Tetova a zoteri Ibrahimi eshte nga Vrapcishti..
Mos shkruani gjera nese nuk i keni konfirmuar mire sepse vec dezinformata jeni duke shkruar.
PM
Top
best_boy
Postuar nė: 12.02.2007, 22:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 177
Antari Nr: 5577
Bashkangjitur: 01.02.2007Familjarisht e dim qe nuk e ka asgje por "Sadudini me duket se eshte turk" mbasi me mire e folen turqishten ndersa akademik Alajdin Abazi i preferon TURK MAN-at sic potencon nextsense me larte.
Kjo eshte bindja ime personale dhe nuk me duhen fakte materiale per ta mbajtur kete bindje.shpresoj te ma ndryshoj dikush kete bindje.

PM
Top
fantomi
Postuar nė: 12.02.2007, 23:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 163
Antari Nr: 3877
Bashkangjitur: 07.11.2006Aman bre best_boy.. si na ke habitur...ti po deshironke te behesh si Sherllok Hollmsi... agjent,, superagjent...
Vertet me keqardhje po konstatoj se je duke perlyer emrin e nje personaliteti sic qe eshte Akademik prof.dr Alajdin Abazi, se pari ky eshte nje personalitet me renome te late jo vetem ne rrethet tona, por shume me gjere.. e paska mbetur qe ty me shit mend per nje figure si qe eshte ai.
E me habit fakti se psh. po permend emera, e pastaj pse ato kan qene assistent e juaj qenkan te mire, e per keto qe nuk kan qene assistenat e tu nuk jane te mire.. nga e fitove ate bindje. Zakonisht te ne shqiptaret eshte tradite qe familjet te cilet kane dikend te shkolluar me numer me te madh jane te shkolluar, nuk eshte faji i dikujt qe tjeret nuk jane shkolluar! Edhe per prof. Abdylmenaf Bexhetin e ke gabim, ai nuk e ka ate qe mendoni ju vajze te vellaut.. e qe tani e kane familjen e madhe dhe shumica e tyre jane te shkolluar nuk eshte faji i tyre.. por eshte perparesi e tyre!
Per ate keni vemendje se si i perdorni emrat...
Mire e that se nuk mund askush te ua ndron bindjen.. e as qe dikush po mundohet te ua ndroj bindjen.. por eshte me mire qe bindjen tuaj ta bazoni ne fakte!
PM
Top
best_boy
Postuar nė: 13.02.2007, 00:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 177
Antari Nr: 5577
Bashkangjitur: 01.02.2007Fantomi...me fal nese u preke dicka...
Une mundohem te nxjere ne pah nje te vertete te shemtuar per nje figure te madhe. Sido qe te mendoni ju, perseri nuk e njihni ma mire se une Akademikun e respektuar z. Prof. Alajdinin. Une krenohem me te arriturat e tij, por nuk mund te pajtoheme me faktin se si organizon rrjeten e tij per te mbajtur nje shtrese njerezish tjere ne siperfaqe, te cilet ne fakt nuk vlejne as 5 para.
Akademik te ketij rangu dhe te ketij drejtimi ekzakt shkencor Shqipetaret e Maqedonise nuk do ta shihnin as ne ender po te mos ishte prof Alajdini, por ama eshte nje nivel i larte akademiko-social ku gjithkush ta var veshin, kushdo qe te jeshe. Gabimet te maten edhe kur kollitesh e jo kur prapa shpine te qendrojne njerez te cunguar dhe i rahin gjoksit para "zotnise".
Mendimi im eshte se po te vazhdohet keshtu (duke i avancuar Turk Man-at) ai do te humb nga ajo qe ka krijuar per personalitetin e vete.
mos keqkuptohemi... Turk Man-a nuk jane turq po jane Shqipetare qe ju vjen turp te flasin shqip.
kaq per tani
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 13.02.2007, 20:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006O burra mir eshte qe e beni kete pune por kot eshte se nepotizmi eshte prezent kudo ne kete planet, dhe do te jete prezent.

Me respekt
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 18.02.2007, 11:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006 Citim (luan2u @ 13.02.2007, 20:26)
O burra mir eshte qe e beni kete pune por kot eshte se nepotizmi eshte prezent kudo ne kete planet, dhe do te jete prezent.

Me respekt

O burra mir eshte qe e beni kete pune por kot eshte se nepotizmi eshte prezent kudo ne kete planet, dhe do te jete prezent.


Tash edhe ty luan2u, paske fol si burra pajtohem me mendimin tend.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
ar_dita
Postuar nė: 05.04.2007, 13:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6546
Bashkangjitur: 24.03.2007Sadi Bexheti PDSH-Nermin Ademi PDSH(vetem pse eshte PDSH me moshe 41 vjec eshte i panuar si asistent ne fakultetin ekonomik Tetove)
Sadi Bexheti PDSH (Vesna Gruevska VMRO-asistente ne ekonomi pramendoni ka qene asistentja shqiptare e kan largu at ne kontabilitet e kan pru ket maqedone ne USHT
Arifikmet Xhemaili-Agon Xhemaili
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio