Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Instituti Albanalogjik me emer Shkau
Ethnic Albanian
  Postuar nė: 02.02.2007, 14:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 3787
Bashkangjitur: 02.11.2006
Turpi i radhės

Koheve te fundit ne maqedoni eshte aktuale hapja e institutit
albanologjik ne shkup, qe eshte hap per te pershendetur. sipas atyre
qe e kane inicuar kete pune, pra ministri i arsimit qe eshte
shqiptar, ky institut do te pagezohet me emer shkau Pjeter Bogdani smil3dbd4e7853679.gif smil3dbd4e7853679.gif

Per ata qe nuk e njohin figuren e Pjeter Bogdanit le te lexojne librin e Noel
Malcolm: Kosovo a short history

dhe te shohin sesi Bogdan(novic) me gjeneral Pikoliminin ka vrare dhe
shfarosur muslimanet e Kosoves, konvertuar xhamite ne Kisha
dhe
deklaruar qe ishte krenar qe ishte serb, ndersa shante rracen
e 'albanaceve' qe konvertoheshin ne islam.
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 02.02.2007, 14:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006Pagėzimi i Institutit Albanalogjik me nje anti-shqipetar dhe armik te betuar eshte krimi me i madhe qe mund ti behet popullit tone!

Per me shume rreth kesaj figure te poshter krimineli, mashtrues dhe falsifikatori

Kliko Ketu


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
ardi_pr
Postuar nė: 02.02.2007, 15:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Unė mbetem shumė kurreshtar se a do tė reagojne shqipetaret e Ilirides me kohė, para se te ndodhe nje gje e tillė, apo pastaj do tia fillojme te vajtojme kete qeshtje!

Keshilloj studentet e Univerzitetit te Tetoves qe te reagojne sa ma shpejt qoft me ndonje komunikat apo me ndonje peticion, para se te mirret nje vendim i tillė fatal.
A thua skemi pasur figura te ndritshme shqipetare, por duhet qe nje Institut albanologjik te pagezohet me nje patriot serbo-sllavi??


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 02.02.2007, 15:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007TURP...!

Per juve qe thoni si P. Bogadani eshte i till..Ju lutem edhe njeher mos publikoni informata te ketilla reth figurrave te ndrituara tte kombit ton...
Per ju e hishme ju duket vepra e klerikeve turq...a?

Me falni por me dukeni njerez te cilete i perkasin karakterit ESATIST (esat toptanit)

Ju per fene mundoheni ti humbeni figrat kombetare...
Mjaft me me ato trillime tuaje religjioze...edhe un jam Muslima por ama dihet se kombi dhe feja shkojn bashk...Mos se e nenecmoni veten me kete qe beni..Na nencmoni gjith shqiptareve...

Keni bere edhe nje gabim i nderuar Ardi_pr dhe ju qe hapet temen Ethnic_albanien tema eshte per institutin e jo per bigrafin e P.Bogdanit,,,
medoj se titullin e ke vendu gabim...

mos i humbni figutrat me te cilat ne krenohemi para botes...

Letra eshte e bardh dhe cdo gje mund te shkruhet mbi te por jo te gjithave te ju besojm ...E kam fjalen per Librin KOSOVA SHORT Histori...Mund te jet nje dor shkja e cila ve ne dyshim per figurat tona...

Mos ju besoni te gjithave cka i lexoni...Informaten mereni te konzervuar...

sipas jush te mir na qenkan qen turqit, ata zuzar te cilet na shiten si leck neper Europ...Ju thash jam musliman por kombi jon na bene te krenohemi em figurat qe kemi pasur...pa mar parasysh se kan qen krishtere se edhe gjysherit tan kan qen krishter...Nuk duhet ta zhdukim te kaluaren sepse do mbesim si nje popull pa hisatori...
GABIM FATAL KENI BERE ME KETE TEME///
Me nervozuat...
Me mirkuptim per ju qw doni ta e humbni kulturen dhe te kaluaren ton vetem per qellime X...
edhe feja thot kombin duaje dhe jep kontribut per te...
Ka patur njerez me te mencur se ju qe kan studijuar ne detaje historin e P.Bogdanit dhe nuk kan thene asnnjehr se ai qeshte quajtur Bogdanovi apo ku ta dij cfar....
e as qe ai ndonjehr eshte prononcuar si SERB./...

Nje hap ne rrugew te huaj eshte te humbish rrugen tende----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 02.02.2007, 15:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Ardi_pr uen jam kunder men dimit tende...Mos vall keni prapavij politike per krtitikm te qeversi sepse e shoh se shpeshe permendni fjalen qeveri
Pajtohem plotesisht me vendimin e qeveris...Ai eshte Pjeter Bogadni jon dhe ska si te behet tjeter...kjo vlen per gjith shqiptaret...Por ka dia PSEUDoshkenctar qe mundohen te kaluaren ton te ndritur ta e njellosin ...
ME FAL


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 02.02.2007, 16:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (Ulqinaku @ 02.02.2007, 15:51)
Ardi_pr uen jam kunder men dimit tende...Mos vall keni prapavij politike per krtitikm te qeversi sepse e shoh se shpeshe  permendni fjalen qeveri
Pajtohem plotesisht me vendimin e qeveris...Ai eshte Pjeter Bogadni jon dhe ska si te behet tjeter...kjo vlen per gjith shqiptaret...Por ka dia PSEUDoshkenctar qe mundohen te kaluaren ton te ndritur ta e njellosin ...
ME FAL


qfar prapavije politike o ulqinak, une jam nga Prishtina dhe skam lidhje me keto partite politike qe i perfaqesojne shqipetaret ne maqedoni!
Nese ti ke probleme me realitetin une skam qka te te bej, por e verteta dhe realiteti i Pjeter Bogdanovicit eshte se ai eshte krenuar me serbizim, e shqipetaret injorant te cilit sja kan haberin historise krenohen me qiftat e tyre


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 02.02.2007, 16:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007hehe pseudoshkenctari \
sikur ti ke qen i pranishem kur ka then ai aapo...?


Vashdo me mendime te ketilla se do na dergojsh Ne via REPUTE

haha por mos para te tjereve se ndoshta ja rezon kredibilitetin kombit ton...

O shqiptar i asimiluar ne MUSLIMA dmth pa kom... hin ne gogle dhe kerko per P.bogdanin dhe do bindesh se kush ka qen...jo ne ndonje faqe te homologeve tuaj por faqe ndewrkombetare...


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Sherbetor i Allahut
  Postuar nė: 02.02.2007, 16:54
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 11
Antari Nr: 5536
Bashkangjitur: 30.01.2007o ulqinak po pse po quditesh haver me kto sene eiiiiiiii ne ket kohe kisheme demokratike po dojne me na fshi prej siperfaqje e mos te flasim ne ate kohe kur ka dominu komunizmi ..

inshallah all-llahu na udhezon


selam alejkum


lexo pak ma shume per MALCOLMIN

PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 02.02.2007, 17:40
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006ulqinaku

mizen nder ksul e ke apo cka eshte puna. un per vete kam lexuar libren e Malkolmit para dy vjete por per cudi nuk mbaj mend te kete shkruar per Bogdanin dicka ndoshta edhe kam haruar por do lexoj ate qe shkruhet tek linku qe na e rekomandoi ardi_pr, e do shoh cka shkruan por nje gje do te them mendoj se nuk ka nevoje me vendos emra institucionesh te disa personelve te mesjetes kemi te tanishmit qe jane ndoshta shume me te rendesishem...un do te kisha preferuar Anton Ēeten. te gjith e dijme punen e tij te palodhshme ne pajtimin e gjaqeve ndershqiptare ne Kosove e IRJM


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 02.02.2007, 17:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (LirimShabani @ 02.02.2007, 17:40)
ulqinaku

un do te kisha preferuar Anton Ēeten. te gjith e dijme punen e tij te palodhshme ne pajtimin e gjaqeve ndershqiptare ne Kosove e IRJM


Pse vlla lirim, a skemi figura tjera me bollek??
Pse nuk i vihet ndonje emer nga celulat dhe kryesoret e Lidhjes se Prizrenit e qe eshte baza e shqiptarizmit,

Ymer Prizreni, Abdyl frasheri, Sami Frashėri, Zija Prishtina, Sylejman Vokshi, Haxhi Zeka etj........


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
LirimShabani
Postuar nė: 02.02.2007, 18:01
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006taman ardi mir e ke

bile per lidhjen e prizreni qe deri sot eshte gjeja me e famshme shqiptare


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Mandrak
Postuar nė: 02.02.2007, 18:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 372
Antari Nr: 2648
Bashkangjitur: 08.09.2006Selam vellezer dhe motra ne Islam!

Mendoj se eshte nje katastrofe e madhe nese Instituti pagezohet me emrin e ketij qetnikut Bogdanovic.Vellezerit ne Maqedoni duhet te kundershtojne energjitikisht kete katastrofe e cila po tenton te provokoje durimin e shumices absolute shqiptare.Provokimet e ketilla po gatohen mire nga ana sllavo/katolike, te cilet po mundohen me cdo kushte te imponojne kulturen katolike me kete edhe te asgjesojne fene Islame.O vellezer ne duhet te jemi me sycele.Njeherit i pershendesi te gjithe ata te cilet jane kunder ketyre intrigave te cilat po planifikohen viteve te fundit ne dem te shumices muslimane.Edhe njehere JO emrave qetnike ne universitetet si dhe institucione tjera shqiptare.


----------------------------------------
Po nuk e njohe hidherimin, nuk do te kuptosh dhe gezimin.
PM
Top
best_boy
Postuar nė: 02.02.2007, 20:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 177
Antari Nr: 5577
Bashkangjitur: 01.02.2007Do me vije turp te dergoj nje POST per kete Teme se duket qe paskeni do MUSLIMA interesant ne kete teme. Flm Allahut edhe une jam Musliman, besoj se eshte i vetem dhe ska tjeter pos tij....
Ama besoj se edhe para 600 vjeteve te paret e mi mbanin Kryqin... Une e respektoj figuren e Pjeter Bogdanit dhe ju them se sot ju nuk do te dinit se gjuha dhe shkrimi shqip nuk do te ishin sic jane po te mos kishte luajtur thiken BOGDANI...
Keto sot qe shtiren se besojne shume KAMOFLLOJNE mbi dilemen e tyre...
Ardi_Pr Cdo Shqipetar i ILIRIDES e don dhe e respekton BOGDANIN.
Nuk ka komb pa njohur stergjishin dhe besimin e tij. Ne keto troje jeme prej vitit 0000.
JU QOFTE PUNA E MBARE ATYRE QE SKANE CTE BEJNE...
PM
Top
best_boy
Postuar nė: 02.02.2007, 20:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 177
Antari Nr: 5577
Bashkangjitur: 01.02.2007Mandrak - Paqa dhe meshira e zotit qoft mbi ty, ne jemi vllezer se jemi Shqiptare a jo se tradicionalisht, hap pas hapi dolem MUSLIMA me Force.
all the bests
PM
Top
Llapi_boy
Postuar nė: 02.02.2007, 21:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 51
Antari Nr: 5243
Bashkangjitur: 14.01.2007 Citim (ardi_pr @ 02.02.2007, 17:56)Ymer Prizreni, Abdyl frasheri, Sami Frashėri, Zija Prishtina, Sylejman Vokshi, Haxhi Zeka etj........


Pa dyshim se keto jane figurat me meritor per Kombin shqipetar dhe fakti pse po anashkalohen keto figura mua me duket shume i qellimshem!!
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio