Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> A mendoni qe ka hapesir per TRAZIRA NE BALLKAN
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 03.02.2007, 04:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007Shihet qarte se ne Kosove pakoja e Ahtisarit nuk ka te beje me vullnetin e popullit,ku aj jane demostratat ne pikenisje,dhe si pike prekese ne pako ishte shkaterimi i TMK si struktur ish Ushtarake dhe ata ish ushtare te mos ken ete drejte kyqje ne Ushtrine e ardhshme te Kosoves,ku dihet qarte se shumiva e pjestareve te TMK kane qene po ata qe luftuan ne luftene e drejte te UCK.Kthehemi ne FYROM opozita leshon parlamentin bojkot i teresishem dhe plani i dyte i opozites edhe heqja dore nga komunat,ketu shihet qarte nje jo funksionim i pushtetit thjesht me thene krize qeveritare.Ketu shihet qarte se ka vend per trazira te reja ne Ballkan...Si mendoni ju...
PM
Top
simpson
Postuar nė: 03.02.2007, 05:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 5503
Bashkangjitur: 28.01.2007Hapėsirė pėr trazira nė pallkan ka patur gjithmonė dhe nuk do men se edhe tash ka. Unė do tė flas vetėm pėr vendlindjen e Ali Ahmetit. Nė maqedoni njė konflikt i ri do tė ishte krejtesisht i deshtuar. Sepse popullata tash mė e ka tė qartė se pse ndodhi konflikti i 2001shit. U vranė e plagosėn shumė djem tė ri, kemi shumė invalid dhe pasoja shumė tė mėdha. Tė gjithė kėta vetėm pėr ardhje nė pushtet tė njė partie. E tash disponimi pėr konflikte tė rradhės ėshtė zero, njėkohėsisht edhe diaspora ėshtė e painteresuar qė ta derdhė arkėn e vetė, qoftė ky edhe njė konflikt qėllim mirė (jo pėr tė ardhur nė pushtet dikush).

Unė personalisht do ta bojkotoj krejtėsisht njė konflikt tjeter, pasaportėn gati e kam. Edhe pse kam qenė aktiv nė ēdo formė nė 2001-shin. Jam shumė i zhgėnjyer nga udhėheqėsija e luftės sė 2001shit. Ata pasi mbaroi lufta dolėn me parullėn "Ne e bėme luftėn, ne e bėjmė edhe paqėn". Duke anashkaluar mundin e tė gjithė atyre qė nuk janė pėrkrahės tė partisė sė tyre dhe atyre qė janė pėrkrahės tė partive tjera. Pasi mendojnė ashtu, le ta fillojnė edhe njė herė luftėn dhe le tė shohin si do ta bėjnė vetė. Le ta provojnė nje luftė ne Zajas.
PM
Top
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 03.02.2007, 05:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007simson e dime kush eshte Ali ahmeti,te gjithe ish ushtaret jane te deshpruar nga ai,po un dojsha me dite vetem a sheh rezik per destabilizim nga situata e krijuar per momentin qe po mbreteron ne Ballkan..
PM
Top
SUNDIMI
Postuar nė: 03.02.2007, 07:57
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5516
Bashkangjitur: 29.01.2007Trazirat ne ballkan kane qene te mundura gjithmone pasi veqanerisht te huajt kete vend pikerisht maqedonin e ka ruajt si faktor destabiliteti qoft per ndonje interes te vetin.Por nese e marim me gjendjen momentale ka shanca te shumta ne destabilizim te serishem pasi gjerat jan duke ndryshuar shum ku ne ende nuk mund ta kuptojme,nese pyetet se pse konkretisht mund te kete trazira,ja si e keni ceke me lart pakoja e ahtisarit nuk eshte ne pajtim me shumicen e popillit te kosoves,ku ky popull nuk e ka meritu nje gje te tille,teme shum e prekshme eshte edhe ajo pike ku ceket per TMK,te kthehemi ne maqedoni lirisht mund te themi se ka pasivitet te madh ne politike,te shkosh ne dy vendet si ne fyrom si ne kosov papunesia e madhe perfitojne vetem grupet klanore ku nuk e perjashtoj mundesine e nje konflikti ose nje trazire te re qe mund te mer permasa shume te medha...Me Zotin perpara se ndryshe Shqipetaret se di si do ja dalim....
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio