Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pse hoxhallaret nuk deklarojne te ardhurat?
Uskana2006
Postuar nė: 04.02.2007, 23:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Gjate festave te fund vitit ne Maqedoni u inicua ēeshtja e fitimeve te majme te nepunesve fetare nga sherbimet dhe problemi i kontrollit te ketyre fitimeve si dhe pagimit te tatimeve te ketyre personave. Pse hoxhallaret nuk paguajn tatim si dhe qytetaret tjere? Pse nuk i deklarojne te ardhurat e tyre kur dihet se jane te paguar nga Bashkesia Islame?
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 04.02.2007, 23:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Indexi? Tregona ne rast se je hoxhe, a deklaron fitimet e tua? Tregona gjithashtu pse hoxhallaret na i paguajne sherbimet edhepse jane te paguar nga B. Islame me rroga. Anuk eshte haram?
PM
Top
INDEXI
Postuar nė: 04.02.2007, 23:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 569
Antari Nr: 3362
Bashkangjitur: 15.10.2006USKANA

Une jam Pimp dhe rroj ne Itali. Por po deshe ti vi dhe ta knoj kulejvallahun familjarisht.
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 05.02.2007, 00:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Sa do te paguhesh per kete veper patriotike?
A te kane kapur Arabet ne gracke a?
PM
Top
INDEXI
Postuar nė: 05.02.2007, 00:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 569
Antari Nr: 3362
Bashkangjitur: 15.10.2006Jo me kane kapur kusherijte e tu shkij ngaqe jam kapur me ty dhe gjyshin e tyre Pjeter Bogdani i cili e kendonte kulufruthin me kryq nga mbrapa.
PM
Top
Ebu_Duxhane
Postuar nė: 05.02.2007, 00:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 64
Antari Nr: 5493
Bashkangjitur: 27.01.2007Ka then Imam Shafiu rahimehullah

Nese flet i poshtri (i pa vleri) mos iu pergjigj
ngase me mir se pergjigja eshte heshtja ndaj tij
Se nese i flet e gezon ate..
e nese hesht e len te digjet sikur qiri...


----------------------------------------
Thotė Allahu Subhanehu ue teala:"A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
PMUsers WebsiteMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 05.02.2007, 00:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Hej zoteri, pse nuk pergjegjesh ne pyetje? Po e mbeshtjell e po e mbeshtjell.

Per shkarkimin e mp3 te Agim Ramadanit the se eshte haram te shkarkohen? Tani, kjo qe nuk i deklaroni te ardhurat a eshte haram apo jo, ju flas si qytetare te vendit qe i takoni.
PM
Top
Argument
Postuar nė: 05.02.2007, 00:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2265
Antari Nr: 4920
Bashkangjitur: 27.12.2006 Citim (Ebu_Duxhane @ 05.02.2007, 00:13)
Ka then Imam Shafiu rahimehullah

Nese flet i poshtri (i pa vleri) mos iu pergjigj
ngase me mir se pergjigja eshte heshtja ndaj tij
Se nese i flet e gezon ate..
e nese hesht e len te digjet sikur qiri...

Allahu te shperblefte.


----------------------------------------
www.teuhid.net
PMUsers Website
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 05.02.2007, 02:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Se papa nuk i deklaron te ardhurat nuk na pengon,as se Bankieret e politikanet gjithmone i mbajne te fshehura te dhenat mbi te ardhurat,por pikerisht pse Hoxhallaret?! Ironi e thjeshte apo dic me teper?


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
tetovarlia
Postuar nė: 05.02.2007, 09:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 3992
Bashkangjitur: 13.11.2006ah vllezer shqiptar jeni be shum musliman te fort para njeri qetrit por si thon shko me hoxhen hoxhe shko me popin pop dhe ju ju ka mqu ashtu dhe nese jeni musliman te mir pse nuk shkoni ne irak apo ne afgani stan apo ne palestin me shku me jundimu atire por dhe dhe u lidh me bomba mjedis trupit dhe me shku shehit dreit ne gjenet hoxhallaret pe le sa lunten te vdesin njeres dhe te fitoin pak lek por ju pershendes dhe me fal nese ekam prek naj kend ne tel muslimanizmit
PM
Top
Ethnic Albanian
Postuar nė: 05.02.2007, 09:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 3787
Bashkangjitur: 02.11.2006 Citim (tetovarlia @ 05.02.2007, 09:38)
ah vllezer shqiptar jeni be shum musliman te fort para njeri qetrit por si thon shko me hoxhen hoxhe shko me popin pop dhe ju ju ka mqu ashtu dhe nese jeni musliman te mir pse nuk shkoni ne irak apo ne afgani stan apo ne palestin me shku me jundimu atire por dhe dhe u lidh me bomba mjedis trupit dhe me shku shehit dreit ne gjenet hoxhallaret pe le sa lunten te vdesin njeres dhe te fitoin pak lek por ju pershendes dhe me fal nese ekam prek naj kend ne tel muslimanizmit


Xhihadi jone eshte ne trojet tona dhe ato duhet ruajtur nga kthetrat kryqtare qofshin ato katoliko-latine apo sllavo-ortodokse!!
PM
Top
simpson
Postuar nė: 05.02.2007, 09:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 5503
Bashkangjitur: 28.01.2007Sot nje nder profesionet me profitabile eshte te bėhesh hoxhe. Paguhesh nga Bashkesia Islame, paguhesh nga bashkfshateret (kontributet qe paguajne per xhmine) dhe ne fund per cdo sherbim qe ben paguhesh perseri.
PM
Top
fotoni
Postuar nė: 05.02.2007, 15:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 144
Antari Nr: 350
Bashkangjitur: 26.06.2005Nuk e shohe, 'hoxhallekun' si profesion. ne te kaluaren te jeshe hoxhe, ka qene pune e madhe. Hoxha ka qene me i dituri ne fshat, kurse sot fatkeqesisht te jeshe hoxhe d.t.th. te jeshe klase klerikale-si te krishteret. Sot duam apo s'duam hoxhallaret jane njerez ne kohe dhe vend te gabuar. Muslimanet s'kane nevoje per hoxhallare, por per mesues te ditur te Islamit, lidere muslimane. Islami eshte sistem jete dhe si i tille nuk mund te jete jashtkohore. Muslimaneve ju duhet nje hap i fuqishem qe te identifikohen me Islamin, pasi islami eshte antiklasik. hoxhallaret (kuptohet ka edhe perjashtime) e kane kufizuar Islamin.
te gjitha te mirat...
PMMSN
Top
Replikanti
Postuar nė: 05.02.2007, 17:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 66
Antari Nr: 5055
Bashkangjitur: 03.01.2007Mė thoni:
a mė vėlla/motėr e kemi njė Shqiptar/e Katolik/e - ortodoks/e? apo mė vėlla/motėr njė Arab/e?
PM
Top
Argument
Postuar nė: 05.02.2007, 19:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2265
Antari Nr: 4920
Bashkangjitur: 27.12.2006 Citim (Replikanti @ 05.02.2007, 17:15)
Mė thoni:
a mė vėlla/motėr e kemi njė Shqiptar/e Katolik/e - ortodoks/e? apo mė vėlla/motėr njė Arab/e?

Me thuaj ti mua personalisht:
Pse cdoherė duhet provokuar nė fe njė musliman pėr tu arritur kėnaqėsia e jote?
Ti be vllah, mbasi je me shumė pėr komb, nuk te pengon askush, po tė lutem mos i nguc ata qė janė pėr fe, prandaj, mė e mira prej sė mirės ėshtė qė " ti jeto jetėn tėnde me vėllezėrit ortodoks/katolik, ndėrsa muslimani tė jeton me vėllezėrit arab"

Kėshillė pėr ty!


----------------------------------------
www.teuhid.net
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio