Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sallatė me speca
Lexo
Postuar nė: 25.11.2008, 12:05
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008URL e fotografise: http://www.gazetaexpress.com/online/materiale/2008/11/22/832/83222.jpg

Sasia e specave varet nga numri i personave dhe qėllimi. Ne se ėshtė sallate shoqėruese duhen me pak speca sesa kur sallata pėrdoret pėr tė shuar urinė e vetme. Specat pastrohen nga farat, ndahen pėrgjysėm dhe shtrohen mbi letėr furre mbi njė zgarė furre. Futen nė furre tė para-nxehur nė 220°C dhe lihen deri sa cipa tė marri njė ngjyrė kafe tė erret deri nė tė zeze. Ju hiqet lėkura.

Priten nė rripa apo copa tė vogla dhe shtohet vaj ulliri, kripe, pipėr i zi, “aceto balsamico”. Pėrzihen mirė dhe lihet nė qetėsi pėr njė orė, nė mėnyrė qė tė marinohėt mirė.


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio