Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> A ka ilaē pėr kancer dhe AIDS?, Si mendoni!?
melcheh
  Postuar nė: 05.02.2007, 20:57
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 18
Antari Nr: 5611
Bashkangjitur: 03.02.2007si mendoni a ka aids sida dhe kanceri bar per sherim apo jo?
Une mendoj se me zhvillimin e teknikes do te gjindet edhe bari iketyre dy semundjeve te pasherueshme sepse per momentin mendoj se nuk ka ilaq apo bar per toooo....!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Cusack nė 24.06.2009, 19:42
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 05.02.2007, 21:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Nje virus te cilin njerezia e nxorri ne pah pa dyshim se e ka edhe ate antivirusin e vet diku,por nuk eshte akoma koha e duhur per nxjerrjen ne shesh te tij...nje mase preventive per aids do ishte zvoglimi i homoseksualeve,se eshte mese e sigurt se prejardhjen aids e ka nga marredheniet seksuale mes 2 homos!per kete eshte Homoseksualizmi veper e ndyre!
Sa i perket kancerit,ka lloje te ndryshme te tij,te cilat disa nga to jane te sherueshme me metoda te ndryshme,por nje jete e shendoshe d.t.th. me ushqim te shendoshe,konsumim te lengjeve dhe levizje te duhur eshte masa me e mire per te parandaluar ate.


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
ndeshkuesi
Postuar nė: 06.02.2007, 02:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006Ndoshta kanceri ka sherim?!
Sida nuk e gziston!
PM
Top
blerim fjokshi
Postuar nė: 07.02.2007, 16:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 5464
Bashkangjitur: 26.01.2007po ka sherim. Nese njerzimi nuk hyn me thell ne amoralitet. p.sh. nese do zhdukej homoseksualiteti apo veprat tjera te ketij tipi.
(Bazohem ne hadithin e Muhamedit a.s. dhe ne librin e Zotit ku thuhet cdo e keqe vjen nga mekatet)


----------------------------------------
ME ĒFAR TĖ MBUREM QĖ JAM SHQIPTAR!!!
PM
Top
qerim_rexhepi
Postuar nė: 07.02.2007, 21:23
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 18
Antari Nr: 3959
Bashkangjitur: 11.11.2006edhe un po tham ndoshta kanceri ka sherim
PM
Top
blerim-blero
Postuar nė: 07.02.2007, 22:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006per mendimin tim egziston sherim per te dyja.......... vec a ki pare
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
MIRA_
Postuar nė: 07.02.2007, 22:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Nuk me kujtohet emri i persones por para disa mujve ishte ne lajme qe sdi si kishte arrite te sherrohet nga aids, dhe mjeket po benin analiza se si arriti tek ky sukses (UK). Ndoshta ka qene nje miracle ku vetem Zoti ka dasht dhe e ka sherru, perndryshe rastet e tilla sic e dini dhe vet nuk kan sukses.

Sa per cancer ka ilace, por mendoje varret tek individi dikund jane te sukseshme e dikund jo.


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 08.02.2007, 17:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007besimi ne te vetmin ZOT dhe mbeshtetja ne te eshte ILACI i vetem

me shum keta smundje i kapin njerzit me besim te lisht ose te devijuar nga besimi


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
The_Light
Postuar nė: 24.06.2009, 19:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5780
Antari Nr: 14786
Bashkangjitur: 03.04.2008 Citim (Senatori_TeT @ 05.02.2007, 22:04)
Nje virus te cilin njerezia e nxorri ne pah pa dyshim se e ka edhe ate antivirusin e vet diku,por nuk eshte akoma koha e duhur per nxjerrjen ne shesh te tij...nje mase preventive per aids do ishte zvoglimi i homoseksualeve,se eshte mese e sigurt se prejardhjen aids e ka nga marredheniet seksuale mes 2 homos!per kete eshte Homoseksualizmi veper e ndyre!
Sa i perket kancerit,ka lloje te ndryshme te tij,te cilat disa nga to jane te sherueshme me metoda te ndryshme,por nje jete e shendoshe d.t.th. me ushqim te shendoshe,konsumim te lengjeve dhe levizje te duhur eshte masa me e mire per te parandaluar ate.

I te njejtit mendim jam edhe une, mendoj se homoseksualizmi sjell me shum sidan dhe ndrrimi i partnereve pa mbrojtje...


----------------------------------------
نعم، انا أحب الله

*********
kumanovali- Barca's FAN
*********
PMUsers Website
Top
Embargo
Postuar nė: 24.06.2009, 19:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008Eshte e cuditshme si eshte e mundur teknologjia dhe mjakesia te jete kaq e ngathet ne kete aspekt kur jane ne pyetje keta dy semundje


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 24.06.2009, 19:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008PO, ka sherim, por kush e gjen ate smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
The_Light
Postuar nė: 24.06.2009, 20:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5780
Antari Nr: 14786
Bashkangjitur: 03.04.2008 Citim (nightelf @ 24.06.2009, 20:57)
PO, ka sherim, por kush e gjen ate smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ka sherim...
2 metra nder DHE...


----------------------------------------
نعم، انا أحب الله

*********
kumanovali- Barca's FAN
*********
PMUsers Website
Top
sweety-FL
Postuar nė: 24.06.2009, 20:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1122
Antari Nr: 22198
Bashkangjitur: 07.05.2009a di njeri te me thote nese ekziston ndonje ilac kunder sides apo jo???Te gjithe thone qe nuk eshte gjetur akoma ilaci kunder sides??Mendoni se nuk e kane kete ilac amerikanet??Apo mos valle e kane dhe thjesht bejne sehir sa te rrallohet popullesia???
Dhe dicka tjeter si mund ta kuptoj nje njeri qe eshte i infektuar nga hiv dmth siptomat e kesaj smundjeje cilat jane??A duket virusi hiv ne analizat e thjeshta te gjakut??Neqofte se dikush e infektohet nga hiv diten e pare a duket ky virus ne analizat perkatese te ky person pas nje muaji ,dy muajsh etj apo thjesht kur virusi fillon te shkateroje organizimin???
A di njeri te me pergjigjet???
__________________
Cdo minute qe kalon ne bejme nje hap drejt vdekjes dhe vetem ne minuten e fundit na bie ndermend per veprat qe kemi bere.O Zot i Madheruar perse na ke kriuar dhe cfare po bejme ne...


----------------------------------------
Njeriu cinik i di ēmimet e tė gjitha sendėve, por jo vlerat e tyre.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio