Studentet.info
Lajme : Sa Kushton diploma e UT-sė
Kyqur 29-11-2004 8:47:07 (5524 Lexime)


DISKRIMINIME NĖ GJIMNAZIN E KUMANOVĖS

Sa Kushton diploma e UT-sė

Profesorėt me diploma tė UT-sė qė Qė punojnė nė shkollat e mesme shqipe nė Kumanovė janė nė pozitė diskriminuese nė krahasim me kolegėt e tyre qė kanė diploma tė ndonjė universiteti tjetėr. Vetėm nė gjimnazin e Kumanovės me diploma tė Ut-sė punojnė 11 profesorė tė cilėt pėrballen me probleme tė natyrave tė ndryshme. Si problem I parė diskriminuese qė I mundon kėta profesorė ėshtė pagesa ! ata paguhen si kuadro me shkolla tė mesme

Skender Avdiu professor I matematikės I diplomuar nė UT tani I punėsuar nė Gjimnazin e Kumanovės thotė: Nė vitin shkollor 2002/2003 si professor I matematikės kam punuar nė gjimnazin “Zef Lush Marku” nė Shkup. Edhe pse isha me Diplomė tė UT-sė..

Me tė njetin problem pėrballet edhe Albina Avdili profesoreshė e artit figurative. Ajo thotė se nė gjimnazine Kumanovės punon gati tre vjet dhe vetėm pse ėshtė me diplomė tė UT-sė pagesa mujore bėhet so luadėr me shkollė tė mesme dhe sipas asaj, gjatė tre vjetėve nė kėtė gjimnaz ėshtė dėmtuar pėr 3600 Euro.

Metoda tė Ministrisė pėr ngulfatje tė pakėnaqėsisė?!

Sali Ibrahimi thotė, se ka ndodhur qė professor me diplomė tė UT-sė tė ketė punuar disa vjet dhe pasi nė konkurs ėshtė paraqitur professor me diplomė tė ndonjė universiteti tjetėr, ai tė punėsohet ndėrsa profesori me diplomė tė UT-sė tė mbetet tė bredh rrugėve.


Nga: Ismail Bilalli
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio