Studentet.info
Lajme : Mbi 100 studentė protestojne para ambasades Italiane
Kyqur 30-08-2006 13:05:43 (1359 Lexime)


Studentėt, protesta para ambasadės italiane

TIRANĖ, 30 GUSHT- Mbi 100 studentė kanė protestuar sot para ambasadės italiane.

Sipas studentėve, ambasada italiane ka refuzuar dhėnien e vizave pėr studentėt shqiptarė, duke nxjerrė si argument mosnjohjen e gjuhės.

Ndėrkohė studentėt thonė se pėr kėtė problem kanė vėnė nė dijeni me ane te nje mesazhi edhe kryeministrin Berisha.

Studentėt paralajmerojne se do tė vazhdojnė protestėn e tyre derisa t'u njihet e drejta per pajisjen me vize.(A1-TV)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio