Studentet.info
Lajme : Akuzė Bashkim Selmanit
Kyqur 24-10-2006 15:41:54 (1917 Lexime)


Akuzohet Bashkim Selmani Ish Sekretar i USHT-sė

TETOVĖ, 24 TETOR- Gjykata themelore e Tetovės, ngriti akuzė kundėr Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė USHT-sė, Bashkim Selmanit, pėr vepėr penale, falsifikim tė dokumenteve. Pėrpos Bashkim Selmanit janė akuzuar edhe dy persona tė tjerė.

Bashkim Selmani ėshtė akuzuar se mė 30 Shtator 2005, si sekretar i pėrgjithshėm i USHT-sė, ka bėrė falsifikim tė dokumenteve tė D.A. dhe M.A. Nė dokumente ka shėnuar se qė tė dytė kanė diplomuar mė 28.09.2005 nė Fakultetin e Shkencave humane dhe arteve edhe qė tė dytė kanė diplomuar mė 6 Maj 2006.

Siē thuhet nė akuzė, D.A. dhe M.A., qėllimisht i kanė shfrytėzuar diplomat e rrejshme gjatė punėsimit nė Shkollėn Fillore “Ismail Qemali” nė Nerashtė. Ata nė konkurs janė paraqitur me diploma tė falsifikuara dhe janė punėsuar si arsimtare.Organet kompetente kanė kėrkuar qė tė akuzuarit tė parė t’i shqiptohet masa “ndalesė pėr ushtrimin e veprimtarisė”.
Bashkim Selmani nė ndėrkohė ėhstė shkakruar nga detyra sekretar i pėrgjithshėm i USHT-sė.(Studentet.info)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio