Studentet.info
Lajme : Pėrleshje nė mes Profesorve nė USHT
Kyqur 26-10-2006 17:09:06 (1688 Lexime)


Tre profesor nga Universiteti i Tetovės kan rrahur kolegun e tyre Miftar Ziberin!!

TETOVĖ, 26 TETOR- Vazhdojn tronditjet ne Universitetin e Tetovės.

Tre profesorė tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės (USHT) sot paradite, para universitetit, rrahėn kolegėn e tyre, profesorin Miftar Ziberi

Profesori Ziberi me thyrje tė hundės ėshtė mbajtur pėr shėrim nė spitalin e Tetovės.

Policia, pas ekspertizės sė kryer, ngriti kallėzime penale pėr dhunė kundėr tė tre profesorėve me inicialet V.A, I.D dhe S.E.

Si pas informacioneve, Ziberi mbrėmė ėshtė emėruar pėr dekan nė Fakultetin e Edukatės Fizike.


Incidentin e pas ditės nė Unniversitetin e Tėtovės BDI e komėnton si vazhdim tė kaosit nė Universitet. Sipas tyre ēdo gjė qė ėshtė ndėrmar nė kėtė Universitėt ėshtė gabim.

“Defekti qėndron nė atė se gabimisht filluan ose gabimisht filloi procedura atje dhe tani ēdo gjė shkon gabimisht tha Ermira Mehmeti zėdhėnse e BDI-sė” (studentet.info)

Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio