Studentet.info
Lajme : Sulmuesit e Universitetit Shtetėror tė Tetovės para gjyqtarit hetues
Kyqur 27-10-2006 16:28:42 (1338 Lexime)

Profesorėt para gjyqtarit hetues

TETOVĖ, 27 TETOR - Nė Gjykatėn Themelore nė Tetovė filloi sot hetimi pėr incidentin e djeshėm kur u rrah shefi i sapoemėruar i katedrės pėr kulturė fizike pranė Fakultetit pėr Shkenca Humane nė Universitetin e Tetovės (UT), Miftar Ziberi.

Para gjyqtarit nė hetuesi ishin Sali Emini, profesor inordinar nė UT, Vullnet Ahmeti, profesor dhe Ibraim Deari, asistent. Pas disa ore ata janė lėshuar.

Kundėr Eminit, Ametit dhe Dearit, SPB Tetovė mbrėmė parashtroi kallėzime penale pėr shkak dyshimit se e kanė sulmuar Ziberin dhe i kanė shkaktuar lėndime nė trup dhe fytyrė.

U.d. Rektor i UT-sė Sadi Bexheti lidhur me incidentin deklaroi se punė tė kėtilla nuk u ngjajnė institucioneve tė kėtilla.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio