Studentet.info
Lajme : Miftar Ziberi: Mė rrahu kush mundi
Kyqur 28-10-2006 16:28:15 (2303 Lexime)

Miftar Ziberi: Mė rrahu kush mundi

TETOVĖ, 28 TETOR- Miftar Ziberi Profesor i rrahur nė Universitetin e Tetovės trajtohet nė shėrim shtėpiak. Mė rrihte kush mundej, thot ai drjetė pasi rektori i ri Sadi Bexheti e emroj udhėheqės nė programet studimore te edukates fizike.

Ziberi kthehėt nė pune universitare pas tre vitesh. U largua nė kohen e rektorit Fdil Sulejmani.

Ziberi ka dashur ti regulloj punet nė fakulltet, te punsoj profesor me arsimim adekuat, te mos lejoj qė njė profesor te ligjeroj nė gjashte- shtat lėndė.I pari mė goditi Sali Emini, nga pas me goditi Vullnet Emini. Te gjith 15- 20 persona, Un vetem kapa kokėn me duar dhe vetėm mbrohesha pėr tė mos mė lėnduar mė shum.

Ajo rėmuj zgjati afėr 15 min. deklaroi Miftar Ziberi profesor pran Universiteit tė Tetovės

Edhe pas incidentit, profesor Ziberi lajmėron se do te kthehėt nė vendin e tij tė punės nė universitet. Vazhdojn kerkimet hetimore kundėr tre profesorėve qė akuzohen pėr pėrdorim force ndaj Ziberit.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio