Studentet.info
Lajme : NĖ UNIVERSITETIN E PRISHTINĖS
Kyqur 17-01-2005 9:59:56 (1735 Lexime)


Edhe njė Magjistre nė fushėn e ekonomisė

PRISHTINĖ Mė 15 janar 2005, nė Fakultetin e Ekonomisė nė Prishtinė, nė praninė e shumė dashamirėsve dhe miqėve, znj.Merale Fetahi mbrojti me sukeses temėn e magjistraturės me temė “Bilanci i Pagesave nė IRJM-sė dhe nė disa vende ballkanike” nė lėminė e Drejtimit financiar. Kjo mbrojet e temės u vlerėsua lartė nga komisioni nė pėrbėrje tė mentorit prof.dr. Skender Berisha, prof.dr Sabahudin Komoni – kryetar si dhe prof.dr Gazmend Luboteni-antar.
Znj.Merale Fetahi, mbaroi fakultetin Ekonomik nė Universitetin e Tetovės, dhe ishte njė ndėr studentet mė tė dalluara nė kėtė fakultet. Me magjistrimin e znj.Merale nė kėtė lėmi i shtohet edhe njė kuadėr nė fushėn e ekonomisė e cila do tė jap kontributin e saj nė kėtė fushė. Me kėtė rast znj.Merale urojė qė tė nė tė ardhmėn tė rritet numėri i kuadrove cilėsor qė bashkarisht tė kontribuaojnė nė kėtė lėmi, pėr sfidime tė suksesshme.


Nga: MONITOR
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio