Studentet.info
Lajme : Studentet mysliman perjashtohen nga Universiteti i Durresit
Kyqur 30-10-2006 8:52:50 (1703 Lexime)


Pėrjashtohen nga universiteti studentėt mysliman

DURRĖS, 30 TETOR- Rektorati i Universiteti ka marrė vendim pėrfudimatar pėr fatin e dy studentėve, Julian Mebelli dhe Behije Hoxha, qė frekuentojnė shkollėn me simbolet e besmin mysliman, duke pėrjashtuar ata.

Por pėr tė shmanur pėrplasjen me ligjin, rektori nuk ua ka dhėnė me shkrim vendimin e pėrjashtimit. Nė zyrėn e rektorit ėshtė paraqitur edhe babai i studnetės Behije Hoxha e cila kėrkon tė ndjeke studimet duke mbajtur shami nė kokė.


Babai i studentes me shami ėshtė treguar i vendosur qė ta dėrgoj vajzėn nė shkollė, deri sa rektori tė lėshoj njė vendim me shkrim dhe jusifikimin ligjor pėr pėrjashtimin e vajzės nga shkolla. Studenti Mebelli i ėshtė referuar edhe kushtetutės, pė lirinė e fesė dhe tė shkollimit.

FIllimisht rektorati vendosi tė largonte nga auditorėt studentėn Behije Hoxha nėsė ajo nuk do tė hiqte shamin qė mban nė kokė dhe disa ditė mė po tė njetėn proecedurė u thėrrit edhe student Mebelli tė cilit iu kėrkua tė heqė mjekrėn.(T.CH)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio