Studentet.info
Lajme : Kusherira e studentes bashkpuntore e vrasesit!
Kyqur 30-10-2006 9:57:13 (2006 Lexime)


Studentja e vrarė, arrestohet kusherira e saj, dyshohet si bashkėpuntore

TIRANĖ, 30 TETOR- Studentja e greqishtes nė Fakultetin e Gjuhėve tė huaja nė Tiranė, ėshtė qėlluar pėr vdekje nė zemrė nga i dashuri i saj rreth orės 20.40 tė mrėmjes sė djeshme pran Shkollės sė Baletit.

Ndėrsa ka pėrfunduar nė prangat e policisė edhe Marsela Guri, kushėrira e studentes sė vrarė nė ngjarjen e mrėmjes pranė Shkollės sė Baletiti nė kryeqytet.

SIpas policiės Marsela Guri e cila mbeti e plagosur ėshtė bashkpuntore e autorit tė krimit , shtetasit, Arben Mertiri. Ndėrsa 31 vjecari akuzohet pėr vrasjen e studentės Esmeralda Jaho dhe plagosjen e kushėrirės sė saj, kjo e fundit akuzohet pėr trafik qeniesh njerėzore tė mbetur nė tentativė


Sipas Zevėndėsiministrit tė Brendėshėm, Gjergji Lezhaj, menjėherė pas dajlės nga spitali ndaj saj do tė merret masa e arrestit. Ndėrsa vendimi pėr ndalimin e saj ėshtė marrė, sot mbrėmė pas mesnate policia ka prangosur nė Fushė-Kurjė, autorin e masakrės sė mbrėmėshme.

Arben Mertiri me origjin nga Fieri dyshohet si trafikant qeniesh njerėzore dhe mendohet qė pikėrisht ky ka qenė motive i krimit tė kryer prej tij. PAsi e dashura e e tij Esmeralda Jaho nuk ka pranuar tė shkonte nė Itali ai e ekzekutuar me nje plumb nė zemėr.(News24)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio