Studentet.info
Lajme : Rreth 40.000 studente franceze jetojnė nga prostitucioni
Kyqur 31-10-2006 9:32:34 (1779 Lexime)


Rreth 40.000 studente franceze jetojnė nga prostitucioni


PARIS, 31 TETOR- Rreth 40.000 studente franceze dhe ndonjė student nė Francė e shesin trupin e tyre pėr t'i paguar studimet.

Me dy muaj tė kaluar nė bordel, mund tė mbulohet i tėrė viti akademik, shkruan gazeta franceze "Figaro", e cila thekson se mesatarisht, ēdo e 57-ta studente franceze kryen prostitucion.

Paratė e fituara, studentėt mė sė shpeshti i shpenzojnė pėr vendbanim, pagesė tė studimeve apo thjeshtė si buxhet tė pėrditshėm.

Arsyet pėr pėrhapjen e prostitucionit nė mesin e studentėve nė Francė, janė shpenzimet e mėdha pėr jetėn studentore dhe stagnimi i bursave studentore, pėr shkak tė cilave rreth 225.000 studentė pėrballen me probleme financiare, ndėrsa 45.000 mijė jetojnė nė varfėri tė skajshme.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio