Studentet.info
Lajme : Rektori i UT-se: te miratohet nje kod pa kufizime besimi
Kyqur 31-10-2006 14:30:17 (1481 Lexime)


Rektori i UT-se: te miratohet nje kod pa kufizime besimi


DURRĖS, 31 TETOR- Ne qarqet akademike universitare vazhdon te mbahet i ndezur debati mbi lejimin ose jo te studenteve ne shkolla qe ekspozojnė simbolet fetare si veshjet me ēarēaf, ferexhetė apo paraqitjen me mjeker per meshkujt.

Shumica e studenteve te pyetur u shprehen se cdo student eshte i lire ne besimin e tij dhe ne mjediset universitare askush nuk paragjykohet per kete fakt.


Brenda ketij debati rektoret ndajnė mendime te ndryshme.

Pothuajse te gjithe kerkojne miratimin e nje kodi unit eitke per gjithe universiteteve, kurse per menyren e paraqitjes ne auditore pėrgjigjet jane jo shume te qarta.

Pro kesaj eshte dhe rektori i univesritetit politkenik, pavaresisht se ne fakultetin qe ky drejtoin nje student prej me shume se tre vjetesh po i mohohet diploma per shkak te paraqitjes me mjeker.

Rektori i universitetit te Tiranes kerkon miratimin e nje kodi, por brenda tij mos kete kufizime per shkak te besimit. (G.S)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio