Studentet.info
Lajme : Pėrgjigje tė reagimit!
Kyqur 10-11-2006 7:47:45 (1428 Lexime)

Tė nderuar profesorė "Anonim"Njėsoj si ju edhe ne ndjehemi tė befasuar me reagimin tuaj apo thėnė mė qartė pohimin tuaj.
Ju reagoni nė vned tė gabuar dhe adresė tė gabuar, pasi qė kėtė reagim duhet t’ia bėni gazetės fakti.

Ne nuk botojmė analiza apo sondazhe, por krijojmė mundėsi pėr njė gjė tė tillė pėr studentėt tė cilėt janė vet tregues i sjelljes sė profesorėve.

Mė e keqja dhe tragjikja nė kėtė reagim tuajin ėshtė se ju vet po e pohoni se ky fenomen ėshtė present nė mesin tonė edhe pse ėshtė me pasoja tė rėnda pėr studentėt qė mėsojnė tek ju dhe nga ju.

Njė fjalė e urtė popullore thotė qartė se “Nėse do tė dishė si je pyet nė kojshi” ndėrsa barometri mė i mirė i sjelljes sė profesorėve sdo mend se janė vet studentėt. Nėse ata dėnojnė sjelljen tuaj atėherė ju duhet tė jeni tė ndėrgjegjėshėm pėr misionin qė keni dhe tė mos devijoni nga ky mission.

Besoj se sqarimi ynė do tė mjaftoj pėr ju edhe pse fshiheni pas njė “grupi anonim profesorėsh” kur nga teksti kuptoht se kjo letėr ėshtė shkruar thjeshtė nga njė person qė “ka mizėn nėn kėsulė”.

Stafi i Studentet.info
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio