Studentet.info
Lajme : Studentet: Nese nuk i ktheni Profesoret do te vazhdojm protestat!
Kyqur 14-11-2006 15:55:52 (1801 Lexime)


Protesta tė studentėve tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės

TETOVĖ, 14 NĖNTOR- Para ndėrtesės sė rektoratit tė Universitetit shtetėror tė Tetovės, sot protestuan studentėt e pakėnaqur nga vendimi i rektoratit qė tė suspendohen ose shkarkohen profesorėt, tė cilėt e kanė rrahur Miftar Zyberin, i cili nė atė kohė ishte nė postin udhėheqės tė katedrės pėr edukatė fizike.

"Procedura ėshtė nė pajtim me ligjin pėr arsimin e lartė. Vullnet Ahmeti deri nė marrjen e vendimit gjyqėsor pėr incidentin ėshtė suspenduar pėrkohėsisht, ndėrsa Sali Emini dhe Ibrahim Deari janė shkarkuar, sepse kanė qenė tė punėsuar me kontratė nė vepėr", deklaroi u.d. rektori i USHT-sė, Sadi Bexheti.


Studentėt paralajmėruan se do tė protestojnė ēdo ditė nga ora 9 deri nė orėn 12 nėse profesorėt nuk kthehen nė punė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio