Studentet.info
Lajme : Master dyvjeēar pėr studentėt e Shkencave Sociale
Kyqur 18-11-2006 13:20:58 (2289 Lexime)


Master dyvjeēar pėr studentėt e Shkencave Sociale

TIRANĖ, 18 NĖNTOR- Rreth 100 studentė, tė cilėt kanė mbaruar Fakultetin e Shkencave Sociale me njė mesatare tė kėnaqshme, do tė pėrfitojnė njė master dyvjeēar pėr barazinė gjinore. Sipas kėtij programi, tė gjithė studentėt qė kanė mbaruar studimet nė degėt e Sociologjisė, Punėve Sociale, pėr Shkenca Politike dhe Drejtėsi mund tė aplikojnė pėr tė marrė tė drejtėn e ndjekjes sė kėtyre studimeve pasuniversitare, si dhe shumė kurseve trajnuese nė gjuhė tė ndryshme.

Regjistrimi i studentėve do tė fillojė nga janari i vitit qė vjen dhe i vetmi kusht pėr studentėt nė pranim do tė jetė mesatarja e lartė. Sipas pėrfaqėsuesve tė UNDP-sė, rreth 100 studentė me mesatare tė lartė do tė pėrfitojnė nga ky program. Programi master pėr barazinė gjinore u bė i mundur nga financuesi kryesor PNUD, si dhe ambasada e Norvegjisė nė Tiranė. Nė lanēimin e kėtij programi ishin tė pranishėm ministri i Arsimit dhe Shkencės, Genc Pollo, zv/ministrja e Punės dhe Ēėshtjeve Sociale, Marieta Zaēe, pėrfaqėsues tė PNUD-it nė Tiranė, si dhe konsulli Norvegjez nė vendin tonė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio