Studentet.info
Lajme : Kėrcėnohet Ministri i Arsimit tė Maqedonisė Sylejman Rushiti
Kyqur 01-12-2006 13:12:20 (1560 Lexime)


Minisitri i Arsimit tė Maqedonisė kėrcėnohet me vdekje nga njė organizatė

SHKUP, 1 DHJETOR- Njė kėrcėnim me vdekje ka mbėrritur nė adresė tė Minisitrit tė Arsimit dhe Shkencės tė Maqedonisė Sylejman Rushiti. Vetė Rushiti ka thėnė sė ky kėrcėnim bėhet pėr shkak tė ndryshimeve tė fundit qė ka bėrė nė Universitetin e Tetovės duke shtuar se kėrcėnimi ėshtė bėrė nga "Ushtria pėr mbrojtjen e tė drejtave dhe tė lirive tė shqiptarėve nė Maqedoni".

"Nėse nuk e ndėrprisni kontrollin nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės dhe nuk i ktheni nė punė profesorėt e larguar, ju dhe familja e juaj do tė ballafaqoheni me masa tė rėnda dhe askush nuk do tė mund t'ju mbroj".


Ky ka qene teksti i letrės tė lėshuar nga organizata e ashtuquatur " Ushtria pėr mbrojtjen e tė drejtave dhe tė lirive tė shqiptarėve nė Maqedoni" nė adresė tė Ministrit tė Arsimit dhe Shkencės tė Maqedonisė, Sylejman Rushiti.

Informacioni u konfirmua nga vetė Ministri Rushiti i cili njė kopjė tė kėsaj letre ua ka dėrguar edhe ambasadave tė huaja nė Maqedoni. Rasti i ėshtė paraqitur edhe Ministrisė sė Brendėshme, e cila ka thėnė se po i ndėrmerr tė gjitha masat pėr identifkimin e kėrcėnuesve.(Balkanweb)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio