Studentet.info
Lajme : BASHKĖPUNIM I NGUSHTĖ UEJL – UNIVERSITETI I INDIANĖS
Kyqur 21-01-2005 11:54:41 (1483 Lexime)

"Vazhdojnė donacionet e USAID pėr UEJL-nė"

TETOVĖ, 21 JANAR- Rektori I Universitetit tė Europės Juglindore nė Tetovė z. Alajdin Abazi ka shpallur brenda kėsaj jave Programin Ndėrlidhės tė Arsimit tė Lartė me Universitetin e Indianės. Shefi I zyrės pėr informim I kėtij institucioni tė lartė arsimorė Burim Sadiku I tha Faktit se Programi I ri ėshtė me vlerė prej 1.8 milion dollarė, tė cilat janė tė donuara nga Agjencia Amerikane pėr Zhvillim Ndėrkombėtarė, e cila ėshtė nėn-degė e Ambasadės Amerikane , agjenci kjo qė nė vazhdimėsi ka finansuar projekte tė ndryshme nė UEJL.
Programi I ri e mbėshtet Fakultetin e Administratės sė Biznesit dhe Fakultetin e Shkencave dhe Teknologjive tė Komunikimit.Ky program sipas autoriteteve tė UEJL-sė kryesisht do tė pėrmbledhė sjelljen e ligjėruesve tė nivelit ndėrkombėtarė nga Universiteti I Indianės nė UEJL , do tė ndihmojė gjithashtu mėsimdhėnėsit e rinj tė UEJL-sė qė tė kryejnė magjistratura, do tė ndihmojnė nė zhvillimin e kurikulumit, dhe nė specializimin e kuadrit tė UEJL-sė nė shkathtėsitė pėr edukimin me distancė qė tė munden mė pas studentėt tė ndjekin mėsimet e tyre nga Universiteti I Indianės drejtėpėrsėdrejti.
Phil Butterfield ėshtė shef I programit ndėrlidhės, I cili do tė qėndrojė me zyrė nė Tetovė, ndėrsa Visar Ademi do tė jetė zėvendėsi I tij.
Pėrndryshe Universiteti I Indianės ka ndihmuar nė vazhdimėsi Universitetin e Europės Juglindore nė Tetovė qė nga viti 2001.

Nga:Urim SALIHU
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio