Studentet.info
Lajme : Pranga pedagoges sė Infermeriesė
Kyqur 01-12-2006 14:26:21 (1577 Lexime)


100 Euro pėr njė provim, policėt pranga Pedagoges

TIRANĖ, 1 DHJETOR- Njė pedagoge e Fakultet tė Infermerisė ėshtė arrestuar sot nga forcat e policisė sė Tiranės nėn akuzėn e mitmarrjes. Burime policiore bėjnė tė ditur se Violeta Hysenbegasi dhe bashkėshorti I saj janė prangosur nėn akuzėn e “korrupsionit aktiv dhe pasiv tė personave qė ushtrojnė funksione publike”.

Sipas burime, nė pranga me tė ka rėnė edhe shtetasi Ilir Poloska I cili ishte student nė vitin e tretė tė Fakultetit tė Infermerisė, por qė bėntė rolin e skserit mes studentėve tė tjerė dhe pedagoges, e cila kėrkontė 100 euro pėr provim.


Burimet skatėsojnė mė tej se seksioni I luftės kundėr pastrimit tė paravae dhe krimit ekonomik sė bashku me prokurorinė e rrethit kishte me tepėr se njė muaj qė e kishte bėnė nė vėzhgim ēiftin Hysenbegasi dhe studentin sekser.(T.CH)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio