Studentet.info
Lajme : Debati pėr lirinė e shprehjes dhe arsimin
Kyqur 02-12-2006 9:45:16 (1682 Lexime)


Debati pėr lirinė e shprehjes dhe arsimin


TETOVĖ, 2 DHJETOR- Panel diskutimi nė temėn "Liri e shprehjes nė kohėn e tranzicionit" mbahet sot nė Tetovė.

Nė diskutimin qė do ta kryesojė kolumnistja dhe profesoresha Adelina Marku do tė marrin pjesė gazetarė nga mediumet e shkruara dhe elektronike tė Maqedonisė.

Diskutimi ėshtė pjesė e punėtorisė nė tė cilėn do tė marrin pjesė rektori i Universitetit prof.dr. Alajdin Abazi, ministri i Arsimit i Maqedonisė Sulejman Rushiti, shefi i zyres austriake pėr koordinim Kristofer Opanēar, Volfgang Benedek nga Universiteti nė Grac, si dhe profesorė dhe pėrfaqėsues tė institucioneve tjera nga vendi dhe bota.Nė kuadėr tė punėtorisė dyditėshe do tė diskutohet nė tema tė ndėrlidhura me arsimin dhe tė drejtat e njeriut qė kanė tė bėjnė me procesin arsimor, tė drejtat e shprehjes sė lirė, si dhe qeverisja e sė drejtės dhe e drejta e njeriut pėr gjykim tė drejtė. /Makfaks/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio