Studentet.info
Lajme : Takime intenzive tė delegacionit tė USSHM-sė nė Tiranė
Kyqur 06-12-2006 8:35:13 (1529 Lexime)


USSHM-ja mer pjesė nė takimin ndėrkombėtar kundėr SIDĖS nė Tiranė

TETOVĖ 6 DHJETOR - Njė delegacion i udhėhequr nga kryetari i pėrgjithshėm i USSHM-sė Jetmir Sejfuli kėtė vikend me ftesė tė Qeverisė studentore tė Universitetit tė Tiranės ka qėndruar pėr njė vizitė nė Tiranė.

Studentėt e USSHM-sė kanė marrė pjesė nė aktivitetin e organizuar “Bėj premtim-Mbaj poremtim” nė ditėn ndėrkombėtare kundėr Sidės. Nė kėtė aktivitet studentet e USSHM-sė kanė pasur rastin qė tė njohtohen drejtėpėrsėdrejti me aktivtetet e qeverisė studentore dhe tė kėmbjenė pėrvojat e tyre.


Me kėtė rast kryetari i USSHM_sė Jetmir Sejfuli ėshtė angazhuar pėr mė shumė kontakte dhe aktivitete me projekte tė pėrbashkėta nė mes studentėve nga Shqėpėria dhe Maqedonia. Ėshtė rėnė dakord qė tė krijohen grupe punuese qė do tė hartojnė projkete konkrete bashkėpunimi qė janė nė interest ė studentėve

Delegacioni i USSHM-sė ka marrė pjesė nė punimet e Konferencės pėr tė rinjtė dhe mbi edukimin superior ku kanė pasur rastin e mirė qė tė njohtohen me studentė tė cilėt kanė diplomuar nė Universitete italinae. Me kėtė rast ėshtė rėnė dakord me pėrfaqėsuesit e qeverisė studentore pėr nėj bashkėpunim mė efikas nė mes studentėve nga Shqipėria dhe Maqedonia.

USSHM-ja ka zhvillkuar takime protokolare me rektorin e Universitetit mbretėror Ilira prof.dr.Mixhait Reēin ,me porf.dr. Adriano Ciani atashe pėr arsim shkencė nė ambasadėn italine nė Tiranė ku i kanė bėrė thirje pėr vizitė tė USSHM-sė.
Gjtihashtu janė takuar me pėrfaqėsues tė Universiteteve tė ndryshme tė rajonit nga tė cilėt kanė marrė premtime pėr vėnie tė kontakteve tė drejtėpėrdrejta mes studentėve tė kėtyre Universiteteve me studentėt e Universiteteve nė Maqedoni. (Studentet.info)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio